EURO 2020: Finlandia - Rosja [ZAPIS RELACJI]

• Dodał: Rafał Judka
  • Data publikacji: 16.06.2021, 16:57

Rozpoczynamy drugą kolejkę spotkań na Euro 2020. Środę rozpocznie grupa B, a dokładniej starcie Finlandii i Rosji. Ci pierwsi niespodziewanie pokonali w swoim pierwszym meczu Danię po jednym celnym strzale w 90 minutach. Ekipa Suomi skupiła się na obronie i nie można w pełni stwierdzić, czy ich zasieki defensywne były tak dobre, czy Duńczycy nie mogli się podnieść po zawale Eriksena. W dzisiejszym spotkaniu Finowie znów będą musieli być czujni z tyłu, ponieważ zagrają z Rosją. Sborna zaatakuje od pierwszej minuty, ponieważ porażka w pierwszym spotkaniu z Belgią mocno komplikuje ich sytuację w grupie. Brak zwycięstwa może skutkować odpadnięciem już na pierwszej fazie turnieju. Czy kibice w Sankt Petersburgu poniosą swoją reprezentację do wygranej?

Finlandia - Rosja 0:1

Relacja na żywo

Finlandia - Rosja 0:1 Dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE. Zapraszamy na kolejne spotkania!

Finlandia - Rosja 0:1 Finowie mieli swoje okazje do zdobycia bramki, ale brakowało im skuteczności. Rosjanie pomimo gry falami okazali się drużyną dojrzalszą i skuteczniejszą. Potrzebowali zwycięstwa i osiągnęli swój cel. Obie ekipy mają w tym momencie tyle samo punktów w grupie B

Finlandia - Rosja 0:1 Koniec spotkania! Rosja z trzema punktami!

Finlandia - Rosja 0:1 Finowie rzucają wszystko co mają do ofensywy, ale Rosjanie są blisko przejęcia piłki i wyprowadzenia zamykającej spotkanie kontry

Finlandia - Rosja 0:1 Zhemaletdinov zmarnował kolejną dobrą okazję na podwyższenie wyniku. Miał dobrą okazję w kilku metrów, ale uderzył wysoko nad bramką

Finlandia - Rosja 0:1 Kuzyayev odważnie lewą stroną, ale nie dał rady dograć do partnera w środku pola karnego

Finlandia - Rosja 0:1 Pięć dodatkowych minut zagrają zawodnicy

Finlandia - Rosja 0:1 Na boisku po faulu leży Sobolev. Musi zostać mu udzielona pomoc medyczna

Finlandia - Rosja 0:1 Rzut wolny dla Finlandii, małe zamieszanie w polu karnym i do górnej piłki doskoczył Arajuuri. Jest strzał jednak wylądował na górnej siatce

Finlandia - Rosja 0:1 Zobnin z woleja z 10. metra, ale wysoko nad bramką

Finlandia - Rosja 0:1 Pięć minut do końca regulaminowego czasu gry. Finowie nie wyglądają jednak na ekipę, która będzie w stanie doprowadzić do remisu. Bliżej zdobycia bramki są Rosjanie, którzy w swoich akcjach są bliżej pola karnego rywali

Finlandia - Rosja 0:1 Nie widzieliśmy żadnej groźniej sytuacji od kilku minut. Dużo gry w środku boiska

Finlandia - Rosja 0:1 To Finowie potrzebują bramki, lecz Rosja umiejętnie się broni, a po przejęciu piłki Sborna potrafi się przy niej utrzymać

Finlandia - Rosja 0:1 Rosjanie przejęli kontrolę nad meczem w ostatnich minutach

Finlandia - Rosja 0:1 Piętnaście minut do końca spotkania

Finlandia - Rosja 0:1 Co za kontra Rosji! Kuzyayev był niepilnowany na 16. metrze, ale nie zmieścił piłki w świetle bramki

Finlandia - Rosja 0:1 Finlandia chcąc przerwać passę Rosji z ostatnich minut utrzymują się przy piłce na połowie rywala, szukając dziury w obronie

Finlandia - Rosja 0:1 Zhemaletdinov dostał świetne podanie prostopadłe, ale jego płaski strzał w kierunku długiego słupka niewiele minął bramkę

Finlandia - Rosja 0:1 Rosjanie wracają do gry. Lecz teraz próbują dostać się do bramki przez środek boiska, a nie skrzydłami. Sborna wyszła wyżej w obronie co przekłada się na przejęcia piłki i możliwość ataków już na połowie przeciwnika

Finlandia - Rosja 0:1 Rosjanie w końcu znaleźli się przed szansą, lecz najpierw Dziuba uderzał w obrońców, a potem Golovin w trybuny

Finlandia - Rosja 0:1 Od kilku minut to Finowie lepiej radzą sobie w ofensywie. Kombinacyjnymi akcjami próbują wyprowadzić napastników na dogodne sytuacje strzeleckie. Rosjanie jednak uważnie się bronią, ale szybko tracą piłkę

Finlandia - Rosja 0:1 Otworzyło się to spotkanie w drugiej połowie. Piłka krąży od jednego pola karnego do drugiego.

Finlandia - Rosja 0:1 Pukki silnie z pola karnego, ale w sam środek bramki i bramkarz nie miał problemów z obroną

Finlandia - Rosja 0:1 Ależ odpowiedź Rosjan! Silne uderzenie Golovina z daleka, które o centymetry mija prawy słupek bramki Hradeckiego

Finlandia - Rosja 0:1 Finowie wyprowadzili świetną kontrę. Lod zagrał długą prostopadłą piłkę do Pukkiego, który był praktycznie sam na sam z bramkarze. Jednak tuż przed jego strzałem piłkę spod jego nóg wybił Diveyev

Finlandia - Rosja 0:1 Rosjanie przy piłce. Kontynuują swoją taktykę z pierwszej połowy

Finlandia - Rosja 0:1 Piłkarze wrócili na boisko. Zaczynamy drugą połowę

Finlandia - Rosja 0:1 Rosja mocno zaczęła to spotkanie. Widać było, która drużyna musi zdobyć dzisiaj komplet punktów. Im dalej w mecz, tym bardziej Finowie odgryzali się przeciwnikom i również mogli otworzyć wynik. Sborna próbowała wielu dośrodkowań, a prowadzenie dała im akcja środkiem boiska i szybka wymiana podań w polu karnym. Czas na przerwę

Finlandia - Rosja 0:1 Sędzia gwiżdże po raz ostatni w tej połowie. Ekipy kierują się do szatni

Finlandia - Rosja 0:1 Dziuba chciał podwyższyć wynik przed przerwą. W końcu został z tylko jednym obrońcom na plecach i jego uderzenie głową od razu było lepsze. Jednak nie na tyle dobre, żeby zagrozić czujnemu Hradeckiemu

Finlandia - Rosja 0:1 Miranchuk zagrał klepkę z Dziubą w polu karnym Finów. W ostatniej chwili przed strzałem prawą nogą, przełożył piłkę na lewą i uderzył dokładnie pod popreczkę

Finlandia - Rosja 0:1 Miranchuk!

Finlandia - Rosja 0:1 GOL DLA ROSJI!

Finlandia - Rosja 0:0 Sędzia dolicza 6 minut

Finlandia - Rosja 0:0 Rosjanie chcą w ostatnich minutach przycisnąć Finów, ale ich dośrodkowania są coraz mniej celne

Finlandia - Rosja 0:0 Odrobinę "zbrzydło" nam to spotkanie. Akcje są rwane, a piłkarze coraz częściej uciekają się do fauli

Finlandia - Rosja 0:0 Zawodnicy wstali już z murawy. Obyło się bez kontuzji

Finlandia - Rosja 0:0 Kuzyayev świetnie zaatakował lewą stroną i jeszcze lepiej dograł na długi słupek do Karavaeva, który próbował wślizgiem domknąć dośrodkowanie. Obrońca wybił piłkę w ostatnim momencie, a potem obaj wpadli na słupek i siebie nawzajem. Znowu mamy medyków na boisku

Finlandia - Rosja 0:0 Kilka minut spokojniejszej gry z obu stron. Drużyny wyglądają, jakby szukały energii na ataki w końcówce pierwszej połowy

Finlandia - Rosja 0:0 Rosjanie nadal dośrodkowują na głowę Dziuby. Najpierw napastnik zgrywał piłkę do Golovina, a chwilę później próbował strzału. Rosjanin jest jednak kryty przez dwóch obrońców

Finlandia - Rosja 0:0 Rosjanie znowu niedokładnie na własnej połowie i Pohjanpalo znowu pozostał 1 na 1 z obrońcą. Kolejny raz jednak nie dał rady ominąć rywala i zagrożenie zostało zniwelowane. Jednak jest to kolejny podobny przypadek i Rosjanie muszą uważniej grać w obronie

Finlandia - Rosja 0:0 Karavaev wchodzi na boisko za kontuzjowanego kolegę

Finlandia - Rosja 0:0 Fernandes ma założony kołnierz ortopedyczny i opuszcza boisko na noszach

Finlandia - Rosja 0:0 Rosjanin brazylijskiego pochodzenia po dograniu upadł na plecy i nie podnosi się z murawy. Służby medyczne już przy piłkarzu

Finlandia - Rosja 0:0 Fernandes dostaje dośrodkowanie w pole karne, ogrywa głową do Dziuby, któremu zabrakło niewiele, aby dobrze przyjąć piłkę tuż przed bramką

Finlandia - Rosja 0:0 Finlandia poczekała w pierwszych minutach meczu na to zo zaproponują Rosjanie. Po kilku minutach ciągłych ataków rywali, Suomi zaczynają coraz śmielej wchodzić na połowę Rosji.

Finlandia - Rosja 0:0 Lod świetnie dograł do Pohjanpalo, który musiał poradzić sobie tylko z jednym obrońcą w polu karnym, ale uderzył w jego nogi. Kolejna dobra okazja Finów

Finlandia - Rosja 0:0 Rosjanie nadal w ataku pozycyjnym. Szukają miejsca na skrzydłach. Taktyka dośrodkowań na Dziubę niezmienna

Finlandia - Rosja 0:0 Pukki dostał dobre podanie na dobieg, ale Safonov uprzedził Fińskiego napastnika

Finlandia - Rosja 0:0 Finowie w końcu znaleźli się pod polem karnym Rosji. Pohjanpalo miał okazję uderzać na bramkę, ale za długo zwlekał ze strzałem. Mógł też podawać. Ale po za długim namyśle został zatrzymany przez obrońców

Finlandia - Rosja 0:0 Dziuba w słupek. Proste uderzenie z 15 metrów. Obrońcy się lekko zdrzemnęli. Jednak sędzia znowu podnosi chorągiewkę

Finlandia - Rosja 0:0 Kolejne dośrodkowanie do Dziuby, ale ten na spalonym

Finlandia - Rosja 0:0 Ozdoyev zmarnował świetną okazję! Cierpliwy atak pozycyjny Rosjan, szybka wymiana podań pod polem karnym i podanie do niepilnowanego kolegi z prawej strony, który jednak uderza nad poprzeczką z kilku metrów

Finlandia - Rosja 0:0 Kolejna strata Finlandii na własnej połowie. Rosjanie nie muszą stosować bardzo wysokiego pressingu, ale w okolicach linii środkowej boiska są skuteczni w odbiorze

Finlandia - Rosja 0:0 Rosjanie już się otrząsnęli po ostatnich wydarzeniach. Znowu są w ataku. Dośrodkowaniami szukają Dziuby

Finlandia - Rosja 0:0 Finowie podeszli wyżej do Rosjan zmuszając ich do straty piłki z prawej strony boiska. Po przejęciu od razu dośrodkowali piłkę w pole karne gdzie Pohjanpalo świetnie je zamknął. Po analizie VAR okazało się jednak, że znajdował się na niewielkim spalonym

Finlandia - Rosja 0:0 A jednak nie. Spalony

Finlandia - Rosja 1:0 Pohjanpalo znowu to zrobił. Ponownie z główki

Finlandia - Rosja 1:0 GOL DLA FINÓW!!!

Finlandia - Rosja 0:0 Za krótkie dośrodkowanie, ale Rosja nadal przy piłce

Finlandia - Rosja 0:0 Rosjanie zaczynają agresywnie. Wysoki pressing przynosi efekty. Mamy pierwszy rzut rożny

Finlandia - Rosja 0:0 Sędzia gwiżdże po raz pierwszy. Zaczynamy!

Finlandia - Rosja: Obie drużyny już na murawie. Czas na hymny państwowe

Finlandia - Rosja: Rosjanie po porażce z Belgią mają "nóż na gardle". Ekipa Czerczesowa musi dzisiaj zdobyć punkty, a najlepiej trzy, aby utrzymać się w turnieju

Finlandia - Rosja: Finowie w swoim pierwszym spotkaniu pokonali Duńczyków 1:0. Wynik zszedł oczywiście na drugi plan przy sytuacji z Chirstianem Eriksenem. Ale gdy emocje już opadły, to trzeba zwrócić uwagę że dekipa, która wydawała się najsłabsza w grupie zgarnęła trzy punkty i ma szanse na wyjście z grupy. Jakakolwiek zdobycz w meczu z Rosją da im praktycznie pewny awans

Finlandia - Rosja: Mecz odbędzie się na dobrze znanym z poniedziałku polskim kibicom stadionie w Sankt Petersburgu. Sędzią pojedynku będzie Duńczyk Danny Makkelie

Finlandia - Rosja: Znamy składy jakie na boisko posyłają obaj trenerzy. Finlandia: Hradecky - Toivio, Arajuuri, O'Shaughnessy - Raitala, Schuller, Lod, Kamara, Uronen - Pukki, Pohjanpalo. Rosja: Safonov - Fernandes, Diveyev, Dzhikiya, Kuzyayev - Zobnin, Barinov, Ozdoyev - Miranchuk, Dzyuba, Golovin.

Finlandia - Rosja: Naszą relację rozpoczniemy chwilę przed 15:00. Zapraszamy!