EURO 2020: Hiszpania - Szwecja [ZAPIS RELACJI]

• Dodał: Rafał Judka
  • Data publikacji: 14.06.2021, 23:00

Czas na kolejne emocje w “polskiej grupie”. O 21:00 Euro rozpoczną reprezentacje Hiszpanii i Szwecji. Na Estadio de La Cartuja w Sewilli gospodarze powalczą o dobre rozpoczęcie turnieju po problemach z zakażeniami koronawirusem i izolacji swoich graczy. Szwedzi z kolei odgrażają się, że nie boją się utytułowanych rywali i nie zamierzają okopać się w obronie. Tymczasowym liderem w grupie E jest Słowacja, która pokonała Polskę w pierwszym spotkaniu. Czy któraś z ekip zdoła zgarnąć trzy punkty i dołączyć do naszych południowych sąsiadów na czele tabeli?

Hiszpania - Szwecja 0:0

Relacja na żywo

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Dziękujemy za śledzenie z nami ostatniego dzisiejszego spotkania. Na kolejne relacje zapraszamy już jutro

Hiszpania - Szwecja 0:0 - W kolejnych meczach grupy E Szwecja zmierzy się ze Słowacją, a Hiszpania z Polską. Będzie to niezwykle trudne spotkanie dla naszych reprezentantów, ponieważ byli Mistrzowie Świata i Europy nie mogą sobie pozwolić na kolejną wpadkę

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Gospodarze wymieniali co prawda wiele podań i często dośrodkowywali w pole karne rywali, ale nie przełożyło się to na zdobycz bramkową. Jest to dla nich na pewno rozczarowujący wynik

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Szwedzi tak jak zapowiadali, postawili się Hiszpanom. Nie tworzyli co prawda wielu sytuacji bramkowych, ale niewiele im zabrakło, aby sprawić sensację i przy lepszej skuteczności pokonać faworytów

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Mamy niespodziankę w "polskiej grupie". Hiszpanie jedynie remisują ze Szwecją i to Słowacja będzie liderem grupy E po pierwszej serii spotkań

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Koniec spotkania!

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Alba kolejny raz urwał się obrońcom i dograł w pole karne. Tam Sarabia bardziej został uderzony piłką niż oddał strzał i Olsen złapał piłkę

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Sześć dodatkowych minut doliczył sędzia

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Olsen fantastycznie broni! Szwedzi nadal z remisem

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Alba do Moreno w pole karne, ten próbował wbić futbolówkę do bramki piętką, ale nic z tego.

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Fabian Ruiz za Koke

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Hiszpanie wymieniają setki podań, ale w ostatnich minutach żadne z nich nie ominęło obrońców Trzech Koron

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Goście cierpią, ale nadal trzymają gospodarzy na dystans. 5 minut do końca, a na tablicy wyników nadal 0:0

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Oyarzabal szaleje na lewej stronie, lecz wszystkie jego dogrania do środka wybijają obrońcy

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Szwedów zaczynają łapać skurcze. Na pewno odczuwają już trudny obrony przez 80 minut przy ponad 30 stopniach Celsjusza

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Dośrodkowanie do Moreno, ale Olsen świetnie wyszedł z bramki i wypiąstkował piłkę

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Prawie 11 tysięcy kibiców stale dopinguje swoich ulubieńców, a Ci nadal nie mogą znaleźć dziury w szwedzkiej obronie. Do końca spotkania pozostało 12 minut

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Moreno przepycha się z obrońcami aby odebrać prostopadłe podanie, ale nie daje rady dwójce przeciwników

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Na boisku pojawił się Moreno i Oyarzabal

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Sarabia ładnie mija przeciwników prawą stroną i dogrywa w środek pola karnego do Olmo, którego strzał zablokowali jednak obrońcy

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Hiszpanom pozostało 20 minut, a bramki nadal brak. Nowi zawodnicy póki co aktywni i widać, że dali nową jakość na boisku

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Szwedzi też wprowadzają świeżą krew. Na boisku pojawia się Quaison i Claesson. O dziwo schodzi Isak, który był najaktywniejszym zawodnikiem gości w ofensywie

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Enrique zmienia skład. Za Moratę i Rodriego wchodzi Thiago i Sarabia

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Goście chyba znaleźli swój sposób na ten mecz. W drugiej części spotkania częściej zbierają tzw. "drugie piłki" i środkowi pomocnicy mają dzięki temu możliwość uruchomienia napastników. Nie zawsze daje to rezultaty, ale i tak wygląda to lepiej niż w pierwszej połowie

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Świetna kontra Szwedów. Najpierw Forsberg uruchomił Isaka. Napastnik po raz kolejny ociągał się ze strzałem, ale zdołał ominąć trzech obrońców i zagrał wzdłuż bramki do Berga, którego zadaniem było tylko dostawić nogę. Szwed jednak nie trafił czysto w piłkę i Hiszpanie mogą odetchnąć z ulgą

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Gospodarze są coraz bardziej poddenerwowani. Ich gra wygląda dobrze, ale w ostatnich minutach nie wiąże się z zagrożeniem pod bramką Olsena. Luis Enrique powoli szykuje zmieny

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Hiszpanie próbują wrócić do gry sprzed przerwy. Pierwsza próba strzału już za nimi. Swoją okazję miał Morata, ale uderzył obok bramki

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Dobre dogranie, ale Lustig źle trafił w piłkę. To była znakomita okazja na dogranie do partnera

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Szwedzi jakby bardziej odważni po przerwie. Rzut wolny na połowie gospodarzy

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Wracamy na boisko

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Gospodarze zdecydowanie dominują na boisku. Szwedzi nie potrafią przeciwstawić się naporowi rywali. Za wyjątkiem okazji Isaka nie stworzyli żadnej ciekawej akcji pod bramką Hiszpanii. Gospodarze muszą w drugiej połowie udokumentować swoją przewagę bramką. Czas na przerwę

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Koniec pierwszej połowy

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Minuta doliczona do pierwszej części spotkania

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Hiszpanie podrażnieni poprzednią akcją gości. Olsen zmuszony do kolejnych obron. Tym razem musiał zmierzyć się z uderzeniem z daleka Olmo

Hiszpania - Szwecja 0:0 - O dziwo to Szwecja mogła właśnie wyjść na prowadzenie! Isak znakomicie zachował się w polu karnym. Przyjął piłkę, nie dał jej sobie odebrać obrońcom, aż w końcu uderzył na bramkę, a piłka po nodze Koke trafiła w słupek. Znakomita i jedyna sytuacja Szwedów w tym meczu

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Po błędzie obrońcy Hiszpan wyszedł sam na sam z bramkarzem. Jego strzał minął jednak bramkę o centymetry

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Morataaaaa ... nie trafia w bramkę! To była 100% szansa

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Hiszpanie usypiają rywali wymiana wielu podań, po to, aby w pewnym momencie posłać szybkie i dokładne zagranie w pole karne

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Obraz gry się nie zmienia od kilku minut. Gospodarze nadal w natarciu

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Kolejne świetne podanie z bocznego sektora i idealnie w tempo w pole karne wbiegał Koke. Hiszpan oddał strzał, ale poszybował on nad poprzeczką

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Hiszpanie do tej pory wymienili ponad 230 podań. Szwedzi ledwo powyżej 30

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Koke uderza mocno po ziemi. Piłka niewiele minęła lewy słupek Olsena

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Hiszpania nadal w ofensywie. Utrzymują się przy piłce nie dając Szwedom okazji na atak na własną bramkę. Nadal największym zagrożeniem są dośrodkowania z bocznych sektorów. Gospodarze omijają zagęszczony środek boiska

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Kolejne groźne dośrodkowanie. Tym razem akcję zamykać miał Ferran Torres, ale zabrakło mu niewiele, aby dosięgnąć piłkę

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Olsen świetnie broni strzał głową Olmo z kilku metrów!

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Posiadanie piłki na korzyść gospodarzy 88:12

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Olsson ostro fauluje Pedriego. Sędzia upomina Szweda, ale póki co bez kartki

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Sporo Hiszpanów w polu karnym, ale obrońcy wybijają piłkę

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Goście uciekają się do faulów, nie mogąc upilnować hiszpańskich graczy. Rzut wolny z lewej strony boiska

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Póki co Szwedzi praktycznie nie wychodzą z piłką z własnej połowy

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym i strzał Daniego Olmo nad poprzeczką

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Alba bardzo aktywny z lewej strony. Już dwukrotnie próbował dośrodkowywać na głowę Moraty. Póki co bez efektów

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Gospodarze kombinacyjnie w okolicach pola karnego rywali. Są coraz bliżej bramki

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Tak jak można było się spodziewać, Hiszpania rozpoczyna spotkanie od posiadania piłki. Ale Szwedzi aktywnie próbują im przeszkadzać w rozegraniu

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Rozpoczynamy spotkanie!

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Ekipy już na boisku. Czas na hymny.

Hiszpania - Szwecja - W szwedzkiej ekipie również doszło do zakażeń. Koronawirusa wykryto u jednego z liderów kadry Dejana Kulusevskiego. Jego również zabraknie dzisiaj na boisku

Hiszpania - Szwecja - Hiszpanie mieli spore problemy z przygotowaniami do turnieju. Testy wykazały zakażenie koronawirusem u Sergio Busquetsa, który przebywa obecnie na kwarantannie i nie jest dostępny w dzisiejszym spotkaniu. Pozostali zawodnicy musieli zostać odizolowani. Nie wiadomo jak to wpłynie na formę graczy w tym turnieju

Hiszpania - Szwecja - W pierwszym spotkaniu grupy E Słowacja pokonała Polskę 2:1.

Hiszpania - Szwecja - Znamy składy obu ekip. Hiszpania: Simon - Llorente, Laporte, Torres, Alba - Koke, Rodri, Pedri - Torres, Morata, Olmo. Szwecja: Olsen - Lustig, Lindelof, Danielson, Augustinsson - Larsson, Olsson, Ekdal, Forsberg - Berg, Isak.

Hiszpania - Szwecja - Już za 15 minut pierwszy gwizdek sędziego Slavko Vinčić na stadionie w Sewilli