EURO 2020: mecz otwarcia Polska - Słowacja [ZAPIS RELACJI LIVE]

• Dodał: Kacper Lewandowski
  • Data publikacji: 14.06.2021, 18:00

To jest ten dzień, to jest ten moment! Już w poniedziałek o 18 na stadionie w Sankt Petersburgu Polacy rozegrają pierwsze spotkanie w ramach UEFA Euro 2020. W pierwszym meczu w fazie grupowej zmierzymy się z reprezentantami Słowacji. Na naszą relację z tego widowiska zapraszamy już na kwadrans przed pierwszym gwizdkiem.

POLSKA - SŁOWACJA 1:2

Relacja na żywo

Mimo fatalnych nastrojów zapraszamy Państwa na nasze kolejne relacje live.

Polska - Słowacja 1:2 - Koniec. Przegrywamy nasz pierwszy mecz grupie. Tak samo jak w 2002, 2006, 2008 i 2018 roku.

Polska - Słowacja 1:2 - Ależ dobrze rozegrali Polacy! Lewandowski skoncentrował na sobie trzech obrońców, osłonił piłkę, wystawił do Świderskiego, ale gracz PAOKu strzelił w sam środek bramki.

Polska - Słowacja 1:2 - Tragicznie rozegraliśmy, piłka trafiła do Wojciecha Szczęsnego.

Polska - Słowacja 1:2 - Rzut z autu pod polem karnym Dubravki.

Polska - Słowacja 1:2 - Sędzia doliczył 4 minuty, a boisko opuszcza Duda, którego zmienia Gregus.

Polska - Słowacja 1:2 - Ależ szansę miał Jan Bednarek. Za pierwszym razem nie trafił w piłkę, a za drugim razem źle podkręcił piłkę i wyszła ona poza światło bramki.

Polska - Słowacja 1:2 - Rzut wolny dla Polski! To może być ostatnia szansa na wywalczenie chociaż jednego punktu w tym meczu.

Polska - Słowacja 1:2 - Ależ blisko zdobycia bramki był Kamil Glik. Tylko centymetrów zabrakło do remisu w Petersburgu.

Polska - Słowacja 1:2 - Tymoteusz Puchacz wywalczył rzut rożny dla Polski.

Polska - Słowacja 1:2 - Również podwójna zmiana w zespole Słowacji. Boisko opuszczają Haraslin i Mak, a meldują się Suslov i Duris.

Polska - Słowacja 1:2 - Podwójna zmiana ze strony Paulo Sousy. Schodzą Piotr Zieliński i Mateusz Klich, a wchodzą Jakub Moder i Karol Świderski.

Polska - Słowacja 1:2 - Z dystansu spróbował Tymoteusz Puchacz, po zgardnięciu "drugiej piłki", jednak próba ta była bardzo niecelna.

Polska - Słowacja 1:2 - Rzut rożny dla reprezentacji Polski.

Polska - Słowacja 1:2 - Słowacja stara się utrzymywać nas z dala od własnej bramki. Kiedy mamy możliwość zbliżyć się w rejony pola karnego Dubravki defensorzy gaszą nasze zapędy w zarodku.

Polska - Słowacja 1:2 - Nic z tego, mimo dośrodkowania nie jesteśmy nawet w stanie oddać strzału.

Polska - Słowacja 1:2 - Na 10 minut przed końcem spotkania znów Słowacy faulują polskiego zawodnika blisko linii środkowej boiska.

Polska - Słowacja 1:2 - Druga zmiana, boisko opuszcza kontuzjowany Pekarik, a w jego miejsce melduje się Koscelnik.

Polska - Słowacja 1:2 - Zmiana w reprezentacji Słowacji. Schodzi Hromada, a wchodzi Hrosovsky.

Polska - Słowacja 1:2 - Doskonale zachował się Tymoteusz Puchacz! Napastnik słowacki już wychodził na czystą pozycję, jednak gracz, który w następnym sezonie będzie występował w Unionie Berlin, doskonale odebrał mu piłkę z nogi.

Polska - Słowacja 1:2 - Słowacy korzystają z gry w przewadze i starają się mocno pressować na naszych zawodników. Polakom udało się wyjść z własnej połowy, ale ledwo za linią środkową nasi oponenci przecięli naszą akcję faulem.

Polska - Słowacja 1:2 - Boisko opuszczają Karol Linetty oraz Maciej Rybus, a wchodzą Przemysław Frankowski i Tymoteusz Puchacz.

Polska - Słowacja 1:2 - Rzut wolny dla Słowacji, a Paulo Sousa szykuje podwójną zmianę.

Polska - Słowacja 1:2 - Reprezentacja Polski próbuje rozgrywać na połowie Słowacji. Ostatecznie z dystansu uderzył Piotr Zieliński, jednak futbolówka wyraźnie mu zeszła ze stopy i uderzył wysoko w trybuny.

Polska - Słowacja 1:2 - GOL. Najpierw sił spróbował Haraslni, jednak wywalczył tylko rzut rożny. Po dośrodkowaniu piłkę zgarnął Milan Skriniar, który pewnie uderzył w dolny róg bramki Szczęsnego. Golkiper Juventusu był zupełnie bez szans.

Polska - Słowacja 1:1 - Słowacy wyraźnie zyskali wiatr w żagle. W ostatnich minutach to głównie oni rozgrywają piłkę.

Polska - Słowacja 1:1 - CZERWONA KARTKA DLA GRZEGORZA KRYCHOWIAKA! Zawodnik Lokomotivu otrzymał drugą żółtą kartkę.

Polska - Słowacja 1:1 - Chwila bardzo szarpanej gry w wykonaniu obydwu drużyn.

Polska - Słowacja 1:1 - Nic z tego, zmarnowaliśmy szansę. Wznawia Dubravka.

Polska - Słowacja 1:1 - Do piłki podszedł Lewandowski, starał się mocno uderzyć w okienko, jednak piłkę zgarnął piłkarz z muru. Wywalczyliśmy "tylko" rzut rożny.

Polska - Słowacja 1:1 - Rzut wolny dla Polski sprzed linii pola karnego Dubravki!

Polska - Słowacja 1:1 - Gubią się w ostatnich minutach Słowacy. Polacy w zasadzie cały czas rozgrywają na ich połowie.

Polska - Słowacja 1:1 - Pierwszy spalony w tym meczu, Róbert Mak niedopilnował linii.

Polska - Słowacja 1:1 - Chwilkę później, z kontry zza pola karnego spróbował Haraslin. Był to jednak strzał niecelny.

Polska - Słowacja 1:1 - Za pierwszym razem piłkę zgarnął obrońca, a za drugim dosięgnął ją Kamil Glik. Obrońca z Benevento uderzył jednak wysoko nad bramką.

Polska - Słowacja 1:1 - Rzut rożny dla reprezentacji Polski.

Polska - Słowacja 1:1 - Kolejna próba Karola Linettego! Zupełnie inaczej prezentuje się pomocnik Torino w drugiej połowie. Po dobrej akcji rozgrywanej na jeden kontakt oddał on nasz drugi strzał na bramkę.

Polska - Słowacja 1:1 - Po dłuzszej chwili rozgrywania na połowie Słowaków mocnym strzałem po ziemi chciał zagrozić Piotr Zieliński. Futbolówka minęła jednak słupek bramki Dubravki.

Polska - Słowacja 1:1 - GOOOOL! Świetnie wchodzimy w drugą połowę! Usta krytykom zamknął właśnie Karol Linetty!

Polska - Słowacja 0:1 - Wracamy do gry!

Wygląda na to, że reprezentacja Polski wraca na drugą połowę w niezmienionym składzie.

Reprezentacja Słowacji już wbiegła na murawę stadionu w Sankt Petersburgu.

Do naszej relacji wrócimy za około kwadrans!

Polska - Słowacja 0:1 - I koniec pierwszej połowy.

Polska - Słowacja 0:1 - Sędzia do pierwszej połowy dolicza jedną minutę.

Polska - Słowacja 0:1 - Fatalnie zachował się Mateusz Klich. Mógł uderzyć z pierwszej piłki, jednak się zawahał, spróbował zgasić piłkę, jednak ją stracił, przez co ruszyła groźna kontra Słowaków.

Polska - Słowacja 0:1 - Akcja została zakończona strzałem Roberta Lewandowskiego. Dośrodkowaniem na nogę popisał się Maciej Rybus, jednak napastnik Bayernu nie miał dogodnej pozycji, przez co jego próba była bardzo niecelna.

Polska - Słowacja 0:1 - Kolejny rzut wolny. Tym razem sfaulowanym zawodnikiem był Kamil Jóźwiak. Po wznowieniu Polacy próbują swoich sił w ataku pozycyjnym.

Polska - Słowacja 0:1 - Odważnie w pole karne Dubravki wdarł się Zieliński, lecz jego dośrodkowanie trafiło prosto w kryjącego go obrońcę.

Polska - Słowacja 0:1 - Chwilę później, również niecelnie, spróbował Karol Linetty.

Polska - Słowacja 0:1 - Słowacy ruszyli z kontrą, ale Marek Hamsik uderzył tak samo niecelnie jak chwilę wcześniej Zieliński.

Polska - Słowacja 0:1 - Nieźle spróbował rozegrać Zieliński z Lewandowskim, jednak nasz kapitan popełnił błąd w przyjęciu. Mimo odzyskania piłki Słowacy zdążyli wrócić. Akcję zakończył Piotr Zieliński strzałem zza pola karnego, ale próba ta była bardzo niecelna.

Polska - Słowacja 0:1 - Mocno z dystansu huknął Grzegorz Krychowiak. Futbolówka przeleciała jednak nad poprzeczką bramki Dubravki.

Polska - Słowacja 0:1 - Słowacy rozegrali dobrą akcję na skrzydle, po dośrodkowaniu głową uderzył Kucka, jednak prosto w koszyczek Wojciecha Szczęsnego.

Polska - Słowacja 0:1 - Kolejny raz sędzia przerywa grę. Znów Słowacy wznowią ze stojącej piłki.

Polska - Słowacja 0:1 - Znów ofensywnie rozgrywają Słowacy. Od dłuższej chwili to Polacy biegają za piłką.

Polska - Słowacja 0:1 - Kolejny faul, tym razem z rzutu wolnego przy kole środkowym rozpoczną Słowacy.

Polska - Słowacja 0:1 - Ależ blisko podwyższenia wyniku byli Słowacy! Po wybiciu Jóźwiaka piłka trafiła pod nogę Kucki, który uderzył zza pola karnego. Futbolówka przeleciała tuż nad poprzeczką bramki Szczęsnego.

Polska - Słowacja 0:1 - Pierwszy rzut rożny dla Słowaków.

Polska - Słowacja 0:1 - Świetną akcję mieliśmy na zdobycie gola. Dobrze wypuszczony Jóźwiak doskonale dośrodkował, jednak czegoś zabrakło, żeby postawić kropkę nad i.

Polska - Słowacja 0:1 - Chwilę później rzut wolny dla Słowaków pod ich własnym polem karnym.

Polska - Słowacja 0:1 - Bardzo szarpany mecz, sędzia wciąż musi używać gwizdka. Kolejny rzut wolny dla Polaków.

Polska - Słowacja 0:1 - Kolejna żółta kartka, tym razem faulował Grzegorz Krychowiak.

Polska - Słowacja 0:1 - Mamy rzut z auto pod polem karnym Dubravki po bardzo wysokim pressingu Roberta Lewandowskiego.

Polska - Słowacja 0:1 - I kolejny faul na Krychowiaku, tym razem Hubocan obejrzał żółty kartonik.

Polska - Słowacja 0:1 - Bramka oficjalnie zapisana została jako gol samobójczy Wojciecha Szczęsnego.

Polska - Słowacja 0:1 - GOL. Bereszyński i Jóźwiak pogubili się w kryciu Róberta Maka. Skrzydłowy reprezentacji Słowacji wbiegł w pole karne, jego strzał odbił się od słupka i wpadł do bramki.

Polska - Słowacja 0:0 - Dośrodkowanie Rybusa przeszło nad głowami zawodników w polu karnym.

Polska - Słowacja 0:0 - Kolejny rzut wolny na połowie Słowacji dla Polski. Tym razem sfaulowany został Piotr Zieliński.

Polska - Słowacja 0:0 - Ależ sytuacja! Strzał oddał Ondrej Duda, a piłka minimalnie minęła słupek bramki Szczęsnego. Polski golkiper bardzo spokojnie odprowadził piłkę, ani na moment nie tracąc kontroli nad jej położeniem.

Polska - Słowacja 0:0 - Polacy dominują bardzo wyraźnie w posiadaniu piłki, jednak chwilowo to Słowacja próbuje swoich sił w grze pozycyjnej.

Polska - Słowacja 0:0 - Maciej Rybus faulował w ataku, rzutem wolnym z pola karnego rozpoczyna reprezentacja Słowacji.

Polska - Słowacja 0:0 - Oblężenie pola karnego wciąż trwa. Słowacy próbują oddalać zagrożenie, jednak bardzo skutecznie zbieramy drugie piłki.

Polska - Słowacja 0:0 - Piąstkuje Dubravka.

Polska - Słowacja 0:0 - Kucka faulował Mateusza Klicha. Mamy rzut wolny z idealnego miejsca na dośrodkowanie w pole karne.

Polska - Słowacja 0:0 - Chwilę dłużej rozgrywają nasi oponenci, jednak w decydującym momencie Polacy nie dopuścili ich pod pole karne Wojciecha Szczęsnego.

Polska - Słowacja 0:0 - Słowacy wyraźnie grają niskim pressingiem, pozwalając nam na grę na ich połowie.

Polska - Słowacja 0:0 - Znów w niezłym miejscu znalazł się nasz kapitan, jednak znów jego strzał zgarnął Skriniar. Wywalczyliśmy tylko rzut z autu pod polem karnym.

Polska - Słowacja 0:0 - Lewandowski spróbował strzału z dystansu, ale na drodze do bramki stanął mu obrońca.

Polska - Słowacja 0:0 - Niebezpieczna sytuacja dla Słowaków! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego sytuację wyczyścił jednak Robert Lewandowski.

Polska - Słowacja 0:0 - Chwilę później to Krychowiak faulował, przez co przyznany został rzut wolny dla Słowaków. Nerwowy początek tego spotkania.

Polska - Słowacja 0:0 - I pierwszy rzut wolny dla Polaków po faulu na Krychowiaku.

Polska - Słowacja 0:0 - Sędzia Hategan gwiżdże po raz pierwszy! Rozpoczynamy emocje w grupie E!

A teraz czas na Mazurek Dąbrowskiego!

Rozbrzmiewa hymn Słowacji!

I już jest ten moment, obydwie reprezentacje wchodzą na murawę!

W Sankt Petersburgu gwizdał dziś będzie rumuński sędzia Ovidiu Alin Hategan.

Z kolei w wyjazdowych strojach wyjdzie reprezentacja Słowacji, którą selekcjoner ustawił następująco: Dubravka, Pekarik, Satka, Skriniar, Hubocan - Kucka, Hromada - Haraslin, Hamsik, Mak - Duda

W roli gospodarzy dzisiaj reprezentacja Polski, która wyjdzie na rywali w składzie: Szczęsny - Bereszyński, Glik, Bednarek, Rybus - Linetty, Krychowiak, Klich - Jóźwiak, Lewandowski, Zieliński

Witamy Państwa bardzo serdecznie na naszej relacji z pierwszego spotkania Polaków na Euro! Już za kwadrans na stadionie rozbrzmi pierwszy gwizdek, a my za chwilę przedstawimy Państwu składy obydwu drużyn.