Triathlon – ME: dobre występy Polaków w Kitzbühel

• Dodał: Kinga Marchela
  • Data publikacji: 19.06.2021, 21:20

W dniach 19-20 czerwca w austriackim Kitzbühel odbywają się Mistrzostwa Europy w Triathlonie. Pierwszego dnia zmagań najlepiej z Polaków zaprezentowała się Paulina Klimas, która była najszybsza w finale B kategorii Elite.

Kobiety

W zmaganiach triathlonistek kategorii Elite złoto zdobyła Laura Lindemann. Niemka pokonała trasę w czasie 00:35:21. Pięć sekund po niej na mecie pojawiła się reprezentantka Rosji – Valentina Riasova. Brązowy medal, dobiegając do mety z czasem 00:35:27, wywalczyła Francuzka Leonie Periault. Tuż za podium, z czasem 00:35:37, znalazła się pochodząca ze Szwajcarii Nicola Spirig. Najlepszą z naszych reprezentantek była Paulina Klimas. Polka pokonała trasę w czasie 00:37:03 plasując się na 31 miejscu.

W finale B kategorii Elite najlepsza była reprezentantka naszego kraju – Paulina Klimas. Polka dobiegła do mety w Austrii z czasem 00:37:03. Dziesięć sekund po niej na mecie zameldowała się Słowaczka Ivana Kuriackova. Na najniższym stopniu podium, z wynikiem 00:37:20, znalazła się Hiszpanka Iratxe Arenal Arribas. Dobry występ odnotowała też Magdalena Sudak, która ukończyła rywalizację na miejscu 15.

W finałach juniorek złoty medal zdobyła Niemka Jule Behrens (00:36:41). Sześć sekund po niej do mety dobiegła Szwedka Tilda Månsson. Brązowy medal, z czasem 00:37:01, wywalczyła Hiszpanka María Casals Mojica. W finale B dobry wynik odnotowała Polka Weronika Ptaszyńska, która uplasowała się na miejscu szóstym.

Mężczyźni

Spośród triathlonistów kategorii Elite najlepiej zaprezentował się Max Studer. Szwajcar pokonał trasę w Austrii w czasie 00:32:03. Srebrny medal, z czasem 00:32:09, wywalczył Hiszpan Antonio Serrat Seoane. Siedem sekund po nim do mety dobiegł reprezentant Nowej Zelandii – Hayden Wilde. Tuż za podium  znalazł się Francuz Tom Richard, który uzyskał wynik 00:32:24.

W finale B kategorii Elite najlepszy był reprezentant gospodarzy. Lukas Hollaus dobiegł do mety z czasem 00:32:58. Pięć sekund po nim pojawił się Czech Radim Grebik. Trzecie miejsce wywalczył reprezentant Szwajcarii – Simon Westermann (00:33:13).  Dobre występy odnotowali reprezentanci naszego kraju. Michał Oliwa i Maciej Bruździak zajęli kolejno 11 i 15 miejsce.

W finałach juniorów najszybszy był Niemiec Henry Graf (00:33:16). Sześć sekund po nim na mecie zameldował się Brytyjczyk Daniel Dixon. Brązowy medal, z wynikiem 00:33:32, zdobył Portugalczyk Alexandre Montez. W finale B dobry wynik uzyskał Marcin Stanglewicz, który z czasem 00:34:29 zajął miejsce 15.