EHF Liga Mistrzów: Barca triumfatorem z kompletem zwycięstw

• Data publikacji: 13.06.2021, 19:29

Barca została zwycięzcą Ligi Mistrzów w piłce ręcznej w sezonie 2020/21. Hiszpańska drużyna zakończyła sezon w imponującym stylu z kompletem wygranych. Trzecie miejsce zajęło Paris Saint-Germain z Kamilem Syprzakiem.

Szansę na tytuł miały tylko fenomenalna, niepokonana w tym sezonie Barcelona oraz Aalborg, który sensacyjnie awansował do finału. Niespodziewanie na początku meczu zespół z Danii prowadził 4:1. Kilka minut później było już 5:5. Co więcej, szczypiorniści z Hiszpanii rzucili także cztery kolejne trafienia. Od tego momentu Barca zaczęła odjeżdżać rywalom w stronę zdobycia trofeum. Do przerwy podopieczni Xaviego Pascuala wygrywali 16:11.

Na kwadrans przed końcem po rzucie Gonzalo Pereza de Vargasa przez całe boisko różnica wynosiła już dziesięć trafień - 28:18. Mecz finałowy zakończył się wynikiem 36:23 dla zespołu z Hiszpanii. Barcelona wygrała w tym sezonie Ligi Mistrzów wszystkie 20 spotkań. Aalborg pomimo dzisiejszej porażki zanotował historyczny sukces. W finale dziewięć bramek zdobył Aleix Gomez (Barca), a jedno trafienie mniej zanotował Lukas Sandell (Aalborg).

Barca - Aalborg Handbold 36:23 (16:11)

W meczu o trzecie miejsce spotkały się drużyny przegrane w półfinałach, czyli francuskie ekipy - HBC Nantes i Paris Saint-Germain. Przez większą część pierwszej połowy gra była wyrównana, a nawet na nieznacznym prowadzeniu było Nantes. Pod koniec pierwszej odsłony meczu PSG odskoczyło na 17:13. Wydawało się, że ekipa z Paryża utrzyma przewagę do końca, ale na ponad dziesięć minut przed ostatnią syreną Kiriłł Łazarow trafił na 24:24. Paris Saint-Germain ponownie zdobyło cztery gole przewagi i ostatecznie wygrało 31:28. Kamil Syprzak rzucił trzy gole.

HBC Nantes - Paris Saint-Germain 28:31 (13:17)