EURO 2020: Anglia - Szkocja [ZAPIS RELACJI]

• Dodał: Rafał Judka
  • Data publikacji: 18.06.2021, 22:45

Ostatnim daniem dla kibiców piłkarskich dzisiejszego dnia będzie wewnątrz brytyjskie starcie Anglii i Szkocji o 21:00. Synowie Albionu weszli w turniej spokojnie, pokonując skromnie 1:0 Chorwację. W drugim meczu będą musieli jednak wrzucić drugi bieg, ponieważ starcie z sąsiadami wymagać będzie od nich większego wysiłku. Szkocja jest co prawda piłkarsko gorsza od Chorwacji, a w starciu z Czechami potrafili zagrozić rywalowi tylko zrywami, lecz motywacji na pojedynek z Anglią na pewno im nie zabraknie. Czy gospodarze podtrzymają swoją serię siedmiu zwycięskich meczów, czy jednak gościom uda się uciec spod topora i zdobytymi z sąsiadami punktami włączyć się do walki o awans z grupy?

Anglia - Szkocja 0:0

Relacja na żywo

Anglia - Szkocja 0:0 Dziękujemy za śledzenie naszej relacji. Zapraszamy na jutrzejsze spotkania już od 15:00, a o 21:00 na danie główne wieczoru, czyli mecz Polski z Hiszpanią

Anglia - Szkocja 0:0 Pomimo braku bramek nie można odmówić temu spotkaniu emocji. Anglicy napierali, ale nie udało im się zwyciężyć. Jednak Szkotom również należą się brawa za ogromne zangażowanie i dobrą grę z faworyzowanym przeciwnikiem

Anglia - Szkocja 0:0 Bezbramkowy remis na Wembley

Anglia - Szkocja 0:0 Koniec spotkania!

Anglia - Szkocja 0:0 Ostatnia minuta spotkania

Anglia - Szkocja 0:0 Ogromne zamieszanie pod bramką Szkocji! W okolicy piłki leżało na ziemi kilku zawodników, ale żaden z Anglików nie zdołał jej wepchnąć do bramki

Anglia - Szkocja 0:0 Sędzia dolicza dwie minuty

Anglia - Szkocja 0:0 Szkoci na trybunach śpiewają już pieśni triumfalne. Czy nie pospieszyli się? Anglia cały czas konstruuje swoje akcje

Anglia - Szkocja 0:0 O'Donnell nie odstępuje Grealisha na krok. Fauluje Anglika i dostaje z to zagranie żółtą kartkę

Anglia - Szkocja 0:0 Angielscy kibice dopingują swoich podopiecznych do ostatniego zrywu. A do końca pozostało 5 minut

Anglia - Szkocja 0:0 Adams schodzi z boiska. W jego miejsce Nisbet

Anglia - Szkocja 0:0 Brakuje im jednak dokładności w ostatnim podaniu. Jednak cały czas są przy piłce

Anglia - Szkocja 0:0 Szkoci odbierają piłkę Anglikom na granicy faulu, ale zdaniem sędziego czysto. Teraz to oni spróbują rozmontować obronę rywali

Anglia - Szkocja 0:0 Dziesięć minut do końca spotkania. Anglicy w natarciu

Anglia - Szkocja 0:0 Rashford mógł uwolnić się od obrońców i wyjść sam na sam z Marshallem, ale obrońcy wygarnęli mu piłkę spod nóg w ostatniej chwili

Anglia - Szkocja 0:0 Sterling przewraca się w polu karnym. Patrzy z wyrzutem na sędziego, ale Lahoz mnie gwiżdże

Anglia - Szkocja 0:0 Szkoci w końcu zagrozili Angielskiej bramce. Adams dostał podanie z prawej strony pola karnego i z ostrego kąta uderzał z woleja, ale bardziej skupił się na sile niż na celności. Piłke w trybunach

Anglia - Szkocja 0:0 Armstrong zmienia Gilmour'a w ekipie Szkocji

Anglia - Szkocja 0:0 Rashford wchodzi za kapitana, Harrego Kane'a

Anglia - Szkocja 0:0 Szybka kombinacyjna gra Anglików na lewym skrzydle, ale Shaw zmarnował dobrą okazję do podania w środek pola karnego

Anglia - Szkocja 0:0 Rozgrzewa się już Marcus Rashford

Anglia - Szkocja 0:0 Szkocja próbuje wrócić do gry sprzed przerwy. Anglicy jednak dobrze ustawieni w obronie i przejmują szybko piłkę

Anglia - Szkocja 0:0 Szkoci od kilku minut nie potrafili wymienić kilku podań bez straty piłki. Anglicy dominują na boisku

Anglia - Szkocja 0:0 Chwila oddechu dla obu ekip. Anglicy przy piłce na swojej połowie

Anglia - Szkocja 0:0 Pierwsza zmiana. Grealish wchodzi za Fodena

Anglia - Szkocja 0:0 Dykes zbiera drugą piłkę po rzucie rożnym, obraca się i strzela w kierunku długiego słupka. Tam jednak wybił ją głową James

Anglia - Szkocja 0:0 Tempo meczu znowu podskoczyło. Świetna gra box to box obu ekip

Anglia - Szkocja 0:0 Świetne dośrodkowanie do Dykes'a, ale w ostatnim momencie piłka wybita przez Mingsa

Anglia - Szkocja 0:0 Mings przewraca się w polu karnym po rzucie rożnym. Czeka na gwizdek sędziego, ale tan każe mu się podnieść i grać dalej

Anglia - Szkocja 0:0 Kane bierze coraz więcej gry ofensywnej Anglików na swoje barki. Tym razem postanowił strzelać zamiast szukać kolegów, ale kolejny blok obrony szkockiej

Anglia - Szkocja 0:0 W małym zamieszaniu pod polem karnym Szkocji najpierw strzał oddawał Dykes, a chwilę później Adams. Oba uderzenia jednak zablokowane przez obrońców

Anglia - Szkocja 0:0 Kane znalazł niepilnowanego Jamesa z prawej strony, a obrońca z linii pola karnego próbował uderzać na bramkę, lecz jego strzał poszybował wysoko nad bramką

Anglia - Szkocja 0:0 Zryw gospodarzy na początku był tylko chwilowy. Anglicy wrócili do spokojnego rozgrywania akcji od tyłu.

Anglia - Szkocja 0:0 Anglicy zostawili Robertsonowi otwarte lewe skrzydło, ale wahadłowy niecelnie dośrodkował do środka do napastnika

Anglia - Szkocja 0:0 Mount poężnie uderza z za pola karnego, ale Marshall dobrze paruje piłkę na rzut rożny

Anglia - Szkocja 0:0 Znowu dogranie do środka z lewej strony. Tym razem Sterling szukał Fodena. Ale skutek podobny do poprzedniego

Anglia - Szkocja 0:0 Shaw uwolnił się z lewej strony, miał sporo miejsca. Chciał dograć do Kane'a, ale obrońca był szybszy

Anglia - Szkocja 0:0 Rozpoczynamy drugą część spotkania!

Anglia - Szkocja 0:0 Mecz na Wembley póki co dość wyrównany. Anglia zaczęła spotkanie mocno, ale z każdą kolejną minutą gasła. Szkocja potrafiła się bronić, atakować kontrami, jak i utrzymywać się przy piłce długimi fragmentami. Kilka ciekawych okazji z obu stron, a to zwiastuje ciekawą drugą połowę spotkania. Wracamy po przerwie

Anglia - Szkocja 0:0 Sędzia nie dolicza dodatkowego czasu. Koniec pierwszej połowy

Anglia - Szkocja 0:0 Anglicy wybijają i piłka znowu w posiadaniu Szkocji

Anglia - Szkocja 0:0 Kilkadziesiąt podań Szkotów na połowie Anglików zakończyło się strzałem Adamsa z 25. metra. Uderzenie zablokowane przez obrońców i rzut rożny

Anglia - Szkocja 0:0 Anglicy od dłuższego czasu utrzymują się przy piłce. Phillips próbował przez środek dostarczyć piłkę do Kane'a, ale w polu karnym Szkotów było za tłoczno

Anglia - Szkocja 0:0 Pickford piąstkuje dośrodkowanie z rzutu rożnego. Anglicy próbowali wyprowadzić szybką kontrę, ale Sterling nie zdążył do prostopadłej piłki prze obrońcami

Anglia - Szkocja 0:0 Dobre minuty Szkocji. Odbierają piłkę Anglikom na wysokości linii środkowej boiska i coraz częściej zjawiają się pod polem karnym przeciwników. Bardzo aktywny w środku pola jest McGinn

Anglia - Szkocja 0:0 Anglicy bardziej statycznie niż w pierwszych minutach. Szkoci też cofnięci głębiej w obronie

Anglia - Szkocja 0:0 Pickford ratuje Anglików! Tierney dośrodkował na długi słupek do O'Donnella, a ten bardzo dobrze uderzył z woleja. Bramkarz Evertonu musiał wykazać się nie lada szybkością, żeby obronić ten strzał

Anglia - Szkocja 0:0 James znacznie celniej dośrodkował do Harrego Kane'a, ale napastnikowi zabrakło centymetrów, aby lepiej uderzyć głową w stronę bramki. Sędzia dopatrzył się jednak spalonego

Anglia - Szkocja 0:0 Robertson po raz kolejny szuka napastników dośrodkowanie, ale póki co lewy wahadłowy Szkotów nie może pochwalić się dużą celnością

Anglia - Szkocja 0:0 Chwila spokoju na boisku. Obrońcy Anglii wymieniają podania między sobą czekając na okazję do ataku

Anglia - Szkocja 0:0 Mount świetnie ucieka obrońcom w środku pola. Rywale nie potrafią powstrzymać młodego gracza Chelsea

Anglia - Szkocja 0:0 Twarda walka o każdą piłkę na Wembley. Kolejny rzut wolny dla Szkotów. Anglicy jednak dobrze wybijają

Anglia - Szkocja 0:0 Szkoci wybijają i próbują wyjść z kontrą, ale powstrzymany został McGregor

Anglia - Szkocja 0:0 Akcja Anglii lewą stroną. Shaw zaatakował odważnie, odegrał do Fodena, a ten próbował dośrodkować w pole karne. Będzie rzut rożny

Anglia - Szkocja 0:0 Foden dostał świetne długie podanie i uderzył tuż obok bramki. Sędzia jednak odgwizdał spalonego

Anglia - Szkocja 0:0 Powoli klaruje się scenariusz zakładany przez wszystkich przed meczem. To Anglia prowadzi grę i to oni są bliżej strzelenia bramki. Szkoci próbują się obronić przed atakami rywali i wyprowadzić kontrę. Póki co mają sporo miejsca do przeprowadzania szybkich wymian, ale są niedokładni

Anglia - Szkocja 0:0 Kontra Szkotów. Dykes podał prostopadle do Adamsa, ale zabrakło dokładności

Anglia - Szkocja 0:0 Sterling indywidualnie na lewym skrzydle, dograł do Mounta, ale ten nie zmieścił piłki w świetle bramki

Anglia - Szkocja 0:0 Słupek Anglików po rzucie rożnym! Stones najwyżej wyskoczył w polu karnym, był kompletnie niepilnowany przez obrońców.

Anglia - Szkocja 0:0 Anglicy mają problem z przedostaniem się pod bramkę rywali. Muszą próbować strzałów z daleka. Przed chwilą próbował Mount, ale skończyło się na rzucie rożnym

Anglia - Szkocja 0:0 Mings pewnie wybija dośrodkowanie

Anglia - Szkocja 0:0 Rzut wolny dla Anglików, ale piłka zagrana za krótko, żeby stworzyć okazję. Teraz z kolei czas na stały fragment gry dla Szkocji

Anglia - Szkocja 0:0 Szkoci wyglądają na mocno zmotywowanych. W obronie mocno naciskają na Anglików gdy Ci tylko przekroczą linię środkową boiska

Anglia - Szkocja 0:0 Uderzenie Adamsa z pola karnego, ale obrońcy stanęli na drodze strzału

Anglia - Szkocja 0:0 Anglicy w posiadaniu piłki. Szkoci szybko tracą piłkę po jej przejęciu

Anglia - Szkocja 0:0 Ostro od samego początku. Na murawie leży Shaw po starciu z Dykes'em

Anglia - Szkocja 0:0 Hiszpan Mateu Lahoz rozpoczyna właśnie pierwszym gwizdkiem rywalizację w deszczowy piątkowy wieczór! Czekamy na wielkie emocje!

Anglia - Szkocja: Ekipy wychodzą na Wembley. Zaraz usłyszymy hymny państwowe

Anglia - Szkocja: Dla Szkocji mecz z Anglią będzie czymś więcej niż zwykłą rywalizacją o punkty. To będzie bitwa o Wielką Brytanię. Zwycięstwo lub remis da im szansę na wyjście z grupy. Piłkarsko są słabsi od rywala, ale ducha walki nie powinno im zabraknąć

Anglia - Szkocja: Anglia liczyć będzie na trzy punkty, które dadzą jej pewny awans do fazy pucharowej. Mecz z Chorwacją nie był w ich wykonaniu perfekcyjny i dzisiaj będą musieli pokazać lepszą piłkę

Anglia - Szkocja: Znamy składy obu ekip. Anglia: Pickford - James, Stones, Mings, Shaw - Rice, Phillips - Foden, Mount, Sterling - Kane. Szkocja: Marshall - McTomminay, Hanley, Tierney - Gilmour - O'Donnell, McGinn, McGregor, Robertson - Dykes, Adams

Anglia - Szkocja: Na naszą relację zapraszamy chwilę przed 21:00