EURO 2020: Holandia - Austria [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Krzysztof Dunaj
  • Data publikacji: 17.06.2021, 22:58

17 czerwca reprezentacja Holandii zmierzy się z Austrią w drugiej kolejce EURO 2020. Obie drużyny podejdą do tego meczu ze zwycięstwem na koncie. „Pomarańczowi” po emocjonującej końcówce spotkania pokonali Ukrainę 3:2. Natomiast Austria pewnie poradziła sobie z debiutującą na mistrzostwach Europy Macedonią Północną 3:1. Relacja live rozpocznie się kilka minut przed 21:00.

HOLANDIA - AUSTRIA 2:0

Relacja na żywo

Dziękujemy bardzo za wspólnie spędzony czas. Miłego wieczoru!

2:0 Holendrzy praktycznie cały czas kontrolowali przebieg spotkania i zasłużenie wygrali z Austrią. W ostatnim meczu grupowym Holandia zagra z Macedonią Północną. Natomiast Austria powalczy z Ukrainą o wyjście z grupy.

2:0 Podopieczni Franka de Boera są już pewni awansu do dalszej fazy turnieju.

2:0 KONIEC! HOLANDIA WYGRYWA SPOTKANIE.

2:0 Donyell Malen mógł do asysty dodać bramkę, jednak oddał zbyt mocny strzał.

2:0 Frank de Boer jest niepocieszony. W jednym ze starć ucierpiał jego piłkarz, Matthijs de Ligt. Pytanie, czy 21-latek będzie mógł wyjść w następnym spotkaniu.

2:0 Sędzia doliczył cztery minuty.

2:0 Sasa Kalajdzić próbował postraszyć Maartena Stekelenburga strzałem głową. Ostatecznie piłka nie znalazła drogi do bramki.

2:0 Niecałe dwie minuty pozostały do regulaminowego czasu gry.

2:0 Holandia przy piłce. Austria próbuje odebrać futbolówkę na połowie rywala.

2:0 Rzut rożny dla Austriaków. Przewaga wzrostu holenderskiego obrońcy pozwoliła na oddalenie zagrożenia.

2:0 Franco Fody nie potrafi pogodzić się z wynikiem spotkania. Wpuszcza kolejnych dwóch piłkarzy. Philipp Lienhart oraz Karim Onisiwo zmieniają Aleksandara Dragovicia i Xavera Schlagera.

2:0 Memphis Depay żegna się z kibicami. W jego miejsce pojawił się 30-letni Luuk de Jong.

2:0 Groźny strzał Davida Alaby! Na szczęście Maartena Stekelenburga piłka przeleciała koło dalszego słupka.

2:0 Holandia próbowała rozciągnąć grę, jednak Austria szybko przeczytała pomysł Holendrów i przechwyciła futbolówkę.

2:0 Valentino Lazaro stara się przyśpieszać ataki Austrii. Holandia cofnięta na własną połowę.

2:0 Czwarta zmiana po stronie Holandii. Z murawą żegna się Marten de Roon. Na boisku melduje się Ryan Gravenberch.

2:0 Do zakończenia spotkania zostało niespełna 20 minut. Austria będzie musiała się sporo nagimnastykować, jeśli marzy o zmianie wyniku.

2:0 Franco Foda reaguje na przebieg spotkania i dokonuje zmiany. Za Christopha Baumgartnera wchodzi Valentino Lazaro.

b>2:0 Dla prawego obrońcy jest to drugie trafienie na tym turnieju.

2:0 BRAMKA DLA HOLANDII! Duży błąd austriackiej obrony. Donyell Malen, który przed chwilą zameldował się na boisku, świetnie podał do Denzela Dumfriesa, a ten bez zastanowienia umieścił futbolówkę w siatce rywala.

1:0 Murawę opuszczają Daley Blind, Wout Weghorst oraz Patrick van Aanholt. W ich miejsce wchodzą Nathan Ake, Donyell Malen i Owen Wijndal.

1:0 Mamy pierwsze zmiany. Frank de Boer zmienia aż trzech zawodników.

1:0 POWINNO BYĆ 2:0! Memphis Depay dośrodkował z rzutu rożnego, futbolówka po zamieszaniu w polu karnym spadła na głowę Wouta Weghorsta, jednak świetnym refleksem przy uderzeniu Holendra popisał się Daniel Bachmann.

1:0 Konrad Laimer leży na murawie. Na szczęście Austriak po chwili podniósł się o własnych siłach.

1:0 Teraz podopieczni Franco Fody próbują zaskoczyć rywala atakiem pozycyjnym.

1:0 Denzel Dumfries próbował założyć siatkę rywalowi, lecz obrońca Austrii zachował przytomność do samego końca. Od bramki zaczynają „Chłopcy”.

1:0 Gra szybko przeniosła się na drugą stronę boiska.

1:0 Maarten Stekelenburg pewnie łapie futbolówkę w ręce.

1:0 Rzut rożny dla Austrii. David Alaba będzie wykonywał stały fragment gry.

1:0 Trochę więcej luzu w drugiej połowie mają podopieczni Franco Fody pod polem karnym Maartena Stekelenburga.

1:0 W odpowiedzi Georginio Wijnaldum uderzał z dystansu, lecz strzał został zablokowany.

1:0 Marcel Sabitzer zatrzymany w kluczowej akcji reprezentacji Austrii.

1:0 Szybka akcja Austriaków lewą stroną boiska. Skuteczna interwencja Holendrów.

1:0 Zaczynamy drugą połowę spotkania!

1:0 Austriacy muszą pomyśleć o zmianie stylu gry, jeśli chcą w tym meczu powalczyć o trzy punkty. Zdecydowanie selekcjoner Austrii Franco Foda powinien wpuścić na boisko świeżego zawodnika. Reprezentacja Holandii cały czas kontroluje spotkanie. „Pomarańczowi” mądrze przesuwają się w obronie. Dodatkowo potrafią uśpić rywala krótkimi podaniami blisko bramki Daniela Bachmanna, choć gdyby nie karny nadal byśmy mieli bezbramkowy remis. Podopieczni Franka de Boera muszą poprawić skuteczność.

1:0 Sędzia kończy pierwszą połowę.

1:0 Strzał Memphisa Depaya zamieniony przez Austriaków w szybki kontratak, jednak Konrad Laimer za mocno podał w kluczowym momencie. Od bramki rozpocznie Maarten Stekelenburg.

1:0 W końcówce pierwszej połowy reprezentacja Austrii musi sporo popracować w obronie, żeby nie stracić kolejnego gola.

1:0 Chwilę później Georginio Wijnaldum stanął przed szansą podwyższenia wyniku, lecz strzał w światło bramki przerwał australijski defensor.

1:0 ALEŻ PUDŁO! Memphis Depay nie trafił z kilku metrów do pustej bramki.

1:0 Austria próbuje zaskoczyć z kontrataku. Po raz kolejny akcję skutecznie przerywa Frenkie de Jong.

1:0 Wysoki pressing ze strony „Oranje”. Piłkarze Austrii mają bardzo mało otwartej przestrzeni.

1:0 Chwilę później ponownie w roli głównej Christoph Baumgartner, lecz obrona Holandii gra wzorowo. W konsekwencji bez większego problemu oddaliła zagrożenie.

1:0 Christoph Baumgartner zszedł do środka i uderzał sprzed pola karnego. Ofiarnie w tej sytuacji interweniował Matthijs de Ligt.

1:0 Kolejny prezent Austriaków. Ponownie Memphis Depay oddał strzał, lecz tym razem piłka trafiła tylko w boczną siatkę.

1:0 Natomiast w posiadaniu piłki mamy remis.

1:0 Po 20 minutach reprezentacja Austrii nadal nie oddała żadnego strzału na bramkę Maartena Stekelenburga.

1:0 Cały czas trwa zacięta walka o środek pola. Bardzo gęsto jest w tej części boiska.

1:0 Kolejna akcja Holandii. Niestety Patrick van Aanholt zbyt głęboko dośrodkowywał i akcja spaliła na panewce.

1:0 Austriacy próbują sił w ataku pozycyjnym, jednak holenderska defensywa świetnie wybiła przeciwnika z rytmu.

1:0 Brzydki faul ze strony „Oranje”. Żółty kartonik dla Martena de Roona.

1:0 W poprzednim meczu Holandia potrzebowała 52 minuty, żeby zdobyć pierwszą bramkę. Teraz dokonali tego w zaledwie 10 minut.

1:0 GOOOL! Holender pewnie wykorzystuje jedenastkę.

0:0 Memphis Depay kontra Daniel Bachmann.

0:0 Brzydkie wejście Davida Alaby.

0:0 Mamy decyzję VAR. Rzut karny dla Holandii.

0:0 „Pomarańczowi” wznawiają grę od własnej bramki.

0:0 Memphis Depay próbował zaskoczyć rywala prawą stroną, jednak obrońcy Austrii pewnie zneutralizowali holendra.

0:0 Austriacy wymieniają podania na własnej połowie. Holandia spokojnie przesuwa krycie.

0:0 Jest pierwszy gwizdek na Johan Cruyff ArenA. Zaczynamy!

Hymny odśpiewane, czekamy na rozpoczęcie.

Spotkanie poprowadzi izraelski arbiter Orel Grinfeld. Natomiast nad VAR-em czuwał będzie Paweł Gil.

Austria: Bachmann - Lainer, Hinteregger, Dragović, Ulmer - Baumgartner, Laimer, X. Schlager, Alaba - Gregoritsch, Sabitzer.

Holandia: Stekelenburg - Dumfries, Blind, De Ligt, De Vrij, Van Aanholt - De Roon, Wijnaldum, Frenkie de Jong - Depay, Weghorst.

Wyjściowe jedenastki prezentują się następująco:

Po stronie Austrii w dzisiejszym pojedynku nie zagra napastnik Marko Arnautović. Wszystko za sprawą rzekomego obrażenia piłkarzy Macedonii Północnej, którzy mają albańskie pochodzenie. Cała ta sytuacja miała zajście w pierwszej kolejce po strzeleniu bramki na 3:1 przez Australijczyka. W konsekwencji UEFA zdecydowała się zawiesić 32-latka na najbliższe starcie.

Za chwilę rozpocznie się drugi mecz drugiej rundy w grupie C. O godz. 15:00 (17 czerwca 2021 roku) Ukraina grała z Macedonią Północną, którą ostatecznie pokonała 2:1.

Relacja meczu Holandia - Austria rozpocznie się tuż przed 21:00. Zapraszamy!