NHL: druga porażka New York Islanders w półfinale, Brayden Point z wyjątkowym osiągnięciem
slgckgc [CC BY 2.0]/Wikimedia Commons

• Dodał: Krzysztof Dunaj
  • Data publikacji: 18.06.2021, 09:51

New York Islanders po dobrym starcie w półfinale przegrali drugi mecz z rzędu i tracą prowadzenie w serii. Tym razem Tampa Bay Lightning pokonali gospodarzy 2:1. Po wygranej Brayden Point jest na ustach wszystkich kibiców „Błyskawic”. Spotkanie rewanżowe odbędzie się 20 czerwca 2021 roku.

To było bardzo wyrównane starcie. Drużyny atakowały i napierały, jednak też bardzo dobrze broniły, dlatego padły tylko trzy gole w piątkową noc polskiego czasu. Pierwsza bramka w spotkaniu została zdobyta przez gracza Tampa Bay Lightning Yanni Gourde pewnie pokonał bramkarza rywali, strzelając z bliskiej odległości. Kluczową rolę przy trafieniu odegrał Blake Coleman, który idealnie w tempo podał do kolegi z drużyny. Nadzieje na zwycięstwo gospodarzom dał Cal Clutterbuck, doprowadzając do wyrównania w 28. minucie rywalizacji. Niestety dla kibiców Wyspiarzy” wynik szybko uległ zmianie. 20 sekund przed końcem drugiej tercji gola dla gości zanotował Brayden Point. 25-latek zacięcie walczył i upadając na lód, znalazł drogę do bramki rywala, przy okazji zakładając trzy siatki”. W późniejszym czasie okazało się, że to było ostatnie trafienie w tym spotkaniu.

Point dzięki bramce dającej zwycięstwo zapisał się jako pierwszy gracz Tampa Bay Lightning, który zdobył gola w szóstym meczu z rzędu w fazie play-off. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w 2006 roku. Wtedy taki wynik uzyskał Martin Havlát.

New York Islanders - Tampa Bay Lightning 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)