EURO 2020: Włochy - Szwajcaria [ZAPIS LIVE]

• Data publikacji: 16.06.2021, 20:00

Włoski walec doskonale rozpoczął turniej, pokonując na własnym stadionie reprezentację Turcji 3:0. Swój niezaspokojony apetyt będą starali się z pewnością wykorzystać w drugim meczu przeciwko Helwetom. W świetle nieprzekonującego remisu z Walią oponenci Italii na pewno będą starali się wywalczyć grze o utrzymanie w europejskim czempionacie. Na relację na żywo z meczu dnia zapraszamy tuż przed godziną 21:00.

WŁOCHY - SZWAJCARIA 3:0

Relacja na żywo

Dziękujemy za udział w dzisiejszej relacji. Koncert Włochów domknął środowy harmonogram meczów i to oni meldują się już w fazie play-off. Zapraszamy do śledzenia relacji z kolejnych spotkań!

3:0 I koniec. 3:0. Włosi z kompletem punktów po obu kolejkach. Szwajcarzy blisko opuszczenia turnieju.

3:0 Włosi bez kompleksów zagrali w obronie. Szwajcaria próbowała teraz przycisnąć gospodarzy, ale fatalnie huknął gracz Szwajcarii i piłka poleciała w trybuny.

3:0 Włosi znowu rozpędzają atak, blisko pola karnego Szwajcarii. Sow próbował urwać się Azzurrim, ale próba całkowicie nieskuteczna.

3:0 Ależ konsekwencja Włochów. Drugi mecz i drugi raz 3 bramki strzelone rywalom. Również 3 minuty doliczył rosyjski sędzia.

3:0 GOOOOOOL! Deklasacja! Ciro Immobile przymierzył, uderzył i dobił rywala.

2:0 Niska gra Szwajcarów, niemrawo próbują oni wyjść z piłką do przodu. Futbolówka pewnie wybita wprost pod nogi Gianluigiego Donnarumy i z ataku nici.

2:0 Widać powoli jak dużo siły włożyli Włosi w grę. Zmęczony Locatelli opuszcza boisko wśród braw kibiców. Na boisko w jego miejsce wszedł Matteo Pessina. Zszedł również Barella za którego pojawił się Cristante.

2:0 Ciro Immobile nieco zbyt agresywnie zaatakował ręką Akanjiego i sędzia przerwał grę. Z boiska zszedł Freuler za którego na boisku zameldował się Sow.

2:0 Uśmiecha się teraz Spinazzola wyrzucając piłkę z autu. Szwajcarzy jednakże mają coraz mniej czasu i zdecydowanie nie podzielają entuzjazmu włoskiego wahadłowego.

2:0 Nieco spadło tempo spotkania. Włosi już spokojni o wynik meczu nie spieszą się z rozegraniem.

2:0 Okazja Szwajcarów i znów nieskutecznie. Kontra Italii przerwana przez obronę gości. Sędzia wrócił do faulu Emoblo na Barelli. Napastnik Szwajcarii z żółtą kartką.

2:0 Kolejna szansa Włoch. Spokojnie prowadzą kolejną akcję, ale tym razem blisko siebie zawodnicy Szwajcarii i przeszkodzili w rozegraniu Włochom.

2:0 Na murawie nie będzie już Shaqiriego. Szansę otrzymał wypoczęty Vargas.

2:0 Ależ teraz mało brakowało Ciro Immobile, aby dobić Szwajcarów! Posłał piłkę nieco obok prawego słupka.

2:0 Pięknie się ogląda grających na tym turnieju Włochów. Żelazna konsekwencja w ataku, pomocy i obronie. Zdecydowanie może to być drużyna, która nawiąże do mistrzowskiego składu z 2006 roku i legend Gattuso czy Pirlo.

2:0 Szwajcaria teraz próbowała odważnie grać w polu karnym Włochów. Próbę strzału podjął Zuber, ale pewnie wyjął piłkę Donnaruma.

2:0 Boisko opuścił Insigne za którego trener wprowadził Federico Chiesę. Drugim zmienianym zawodnik jest Berardi, a wejdzie Rafael Toloi.

2:0 Kolejne wyjście z atakiem Włoch. Ale tym razem przytomnie defensywa Szwajcarii doskoczyła do rywala.

2:0 Kontra Włoch. Berardi był w doskonałej okazji do strzelenia trzeciej bramki, ale naciskany przez dwóch stoperów posłał piłkę nieco ponad poprzeczką.

2:0 Niedokładne podanie Spinazzoli i teraz wyżej podeszli Szwajcarzy. Dwie doskonałe obrony Donnarumy! Zuber zmarnował stuprocentową okazję!

2:0 Shaqiri doprowadził futbolówkę na 16 metr boiska i spróbował strzelać. Niedokładnie, wysoko nad bramką. I znowu Włosi w kontrze.

2:0 Piłka wybita, ale Włosi doskonale zareagowali i to oni znów są przy piłce. Bolesna bezradność Szwajcarii.

2:0 Włosi powoli szykują rozegranie z rzutu wolnego na wysokości 25 metra.

2:0 Zmiana w drużynie gości: schodzi Fabian Schar a wchodzi Steven Zuber. Drugim zawodnikiem, którego już nie zobaczymy na bosku jest Mbabu za którego wszedł Widmer.

2:0 Spinazzola rozgrywa z kolegami, piłka już przerzucona bliżej środka, gdzie spokojnie wymieniają podania Azzurri. Nieprawdopodobna organizacja i kreatywność w rozegraniu Włochów.

2:0 Włosi znowu próbowali dynamicznie wyprowadzić kontrę, ale szczęśliwie dla przeciwników skończyło się tylko autem.

2:0 I MAMY BRAMKĘ! Włosi błyskawicznie, długimi podaniami wychodzą pod bramkę rywali. Locatelli sprzed pola karnego popisał się pięknym strzałem blisko słupka. Sommer patrzył jak piłka wpadała do bramki. Niebywała skuteczność środkowego pomocnika!

1:0 Włosi próbowali wyjść kontrą, ale teraz nieco zamieszania tuż za linią środkową na połowie Szwajcarów.

1:0 Widać, że Szwajcaria ma świadomość swojej sytuacji, od początku mocno napiera na graczy w niebieskich trykotach. Tym razem nieco za mocno Gavranović i za faul w ataku dostał żółty kartonik.

1:0 Włosi teraz jakby prowokacyjnie czekali z podaniami do samego końca. Szwajcarzy wyszli wysoko próbując odebrać piłkę blisko chorągiewki w narożniku boiska, ale bez problemu gospodarze wyprowadzili piłkę do przodu.

1:0 Rzut rożny dla Szwajcarii. Gęsto się zrobiło pod włoską bramką od białych koszulek, ale nic z tego nie wyszło.

1:0 W drużynie Szwajcarii zmiana: na boisko wchodzi z numerem 19 Gavranović, który zmieni niewidocznego Sferovicia.

1:0 Do końca pierwszej połowy 1:0 dla Azzurrich. Całkowicie zdominowali grę, kontrolując wszystkie sektory boiska.

1:0 Za chwilę skończy się 2 minuta doliczonego czasu gry i obie ekipy udadzą się na przerwę.

1:0 Włosi znów dobrze w destrukcji w środku boiska. Insigne źle obliczył podanie i na linii piłki pojawił się szwajcarski defensor, co pozwoliło na wyprowadzenie nieskutecznej kontry.

1:0 Teraz Embolo próbował wdać się w pojedynek z Acerbim, ale był całkowicie bezradny. Od bramki Włosi.

1:0 Donnaruma teraz z pełnym spokojem zneutralizował akcję Szwajcarów, wybijając piłkę na aut. Znowu trzeba rozgrywać od tyłu.

1:0 Bardzo dokładne podanie Berardiego. Piłkę wybił Akanji i na swojej połowie układają grę Włosi.

1:0 Piąstkował Sommer, ale Szwajcarzy znowu nerwowo w obronie. Trzeci rzut różny dla Italii.

1:0 Szwajcarzy próbowali kreować akcję pod bramką Włochów, ale ci znowu niczym żywa miotła wyczyścili zamiary rywali i wywalczyli sobie drugi rzut rożny.

1:0 Znów Włosi w polu karnym Helwetów. Spinnazola bardzo sprytnie próbował uderzać zewnętrzną stroną buta, ale niecelnie i futbolówka przeszła obok słupka.

1:0 Wysoka piłka, ale podanie błyskawicznie przejęte przez Włochów którzy kontrę zakończyli strzałem wprost w Akanjiego.

1:0 Rodriguez wywalczył dla swoich kolegów rzut różny.

1:0 Embolo znowu zatrzymany na trzydziestym metrze, niesamowicie frustrujące muszą być dla Szwajcarów akcje obrony Włoch.

1:0 Immobile próbował pokonać bramkarza Szwajcarów, ale ten skutecznie się rzuca i piłka trafiła pod nogi Insigne. Ten jednak przeciągnął strzał i Azzurri konstruują atak środka murawy.

1:0 Włosi grają z zabójczą skutecznością, jakby czytając w głowach zawodników Szwajcarii. Każdy atak spotyka się z błyskawiczną neutralizacją.

1:0 Szwajcarzy próbowali podciągnąć grę bliżej szesnastego metra Włoch, ale zdecydowanie za wolno i pressingiem gospodarze zmusili rywali do oddalenia gry aż pod koło środkowe.

1:0 Mbabu próbuje czarować po prawej stronie, ale Włosi szybko zamykają przestrzeń i już rozciągnęli grę podając z prawej na lewą stronę boiska.

1:0 Przytomnie zachował się Freuler, który podał do Rodrigueza. Ten jednak strzelił nieco na wiwat i nie stworzył zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Donnarumę.

1:0 Szwajcaria nie miała żadnych szans w wyprowadzanym ataku. Aż pięciu włoskich graczy zamykało akcję bramkową.

1:0 BRAMKA! Berardi obsłużył prostopadłą piłką Locatellego, który tym z zimną krwią wykorzystuje okazję.

0:0 Chiellini kontuzjowany! Przekazał już kapitańską opaskę Leonardo Boncciemu. Wejdzie za niego Acerbi.

0:0 Szwajcarzy wychodzą z atakiem. Teraz to oni przed bramką Włochów, ale był spalony.

0:0 Przy piłce cały czas Włosi. Spokojnie, metodycznie rozgrywają po całej szerokości boiska.

0:0 Sędzia czeka na weryfikację VARu. Mamy zagranie ręką, bramka nieuznana.

1:0 GOL! Giorgio Chiellini fantastycznie, przytomnie wykorzystuje zamieszanie w polu karnym. Z bliskiej odległości zapakował piłkę w siatkę obok Sommera.

0:0 Znów koronkowa akcja Włochów. Spinazzola wywalczył pierwszy rzut rożny dla swojej drużyny. Wykonywać będzie Insigne.

0:0 Faulowany Shaqiri i przy linii bocznej od rzutu wolnego zaczną goście.

0:0 Insigne bardzo niecelnie nad bramką.

0:0 Helweci zamknięci na swojej połowie we włoskich kleszczach. Widać, że zawodnicy Roberto Manciniego cierpliwie czekają na błąd, który będą mogli wykorzystać.

0:0 Włosi znowu na małej powierzchni, blisko bramki Szwajcarów. Nieskutecznie holował piłkę Spinazzola i od bramki wybijać będzie Jan Sommer.

0:0 Błąd Sommera i piłka w posiadaniu Włochów. Szwajcarzy mają spore problemy w prawym sektorze boiska.

0:0 Pierwsza groźna sytuacja! Spinazzola dogrywał górą na głowę Immobile, ale ten nad poprzeczką przenosi piłkę.

0:0 Embolo polował teraz na okazję do strzału, ale z piłką już mknie Insigne.

0:0 Włosi klepią przed polem karnym Sommera, próbując przełamać zagęszczoną obronę. Szwajcarzy bardzo skupieni w defensywie.

0:0 Rodriguez nie zdołał utrzymać piłki przy linii bocznej i wrzuca z autu Di Lorenzo.

0:0 Niesamowite na jak małej powierzchni wymieniają podania Włosi. Miękkie dośrodkowanie w pole karne wyłapał Sommer i znów Szwajcaria.

0:0 Faulowany w środkowej strefie Immobile. Włosi już rozgrywają.

0:0 Pierwsze minuty dość spokojne. Przeważające posiadanie gości, choć niewiele z niego wynika. Próby akcji skrzydłami skutecznie i konsekwentnie neutralizują defensorzy Azzurrich.

0:0 Włosi już z pierwszą akcją. Barella próbował dostać się poza szesnastkę Szwajcarii, ale obrona dobrze zrozumiała jego intencje.

0:0 Na razie przy piłce wycofani Szwajcarzy. Próbują rozgrywać, ale Włosi grają wysoko, odważnie.

0:0 Mamy pierwszy faul na zawodnikach gości.

W kole środkowym zameldowali się już Szwajcarzy. Niech wygra lepszy!

Nad przebiegiem dzisiejszego spotkania czuwać będzie rosyjski arbiter - Sergei Karasev.

"Fratelli d'Italia..." - "Bracia Włosi". Czas na hymn Włoch!

Już za chwilę hymny obu drużyn. Zaczynamy od Szwajcarów!

Patrząc na składy obu drużyn można odnieść wrażenie, że obaj selekcjonerzy postanowili kierować się zasadą "zwycięskiej drużyny się nie zmienia". Szwajcaria w meczu z Walią, była zwycięstwa bliska. Włosi z Turcją wygrali pewnie. Jedynym pechowcem jest Florenzi, który ze względu na kontuzję mecz obejrzy z ławki.

Szwajcaria: Sommer - Elvedi, Schar, Akanji - Freuler, Xhaka - Mbabu, Shaqiri, Rodriguez - Seferović, Embolo

Włochy: Donnaruma - Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Spinazzola - Barella, Jorginho, Locatelli - Berardi, Immobile, Insigne

Dobry wieczór! Dzisiejszy wieczór w Rzymie to przykład prawdziwie włoskiego lata - 24 stopnie, pogodne niebo i promienie zachodzącego słońca. Za niespełna 15 minut atmosfera rozgrzeje się jeszcze bardziej, kiedy na murawie zobaczymy wyjściowe jedenastki obu ekip.

Na relację ze spotkania na Stadio Olimpico zapraszamy ok. 20:45.