Komplet Polaków w finale MMŚ w pięcioboju nowoczesnym

• Data publikacji: 03.08.2018, 19:30

Polscy pięcioboiści w komplecie awansowali do finału młodzieżowych mistrzostw świata w Kladnie. W niedzielę o medale powalczy zatem czterech naszych reprezentantów.

Łukasz Gutkowski wystartował w grupie A. W szermierce zajął drugie miejsce, pokonując 17 rywali, w pływaniu natomiast uzyskał 13. czas (2:10,79) i do kombinacji startował jako trzeci. Do mety dobiegł jednak jako pierwszy, z łatwością kwalifikując się do finału

W tej samej grupie zaprezentował się Daniel Ławrynowicz. Z 12 wygranymi pojedynkami na planszy zajął 12. miejsce, natomiast czas 2:14,19 był 21. wynikiem pływania w grupie. W biegu połączonym ze strzelaniem, do którego startował z 14. pozycji, zdołał awansować na dziewiąte miejsce, premiowane awansem do niedzielnej walki o medale.

Oskar Paradowski o awans do finału walczył w grupie C. Z ósmym czasem pływania (2:06,55) i jedenastym wynikiem szermierki (13 wygranych) do finałowej konkurencji startował z dziesiątej pozycji. Poprawił się jednak o dwie lokaty i zakwalifikował się do niedzielnych zmagań.

Kamil Kasperczak również rywalizował w grupie C. W pływaniu uzyskał 13. czas (2:08,97), w szermierce natomiast wygrał 15 pojedynków i awansował na siódmą pozycję. W kombinacji spadł na trzynastą pozycję, jednak z wynikiem 1105 pkt. uzyskał awans do finału jako "szczęśliwy przegrany".