EURO 2020: Hiszpania zawodzi i jedynie remisuje ze Szwecją
Flickr.com

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 14.06.2021, 23:00

Drugie spotkanie 1. kolejki grupy E EURO 2020 pomiędzy Hiszpanią a Szwecją zakończyło się remisem. Po niezbyt porywającym widowisku padł wynik 0:0.

Ostatni raz oba zespoły spotkały się podczas kwalifikacji do tegorocznego EURO w 2019 roku. W pierwszym meczu Hiszpanie triumfowali 3:0, zaś w rewanżu padł wynik 1:1. W tym meczu „La Furia Roja” była jednak zdecydowanym faworytem. Na ich korzyść przemawiał również fakt, że w rankingu FIFA są na szóstej lokacie, zaś ich przeciwnicy znajdują się na 18. pozycji.

Już od pierwszych minut to, zgodnie z przewidywaniami wszystkich, drużyna z zachodu Europy miała zdecydowaną przewagę. Blisko gola byli m.in. Koke, Dani Olmo, czy Alvaro Morata. Zawsze jednak albo na posterunku stał Robin Olsen, albo uderzali oni niecelnie. Najlepszą okazję na wyjście na prowadzenie miała jednak ekipa ze Skandynawii. W 41. minucie sprytną akcją popisał się Alexander Isak, ale jego uderzenie fantastycznie wybił jeden z hiszpańskich defensorów, który interweniował niemal na linii bramkowej.

Od początku drugich 45 minut Hiszpanie mieli już mniejszą przewagę, a i Szwedzi coraz częściej potrafili dojść do głosu. Podobnie jak w pierwszej połowie, tak i w drugiej, to Isak był największym zagrożeniem bramki strzeżonej przez Unaia Simona. W końcówce meczu podopieczni Luisa Enrique znowu przycisnęli mocniej, ale wynik tej rywalizacji nie uległ już zmianie i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0.

Wynik ten spowodował, że Hiszpanie niezbyt dobrze rozpoczęli turniej i z pewnością w pozostałych dwóch spotkaniach będą jeszcze bardziej zdeterminowani by sięgnąć po trzy „oczka”. Dla Szwecji remis z teoretycznie najlepszą drużyną w grupie stanowi doskonałą okazję nawet na zwyciężenie w grupie E, czy chociaż zajęcie lokaty w pierwszej „dwójce”.

Hiszpania – Szwecja 0:0

Hiszpania: Simon – Alba, Laporte, P. Torres, Llorente – Pedri, Rodri (66’ Thiago), Koke (87’ Ruiz) – F. Torres (74’ Oyarzabal), Morata (66’ Sarabia), Olmo (74’ Moreno)

Szwecja: Olsen – Augustinsson, Lindelof, Danielson, Lustig (75’ Krafth) – Forsberg (84’ Bengtsson), Ekdal, Olsson (84’ Cajuste), Larsson – Isak (69’ Claesson), Berg (69’ Quaison)

Żółte kartki: 55’ Lustig

Sędzia: Slavko Vincić