Judo - MŚ: Sarnacki bez wygranej

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 12.06.2021, 22:43

Maciej Sarnacki poniósł porażkę w swojej pierwszej walce z Temurem Rachimowem z Tadżykistanu na mistrzostwach świata w judo i odpadł z turnieju. Dobrą informacją jest to, że Polak utrzymał miejsce dające kwalifikację olimpijską, a tym samym miejsce z puli kontynentalnej zgarnął Piotr Kuczera.

Rywalem Polaka w pierwszej walce kategorii +100 kg był Tadżyk  Temur Rachimow. Od początku to właśnie Rachimow prezentował się lepiej, który wykonał dwie punktowane akcje i zakończył pojedynek po upływie dwóch minut  i jedenastu sekund. Sarnacki mógł jeszcze wypaść z grona kwalifikujących się zawodników na igrzyska olimpijskie. Na szczęście jego najgroźniejsi rywale nie osiągnęli rewelacyjnych wyników i w Tokio zobaczymy dwóch Polaków. Poza Sarnackim do Japonii pojedzie Piotr Kuczera (-90 kg), który wywalczył kwalifikację z puli kontynentalnej. Oficjalne rankingi IJF ogłosi 16 czerwca.

Złotym medalistą został Japończyk Kokoro Kageura, który w finale pokonał Rosjanina Tamerlana Baszajewa przez wazari. Na najniższym stopniu podium stanęli Holender Roy Meyer oraz Ukrainiec Jakiw Chammo. W kategorii +78 kg kobiet triumfowała reprezentantka Japonii Sarah Asahina, pokonując swoją rodaczkę Wakabę Tomitę. Brązowe medale wywalczyły Brazylijki Beatriz Souza i Maria Suelen Altheman. Paula Kułaga poległa po nieco ponad minucie walki z Kubanką Idalys Ortiz w drugiej rundzie.