EURO 2020: Belgia udanie rozpoczyna turniej, pewnie pokonując "Sborną"

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 12.06.2021, 22:53

Drugie spotkanie grupy B EURO 2020 pomiędzy Belgią a Rosją zakończyło się zwycięstwem ekipy z zachodniej Europy. Po dwóch golach Lukaku i  trafieniu Meuniera padł wynik 3:0.

Ostatni raz oba zespoły spotkały się podczas kwalifikacji do tegorocznego EURO w 2019 roku. W obu meczach triumfowali wtedy Belgowie, kolejno 3:1 oraz 4:1. Również w tym meczu „Czerwone Diabły” były zdecydowanym faworytem. Na ich korzyść przemawiał również fakt, że w rankingu FIFA są liderami, zaś ich przeciwnicy znajdują się na 38. pozycji.

Mecz rozpoczął się świetnie dla Belgów, bowiem już w 10. minucie Romelu Lukaku wykorzystał wielki błąd rosyjskiego defensora i pewnie pokonał Antona Shunina. Kolejne minuty to przewaga zawodników „Sbornej”, którzy chcieli jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. To jednak im się nie udało, a w 34. minucie Thomas Meunier podwyższył rezultat meczu na 2:0.

Drugie 45 minut rozpoczęło się od bardzo wyrównanej gry. Żadna z drużyn nie potrafiła przejąć na dłużej inicjatywy czy poważniej zagrozić bramce przeciwnika. Można wręcz powiedzieć, że było nudno, a nawet bardzo nudno. Kiedy wydawało się, że nic wielkiego w tym meczu już się nie wydarzy, Lukaku ponownie popisał się geniuszem, urwał się rosyjskim obrońcom i ustanowił wynik tej rywalizacji na 3:0.

Wynik ten spowodował, że „Czerwone Diabły” bardzo udanie rozpoczęły turniej i są aktualnie liderem grupy. Dla Rosji porażka ta z kolei oznacza, że, jeżeli chce wyjść z grupy, musi zacząć punktować w spotkaniach z Finlandią i Danią.

Belgia – Rosja 3:0 (2:0)

Bramki: 10’ Lukaku, 34’ Meunier, 88’ Lukaku

Belgia: Courtois – Vertonghen (77’ Vermaelen), Boyata, Alderweireld – T. Hazard, Tielemans, Dendoncker, Castagne (27’ Meunier) – Carrasco (77’ Praet), Lukaku, Mertens (72’ E. Hazard)

Rosja: Shunin – Zhirkov (43’ Karavaev), Dzhikiya, Semenov, Fernandes – Ozdoev, Barinov (46’ Diveyev) – Golovin, Kuzyaev (30’ Cheryshev (63’ Miranchuk)), Zobnin (63’ Mukhin) - Dzyuba

Sędzia: Antonio Mateu Lahoz