Kolarstwo górskie - PŚ: dominacja Loany Lecomte

• Data publikacji: 13.06.2021, 13:42

Loana Lecomte dominuje w tym sezonie Pucharu Świata w kolarstwie górskim. 21-letnia Francuzka pewnie wygrała zawody w Leogang. Maja Włoszczowska zajęła 17. miejsce.

Po przerwie powrócono do rywalizacji w Pucharze Świata w kolarstwie górskim. Weekend w Leogang rozpoczął się od piątkowych zawodów na krótkim torze. W niedzielę rozegrano wyścigi w formule olimpijskim. Kobiety ścigały się na dystansie rundy startowej oraz pięciu pełnych okrążeń. Faworytką do wygranej była Loana Lecomte, która triumfowała w Albstadt i Nowym Mieście, a także w piątek w Austrii. Francuzka podobnie jak podczas poprzednich już na samym początku odskoczyła od rywalek. Już po pierwszej rundzie miała pół minuty przewagi nad Pauline Ferrand Prevot i Haley Batten.

Po kolejnym okrążeniu różnica wynosiła już ponad minutę, ale nad Jenny Rissveds i Jolandą Neff, które jechały na drugiej i trzeciej pozycji. Zmian na pozostałych miejscach na podium nie brakowało. Ostatecznie Loana Lecomte wygrała z przewagą minuty i 48 sekund nad Rissveds, która na ostatnich fragmentach trasy wyprzedziła Laurę Stigger. Maja Włoszczowska przez cały wyścig jechała na miejscu w drugiej dziesiątce. Na linii mety zameldowała się na 17. pozycji.

57. Gabriela Wojtyła

W kategorii do lat 23 triumfował Amerykanin Riley Amos. Konrad Czabok był 86. Wśród kobiet do lat 23 najlepsza okazała się Austriaczka Mona Mitterwallner. Matylda Szczecińska zajęła 27. miejsce, a Milena Drelak była 45. W wyścigu elity mężczyzn triumfował Mathias Flueckiger. Szwajcar wyprzedził o 14 sekund Ondreja Cinka i o 45 sekund Antona Coopera. Najlepszy z Polaków, Krzysztof Łukasik zajął 44. miejsce.