NHL: zwycięstwo Islanders, remis w finale Konferencji Wschodniej

• Data publikacji: 20.06.2021, 10:23

Trwa rywalizacja w finale Konferencji Wschodniej. New York Islanders wygrali u siebie 3:2 z Tampa Bay Lightning i doprowadzili do remisu 2:2 w serii.

Tampa Bay Lightning prowadziła 2:1 w serii finałowej na Wschodzie i zwycięstwo na wyjeździe bardzo przybliżyłoby ją do awansu do wielkiego finału. Pierwsza tercja nie przyniosła trafień. Druga część gry należała do New York Islanders. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Josh Bailey. Na 2:0 po uderzeniu w dobitce do pustej bramki trafił Mathew Barzal. Kolejnego gola dla Wyspiarzy strzelił Matt Martin, dla którego było to pierwsze trafienie w tegorocznych play-offach. Islanders wygrywali już 3:0.

Goście w trzeciej tercji zaczęli odrabiać straty. W czwartej minucie tej odsłony meczu celnym strzałem popisał się Brayden Point. Trzy minuty później bramkę kontaktową zdobył Tyler Johnson. Tampa miała jeszcze sporo czasu na doprowadzenie do wyrównania. Jednak obrona zespołu z Nowego Jorku prezentowała się bardzo dobrze i Siemion Warłamow nie dał się pokonać po raz trzeci. Islanders wygrali 3:2 i w całej serii jest remis 2:2.

New York Islanders - Tampa Bay Lightning 3:2 (0:0, 3:0, 0:2) 2:2 w serii