Tenis - ATP Halle: Hurkacz i Auger-Aliassime w półfinale debla

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 18.06.2021, 18:28

Hubert Hurkacz i Felix Auger-Aliassime awansowali do półfinału gry deblowej w Halle. W 1/8 pokonali Jonathana Erlich i Lloyda Harrisa 6:3, 6:4, ani razu nie tracąc własnego serwisu.

Po miesiącu przerwy we wspólnych startach Felix Auger-Aliassime i Hubert Hurkacz ponownie nawiązali współpracę. Tym razem przystąpili do rywalizacji w turnieju rangi ATP 500 w Halle. W Niemczech ograli już m.in. rozstawionych z numerem czwartym Wesleya Koolhofa i Jeana-Juliena Rojera. W ćwierćfinale ich rywalami byli bardzo doświadczony deblista Jonathan Erlich i 51. w rankingu singlowym Lloyd Harris.

W początkowej fazie meczu Polak i Kanadyjczyk mieli spore problemy w swoich gemach serwisowych. 21-latek obronił dwa break pointy, a serwujący potem wrocławianin jednego. Czwarty gem przyniósł przełamanie "polskiego debla" przy serwisie Izraelczyka. Do końca seta podający skrzętnie pilnowali własnego podania, a Aliassime domknął pierwszą partię na 6:3.

Już w inauguracyjnym gemie Afrykaner musiał bronić trzy piłki na przełamanie. Niedługo z remisowego stanu seta cieszyli się rywale Polaka i Kanadyjczyka. Jonathan Erlich oddał swój serwis "na sucho", dodatkowo przy 0:40 popełniając podwójny błąd. Z kolei Hurkacz i Aliassime do końca serwowali wyśmienicie, puentując mecz wygrywającym wolejem Kanadyjczyka. W półfinale ich rywalami będą Michael Venus i Tim Puetz.

Felix Auger-Aliassime (CAN)/Hubert Hurkacz (POL) - Jonathan Erlich (ISR)/Lloyd Harris (RSA): 6:3, 6:4