WTA Waszyngton: Magda Linette pokonała turniejową "3"!

• Data publikacji: 03.08.2018, 07:02

Magda Linette sprawiła ogromną niespodziankę pokonując rozstawioną z numerem 3. Naomi Osakę. Chyba tylko nieliczni typowali, że to właśnie Polka wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku. Magda po ponad dwugodzinnym spotkaniu pokonała Japonkę 2:1 i to ona w walce o półfinał turnieju w Waszyngtonie zmierzy się z Chorwatką Donną Vekić.

Niewątpliwie faworytką spotkania była rozstawiona z numerem 3. Naomi Osaka. Na szczęście dla polskich kibiców Magda Linette nie przestraszyła się wyżej notowanej rywalki, która w światowym rankingu WTA zajmuje 17. miejsce. Polka od samego początku spotkania dobrze returnowała i popełniała małą ilość niewymuszonych błędów. Magda w pierwszym secie nie pozwalała na za wiele turniejowej "3" czego efektem była zaledwie jedna szansa na przełamanie serwisu Polki. Japonka swoje podanie straciła trzykrotnie i przegrała seta 2:6.

Drugi set był dużo bardziej wyrównany, dopiero w ósmym gemie zobaczyliśmy pierwsze przełamanie. Niestety to Magda miała chwilę słabości przy swoim serwisie, którą wykorzystała Osaka. Japonka udokumentowała przełamanie w końcowej fazie seta dobrym gemem serwisowym i wygrała drugą część 6:3.

Decydującą o awansie do ćwierćfinału partię lepiej rozpoczęła Naomi Osaka, która przełamała Magdę na 3:2. Na szczęście Polka pozytywnie zareagowała na tę sytuację i w kolejnym gemie udało jej się powrotnie odłamać rywalkę. Kolejne cztery gemy to już popis naszej reprezentantki, która wygrała seta 6:2. Wielka niespodzianka stała się faktem i to Magda Linette zagra w ćwierćfinale Citi Open 2018. Rywalką Magdy będzie rozstawiona z numerem "7" Chorwatka Donna Vekić.