Pięciobój nowoczesny - MŚ: polski mikst dziewiąty

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 14.06.2021, 21:09

Marta Kobecka i Kamil Kasperczak zajęli 9. miejsce w kończących pięciobojowe mistrzostwa świata zawodach mikstów. Złote medale dla Koreańczyków, którzy wyprzedzili Białorusinów i Niemców.

Na szermierczej planszy nasi zawodnicy wygrali 14. walk i zajęli w tej konkurencji dziewiąte miejsce. Na pływalni Kasperczak i Kobecka uzyskali czas 2:03.59, co było ósmym wynikiem dna. Nieźle poradzili sobie na parkurze, gdzie po jednej zrzutce uplasowali się na 5. pozycji. Do laser runu przystąpili z siódmego miejsca, jednak na trasie dali się wyprzedzić dwóm zespołom i metę przecięli na dziewiątej lokacie.

Koreańczycy Seo Cahngwan i Kim Sehee prowadzili praktycznie przez całe zawody. Co prawda na basenie mieli siódmy czas, ale dominowali w szermierce, gdzie zanotowali 19 wygranych. Na parkurze zaliczyli czysty przejazd i do finałowej kombinacji przystąpili na pozycji lidera. Metę minęli niezagrożeni. Najbliżej Azjatów byli Białorusini Ilya Palazakov i Anastasiya Prokopenko, którzy w szermierce i na pływalni nie błyszczeli, ale na parkurze zachowali komplet punktów, a w laser runie okazali się najlepsi, w walce o srebro nieznacznie wyprzedzając Niemców Patricka Dogue i Rebeccę Langrehr.

Dla Prokopenko to trzeci medal w Kairze po indywidualnym złocie i drużynowym brązie.