EURO 2020: Holandia - Ukraina [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Krzysztof Dunaj
  • Data publikacji: 13.06.2021, 22:57

W drugim meczu grupy C Holandia zmierzy się z Ukrainą na Johan Cruyff Arena. Faworytem spotkania są Holendrzy. Natomiast reprezentacja Ukrainy ma duże predyspozycje do postawienia wysokiej poprzeczki podopiecznym Franka de Boera. Podczas eliminacji „Żółto-błękitni” nie przegrali żadnego meczu. Relacja na żywo rozpocznie się kilka minut przed 21:00.

HOLANDIA - UKRAINA 3:2

Relacja na żywo

Dziękujemy bardzo za wspólnie spędzony czas. Miłego wieczoru!

To był prawdziwy rollercoaster! Ukraina w ciągu pięciu minut zdołała odrobić dwubramkowy rezultat, jednak ostatnie słowo należało do reprezentacji Holandii. Zdecydowanie chcemy oglądać więcej takich pojedynków na EURO 2020.

3:2 KONIEC! Podopieczni Franka de Boera zgarniają trzy punkty.

3:2 Holendrzy skutecznie utrzymują się przy piłce i kontrolują przebieg spotkania.

3:2 Sędzia doliczył aż pięć dodatkowych minut.

3:2 Frank de Boer dokonuje kolejnych roszad w składzie. Za Memphisa Depaya wchodzi Donyell Mallen.

3:2 Z boiska schodzą Wout Weghorst oraz Jurrien Timber. W ich miejsca meldują się Luuk de Jong i Joel Veltman.

3:2 Bramkę z główki zdobył prawy obrońca, Dumfries.

3:2 GOOOL! Holandia szybko odpowiada na trafienie Ukrainy i ponownie wychodzi na prowadzenie.

2:2 Holandia, chcąc wygrać, musi się teraz sporo napracować.

2:2 Podopieczni Andrija Szewczenki po strzelonym golu wracają z dalekiej podróży.

2:2 CO TAM SIĘ DZIEJE! Idealne dośrodkowanie Rusłana Malinowskiego i kapitalna główka Jaremczuka.

2:1 Ukraina na niespełna 15 minut do ostatniego gwizdka łapie kontakt w walce o trzy punkty.

2:1 Chyba nikt się nie spodziewał, że podkręcone uderzenie sprzed pola karnego znajdzie drogę do siatki Stekelenburga.

2:1 Ależ BRAMKA! Fenomenalny strzał Jarmołenki!

2:0 Jaremczuk próbował zaskoczyć Stekelenburga strzałem z dystansu, jednak bramkarz był dobrze ustawiony.

2:0 Frenkie de Jong ucierpiał w starciu z Sydorczukiem. Na szczęście po chwili Holender wstał o własnych siłach.

2:0 Boisko również opuszcza Marlos, który wszedł w 13. minucie spotkania. W jego miejsce wchodzi Mykoła Szaparenko.

2:0 Czas na zmiany. W reprezentacji „Pomarańczowych" z boiska schodzą Daley Blind oraz Patrick van Aanholt. W ich miejsca meldują się Nathan Ake i Owen Wijndal.

2:0 Kibice Ukrainy wierzyli, że sędzia cofnie decyzję po skorzystaniu z analizy VAR, lecz tak się nie stało. Teraz „Żółto-błękitni" mają spory problem.

2:0 Wout Weghorst wykorzystuje zamieszanie w polu karnym Ukrainy i strzela na 2:0.

1:0 Podopieczni Andrija Szewczenki zdecydowanie będą musieli się nabiegać w drugiej połowie, jeśli myślą o zadowalającym rezultacie.

1:0 Georginio Wijnaldum, zachował zimną krew i przy dobitce nie dał szans Buszczanowi.

1:0 GOOOL! Holandia wychodzi na prowadzenie.

0:0 Kolejna dogodna akcja Holendrów, jednak tym razem zakończyła się faulem na bramkarzu.

0:0 Widać spory luz w grze „Pomarańczowych". Kiedy stracą futbolówkę, od razu do rywala podchodzą wysokim pressingiem.

0:0 Siadamy wygodnie w fotelu i zaczynamy drugą połowę.

0:0 Holandia zdecydowanie przeważała podczas pierwszych 45 minut, lecz nie potrafiła umieścić piłki w siatce przeciwnika. Dużym problemem jest zbyt statyczna gra przy decydującym podaniu. Sam Memphis Depay nie jest w stanie zmienić wyniku, będąc dobrze krytym. Natomiast reprezentacja Ukrainy mimo kilku przebłysków może mówić o sporym szczęściu, że do szatni schodzi przy bezbramkowym remisie.

0:0 Niemiecki arbiter gwiżdże po raz ostatni w pierwszej połowie.

0:0 Holandia liczyła, że zaskoczy rywala z rzutu rożnego, ale defensywa reprezentacji Ukrainy radzi sobie wzorowo.

0:0 Znakomity mecz rozgrywa bramkarz „Żółto-błękitnych", Heorhij Buszczan. Po raz kolejny uratował zespół przed stratą bramki.

0:0 Próba zagrożenia uderzeniem z dystansu Patricka van Aanholta zakończyła się fiaskiem.

0:0 Denzel Dumfries próbował atakować prawą stroną boiska, lecz obrońca Ukrainy był na posterunku.

0:0 Podopieczni Andrija Szewczenki nie mają problemu, żeby przedostać się na połowę rywala, tylko jest jeden istotny problem - brak pomysłu na rozegranie w ataku pozycyjnym.

0:0 Reprezentacja Ukrainy sygnalizuje rzut karny, jednak sędzia pozostaje niewzruszony. Odważne wejście Patricka van Aanholta.

0:0 Wymowny gest Ołeksandra Zinczenki w stronę swoich kolegów. Ukrainiec pokazuje, żeby grać pewniej i nie bać się rywala.

0:0 Zdecydowanie podopieczni Franka de Boera dominują w spotkaniu.

0:0 Holandia spokojnie rozgrywa futbolówkę w środku pola, szukając jakiejś luki w defensywie Ukrainy.

0:0 Po niespełna 20 minutach gry Holandia prowadzi w posiadaniu piłki 67% do 33%.

0:0 Roman Jaremczuk próbował zaskoczyć holenderskiego bramkarza, lecz uderzenie z dystansu było zbyt słabe.

0:0 W miejsce lewego pomocnika wszedł Marlos.

0:0 Gra dla Ołeksandra Zubkowa właśnie dobiegła końca. Ukrainiec musiał opuścić plac gry przez uraz mięśnia.

0:0 Reprezentacja Holandii z minuty na minutę przeprowadza coraz groźniejsze ataki.

0:0 Co za tempo spotkania.

0:0 Ukraina w odpowiedzi próbowała swoich sił z rzutu rożnego, jednak Holendrzy skutecznie oddalili niebezpieczeństwo.

0:0 Ależ okazja Memphisa Depaya! Samodzielny rajd holenderski piłkarz zakończył strzałem, lecz Buszczan był na posterunku.

0:0 Pierwszy gwizdek i rozpoczynamy widowisko.

Hymny odśpiewane, czekamy teraz na dawkę sporych emocji.

W obsadzie sędziowskiej mamy również polski akcent. Na stanowisku sędziego technicznego znajduje się Bartosz Frankowski, a rezerwowym asystentem jest Marcin Boniek.

Nad przepisową grą w dzisiejszym meczu będzie czuwał niemiecki arbiter - Felix Brych.

Ukraina: Buszczan - Karawajew, Zabarny, Matwijenko, Mykołenko - Zinczenko - Sydorczuk, Malinowski, Jarmołenko, Zubkow - Jaremczuk.

Holandia: Stekelenburg - Dumfries, Timber, De Vrij, Blind, Van Aanholt - Frenkie De Jong, Wijnaldum, de Roon - Depay, Weghorst.

Znamy już wyjściowe jedenastki.

Pierwsze spotkanie grupy C zakończyło się wygraną Austrii z Macedonią Północną 3:1. Natomiast drugi mecz w tej grupie rozpocznie się już za 10 minut.

Relacja meczu Holandia - Ukraina rozpocznie się tuż przed 21:00. Zapraszamy!