Koszykówka: pewne zwycięstwo Polaków w sparingu z Tunezją

• Dodał: Filip Munyama
  • Data publikacji: 16.06.2021, 20:19

Polscy koszykarze pokonali Tunezyjczyków 89:66

w kolejnym sparingu przygotowującym do igrzysk olimpijskich w Tokio. Najwięcej punktów (17) dla Biało-Czerwonych zdobył Michał Michalak.

Polska reprezentacja koszykarzy w ramach przygotowań do kwalifikacji do igrzysk olimpijskich rozegrała kolejny mecz towarzyski. Po starciach z Meksykiem i i Rosją przyszedł czas na mecz z Tunezją. Biało-czerwoni wreszcie przystąpili do niego w składzie z naszym liderem - Mateuszem Ponitką, który wrócił po kontuzji.

W pierwszej kwarcie spotkania Mike Taylor grał bardzo szeroką rotacją. Na samym początku spotkania urazu nabawił się Łukasz Koszarek, Aleksander Balcerowski wpadł w problem z faulami, a Mateusz Ponitka miał ograniczoną liczbę minut. Mimo tego Polacy całkiem nieźle radzili sobie w ataku. Przebojowe akcje pokazywał Łukasz Kolenda, a za trzy trafiał Jarosław Zyskowski. W obronie mieliśmy lekki problem z zatrzymaniem centra gości - Salaha Mejriego. Trójka jednego z Tunezyjczyków równo z syreną ustaliła wynik pierwszej kwarty na 20:18 dla Biało-Czerwonych.

W drugiej kwarcie wiatr w żagle złapali polscy strzelcy. Seriami trafiać zaczęli Adam Waczyński (15 punktów) i Michał Michalak, a po drugiej stronie parkietu zupełnie przestała funkcjonować ofensywa Tunezyjczyków i to zaowocowało wynikiem 50:29 dla naszych reprezentantów.

W trzeciej ćwiartce oglądaliśmy kolejne eksperymenty Mike'a Taylora ze składem. Swoją szansę otrzymał między innymi Andrzej Mazurczak, który całkiem nieźle prowadził grę. Dużo miejsca na rzuty dostawał Jakub Garbacz, a pod koszem kilka akcji pokazał Dominik Olejniczak i po trzeciej kwarcie Biało-Czerwoni prowadzili 75:46.

Ostatnia odsłona była testem kolejnych rozwiązań. Każdy z zawodników Taylora dołożył cegiełkę do tego spotkania i Polacy pewnie zwyciężyli 89:66. Wysokie zwycięstwo przy szerokiej rotacji może cieszyć, ale teraz przed Biało-Czerwonymi cięższe sprawdziany.

Następny mecz Polaków przed kwalifikacjami do igrzysk już w piątek z Łotwą. Następnie Biało-Czerwoni zagrają dwa mecze z Brazylią, by 29 czerwca zagrać pierwszy mecz kwalifikacyjny przeciwko Angoli.

Polska – Tunezja 89:66 (20:18, 30:11, 25:17, 14:20)

Polska: Michalak 17, Waczyński 15, Garbacz 13, Kolenda 12, Zyskowski 8, Balcerowski 6, Kulig 5, Cel 4, Mazurczak 3

Tunezja: Marnaoui 17, Taher 13, Mejri 9, Ochi 8, Bouallegue 5, Haddad 5, El Mabrouk 4, Slimane 4, Chihi 1.