EURO 2020: Dania - Belgia [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Dawid Wolny
  • Data publikacji: 17.06.2021, 16:50

Przed nami kolejne starcie grupy B, w którym Duńczycy podejmą na Parken reprezentację Belgii. Ekipa Roberto Martineza po wspaniałym zwycięstwie nad Rosjanami jest stawiana w roli faworyta. Gospodarzy czeka niezwykle trudna próba podniesienia się po dramatycznych wydarzeniach podczas meczu z Finlandią. W 10. minucie spotkania piłkarze obu ekip oklaskami okażą wsparcie Christianowi Eriksenowi. Na naszą relację zapraszamy chwilę przed 18:00.

DANIA - BELGIA 1-2

Relacja na żywo

Dziękujemy za spędzony wspólnie czas podczas tego szalonego spotkania!

Niesamowite emocje na Parken! Spotkanie było rewelacyjne i trzymało w napięciu do ostatniego gwizdka. Duńczycy, mimo porażki, pokazali się z bardzo dobrej strony. Belgowie notują kolejne 3 punkty. To był jeden z lepszych meczów tego turnieju.

1:2 - Koniec spotkania!

1:2 - Belgowie ruszyli z kontrą na pustą bramkę. Meunier nie zdołał jednak wpakować piłki do bramki z połowy boiska.

1:2 - Żółta kartka dla Thorgana Hazarda. Duńczycy będą mieli szansę z rzutu wolnego. Niebezpieczna odległość. Schmeichel wchodzi w pole karne rywala.

1:2 - De Bruyne usiłował zagrać kombinacyjnie z Lukaku, jednak sędzia liniowy uniósł chorągiewki.

1:2 - Gospodarze będą mieli dodatkowe 5 minut nadziei.

1:2 - Jensen próbował doprowadzić do wyrównania strzałem z dystansu. Piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

1:2 - Duńczycy w natarciu!

1:2 - Braithwaite o krok od wyrównania! Duńczyk uderzył głową w kierunku okienka, piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką.

1:2 - Vestergaarda zmienia Olsen.

1:2 - Cornelius wykonał świetne, kąśliwe dośrodkowanie, którego jednak Braithwaite nie zdołał przeciąć.

1:2 - Pierwsze skurcze w belgijskiej ekipie. Mamy krótką przerwę w grze.

1:2 - Żółtym kartonikiem ukarany Jensen.

1:2 - Goście w ataku pozycyjnym.

1:2 - Fenomenalna akcja Braithwaita. W ostatniej chwili jego strzał zablokował Alderweireld.

1:2 - Belgowie próbowali szybką kontrą zaskoczyć Danię, na posterunku był jednak Kasper Schmeichel.

1:2 - Zmiany w reprezentacji Danii. Za Damsgaarda i Delaneya wchodzą Cornelius i Jensen.

1:2 - Akcję w rewelacyjny sposób rozpoczął Lukaku, potem Belgowie świetnie poklepali przed polem karnym, piłkę od Edena Hazarda na 20. metrze otrzymał De Bruyne i z pierwszej piłki dał prowadzenie swojej drużynie.

1:2 - GOOOL! DE BRUYNE!! ALEŻ AKCJA BELGÓW!

1:1 - Damsgaard ukarany żółtą kartką za próbę wymuszenia jedenastki.

1:1 - Maehle uderzył z dystansu, strzał wylądował w rękach dobrze ustawionego Courtoisa.

1:1 - Okres dominacji reprezentacji Belgii. Wejście De Bruyne znacznie ożywiło grę gości w przodzie.

1:1 - W zespole gospodarzy boisko opuszczają Wass i Poulsen, a na boisku meldują się Stryger Larsen i Christian Norgaard.

1:1 - Kolejne zmiany w drużynie Czerwonych Diabłów. Za Carrasco i Dendonckera wchodzą Eden Hazard i Axel Witsel.

1:1 - Belgowie nabrali wiatru w żagle.

1:1 - Pierwszym ukaranym żółtą kartką w dzisiejszym spotkaniu zostaje Daniel Wass.

1:1 - Belgowie popisali się przepiękną, składną akcją. De Bruyne dograł do wbiegającego w pole karne Thorgana Hazarda, a ten z bliskiej odległości wpakował ją do siatki. Wejście smoka De Bryune.

1:1 - GOOOL! WYRÓWNANIE!!!

1:0 - Niecelna próba Damsgaarda z rzutu wolnego.

1:0 - Pierwsza próba strzału Duńczyków w drugiej połowie. Delaney uderzył obok bramki.

1:0 - W przerwie Roberto Martinez zdecydował się dokonać korekty w składzie. Driesa Mertensa zastąpił wracający po kontuzji Kevin De Bruyne.

1:0 - Zaczynamy druga odsłonę spotkania w stolicy Danii!

Duńczycy zaliczyli rewelacyjny początek spotkania. Szybko strzelony gol i dominacja w pierwszych minutach zdecydowanie zszokowała Belgów, którzy momentami byli bezradni. Później gra się nieco wyrównała, wciąż jednak z dużym wskazaniem na Duńczyków. Czy ekipa Roberto Martineza zdoła odrobić straty? Czekamy na drugie 45 minut!

1:0 - Koniec pierwszej odsłony!

1:0 - Arbiter doliczył tylko jedną minutę.

1:0 - Nieudana próba Carrasco w rzutu wolnego.

1:0 - Tempo gry nieco spadło. Na boisku dzieje się niewiele.

1:0 - blisko zdobycia bramki był Damsgaard. Wpadł w pole karne, oddał strzał, jednak piłka przeleciała bardzo blisko słupka.

1:0 - Belgowie od kilku minut utrzymują się na połowie rywala.

1:0 - Kolejny korner dla gości. Dwa razy pod rząd duńska defensywa oddaliła zagrożenie spod własnej bramki.

1:0 - Carrasco próbował przedrzeć się lewym skrzydłem, został jedna zatrzymany. Rzut rożny dla Belgów.

1:0 - Wrzutka Wassa z rzutu wolnego ląduje w rękach belgijskiego golkipera.

1:0 - Daniel Wass spróbował sił z dystansu, jednak strzał przeleciał ponad poprzeczką.

1:0 - Gra się nieco wyrównała i przeniosła w środkową strefę. Belgowie powoli wracają do gry.

1:0 - Gospodarze w ataku pozycyjnym. Dostrzegalna jest duża wymienność pozycji i wysokie tempo gry.

1:0 - Duńczycy są ustawieni bardzo wysoko, agresywnie odbierają piłkę na połowie rywala, Belgowie jak dotąd są absolutnie bezradni.

1:0 - Pierwszy kwadrans zdecydowanie na korzyść ekipy Hjulmanda.

1:0 - Braithwaite przeprowadził kolejną dynamiczną akcję na skrzydle, położył Alderweirelda, jednak posłał niecelne podanie w pole karne.

1:0 - Przepiękne obrazki na Parken. 10. minuta. Cały stadion oklaskuje Christiana Eriksena! Dużo zdrowia Christian!

1:0 - Niewiarygodnie ofensywnie nastawiony do gry jest dziś zespół duński. Belgowie zamknięci na własnej połowie.

1:0 - Niesamowity początek w wykonaniu gospodarzy. Nieustannie napierają na bramkę rywali. Tym razem rajd Maehle został zatrzymany przez Courtoisa.

1:0 - Hojbjerg ofiarnie dograł piłkę do Pulsena, a ten z okolic szesnastego metra przymierzył w boczną siatkę!

1:0 - Rewelacyjny początek Duńczyków!

1:0 - GOOOOL! POULSEN!!

0:0 - Zaczynamy!