Gimnastyka sportowa ME: Polki bez awansu do finału

• Data publikacji: 03.08.2018, 00:47

Reprezentantkom Polski nie udało się awansować do finału.

Mistrzostwa Europy w gimnastyce sportowej kobiet nie rozpoczęły się szczęśliwie dla naszych reprezentantek. W wieloboju drużynowym oraz indywidualnie Polki niestety nie awansowały do finału. Nasza drużyna w składzie: Gabriela Janik, Katarzyna Jurkowska-Kowalska, Wiktoria Łopuszańska oraz Marta Pihan Kulesza zakończyły swój udział w Mistrzostwach Europy na 13. miejscu.

Na skoczni najlepsza z biało-czerwonych okazała się Gabriela Janik, która uzyskała wynik 13,466 pkt. Zbliżoną notę (13,183 pkt) otrzymała Wiktoria Łopuszańska. Obie Polki zajęły kolejno odległe 15. i 17. miejsce.

Wiktoria Łopuszańska na poręczach asymetrycznych uzyskała 12,066 pkt. Tak oceniony występ Polki to bardzo odległe 38. miejsce. Nieudane występy w drugiej rotacji zaliczyły Gabriela Janik oraz Marta Pihan-Kulesza, które kolejno zdobyły 10,966 pkt i 11,166 pkt. W końcowej klasyfikacji zajęły odpowiednio 62. i 55. miejsce.

Na równoważni najlepsza wśród biało-czerwonych była Marta Kulesza-Pihan. Uzyskała wynik 12,433 pkt, co dało dopiero 26. pozycję. Katarzyna Jurkowska-Kowalska z wynikiem 11,666 pkt, zajęła 41. miejsce.

W ćwiczeniach wolnych Polki również zajęły odległe miejsca. Tutaj ponownie Marta Kulesza-Pihan osiągnęła wynik 12,700 pkt i 20. pozycję w końcowej klasyfikacji. Gabriela Janik z kolei zajęła 35. miejsce z rezultatem 12,200 pkt.

Reprezentantki Polski zdobyły łącznie 145,429 pkt. Nie była to wystarczająca liczba punktów, aby osiągnęły awans do finału. Ostatecznie  biało-czerwone zajęły 13. miejsce. Najlepsze w wieloboju drużynowym okazały się być Francuzki, które uzyskały łącznie 164,063 pkt. Drugi rezultat osiągnęły reprezentantki Rosji (161,462 pkt), z kolei Belgijki zajęły trzecie miejsce z wynikiem 159,331pkt.

Finał seniorek odbędzie się w sobotę (4.08), tymczasem już dziś w Glasgow kolejne sportowe zmagania - rywalizacja wśród juniorek.