NHL: Tampa wyrównała stan rywalizacji z Islanders

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 16.06.2021, 09:44

Hokeiści Tampa Bay Lightning wygrali drugi mecz półfinałowy z New York Islanders i wyrównali stan tej rywalizacji.

Tampa Bay Lightning 4:2 New York Islanders (1:1, 1:0, 2:1) stan rywalizacji - 1:1.

Pierwsza tercja była niezwykle zacięta i zarazem bardzo bojowa. Sędziowie pokazali aż osiem kar, w tym dwie pięciominutowe. W 9. minucie, prowadzenie gospodarzom dał Brayden Point, ale nowojorczycy wyrównali w 14. minucie za sprawą Brocka Nelsona, który wykorzystał grę w przewadze. Druga odsłona nie była już tak atrakcyjna jak pierwsza i padł w niej tylko jeden gol. Ponowne prowadzenie Błyskawicom dał tym razem Ondrej Palat. Trzecia tercja była zaś najbardziej emocjonująca. Już na samym jej początku, wynik podwyższył Jan Rutta, a w połowie tercji czwartą bramkę dla Tampy zdobył Victor Hedman, korzystając z przewagi liczebnej na lodzie. Znów zawodnicy łapali mnóstwo kar, a ostateczny rezultat na - 4:2 ustalił Mathew Barzal. Teraz rywalizacja przenosi się do Nowego Jorku, gdzie faworytem będą Islanders.