NHL: pierwszy mecz półfinału dla Islanders

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 14.06.2021, 07:52

W NHL rozpoczęły się półfinały Pucharu Stanleya, a otwarło je spotkanie Tampy Bay Lightning z New York Islanders. Po zaciętym spotkaniu Jeziorowcy wygrali 2:1.

Spotkanie w Tampie przez pierwsze 10 minut przebiegało pod dyktando gospodarzy, którzy jednak nie potrafili pokonać dobrze spisującego się w bramce Islanders Varłamowa. Potem gra się wyrównała, ale na pierwszego gola trzeba było czekać do drugiej tercji. W 33. minucie zawodnik Lightning podał krążek wprost pod kij Baileya, który długim podaniem obsłużył Mathew Barzala, nie mającego w sytuacji ze zbyt wolnym obrońcą gospodarzy problemów z pokonaniem Wasilewskiego.

Rosyjski golkiper Tampy po raz drugi wyciągał krążek z siatki w 46. minucie po strzale Ryana Pulocka, ale tutaj strzał nowojorczyka sprzed niebieskiej linii po prostu go zaskoczył. Miejscowi potem próbowali jeszcze zmienić wynik spotkania, ale udało im się to dopiero w ostatniej minucie, kiedy ich trener wycofał Wasilewskiego, a Islanders grali w osłabieniu. Przy przeważającej liczbie przeciwników Varłamow poddał się w końcu pod naporem rywala, a strzelcem został Brayden Point. To nie odmieniło losów meczu, a goście objęli prowadzenie serii 1:0.

Tampa Bay Lightning - New York Islanders 1:2 (0:0, 0:1, 1:1), stan rywalizacji 0:1.