Tenis - ATP Halle: szybkie zakończenie turnieju dla Łukasza Kubota
Manuel Montoya/ flickr.com

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 16.06.2021, 14:13

Łukasz Kubot oraz Edouard Roger-Vasselin pożegnali się z rywalizacją na kortach trawiastych podczas turnieju ATP 500 w Halle. Polak i Francuz w drugiej rundzie zawodów ulegli reprezentantom Indii 7:6(11), 6:4. Dla Polaka jest to druga z rzędu porażka na kortach trawiastych w obecnym sezonie.

Łukasz Kubot i Edouard Roger-Vasselin po sześciu latach ponownie stworzyli parę deblową w zawodach ATP. Polsko-francuski debel podczas zawodów w niemieckim Halle rozpoczął rywalizacje od drugiej rundy (ze względu na rozstawienie - turniejowa "dwójka"), gdzie czekała na nich równie doświadczona para - Rohan Bopanna i Divij Sharan.

Od początku meczu obydwa zespoły wykorzystywały przewagę własnego serwisu i do stanu 6:6 na korcie w Halle nie obejrzeliśmy przełamań. Rozgrywka tie-brekowa miała także wyrównany charakter. Dla rozstawionych z numerem drugim przełomowy okazał się dopiero 23. punkt, kiedy debliści stracili podanie, a chwilę później Indyjczycy przypieczętowali wygranie seta przy własnym serwisie.

W trzecim gemie drugiej odsłony swój serwis, po raz pierwszy w spotkaniu, stracili Kubot i Roger-Vasselin. Dla Sharana oraz Bopanny okazało się to być przysłowiową "wodą na młyn", którzy do końca seta, a zarazem całego meczu pewnie wygrywali gemy serwisowe. Indyjczycy wygrali tę część rywalizacji 6:4 i to oni zagrają w ćwierćfinale turnieju na kortach trawiastych w Halle.

Rohan Bopanna/Divij Sharan (IND/IND) - Łukasz Kubot/Edouard Roger-Vasselin (POL/FRA)[2] - 7:6(11), 6:4