Siatkówka - Liga Narodów: Rosja - Polska [ZAPIS RELACJI LIVE]
2018 FIVB

Siatkówka - Liga Narodów: Rosja - Polska [ZAPIS RELACJI LIVE]

  • Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 20.06.2021, 14:32

Ostatni akord tegorocznej Ligi Narodów dla reprezentacji Polski pod wodzą Jacka Nawrockiego. Biało-Czerwone zmierzą się na zamknięcie rywalizacji z mocną reprezentacją Rosji. Na relację LIVE zapraszamy tuż przed 16.

 

Rosja - Polska 2:3 (17:25, 25:20, 16:25, 25:22, 7:15)

Relacja na żywo

7:15 - Kończą Polki ten mecz. Pewna wygrana w tie-breaku 15:7, choć powinno to się skończyć w czterech partiach. Martyna Łukasik z ostatnim atakiem.

6:13 Tego już (chyba) Polki nie przegrają. Fedorovtseva zagrywa w aut i Polki blisko wygranego meczu.

4:11 Znakomite zagrywki Góreckiej dały nam możliwości zdobycia punktów, a że pracuje też nasz blok, to jest po prostu koncert. Nie można było tak grać w końcówce poprzedniej partii?

4:8 Daleko w aut Zuzanna Górecka, a szkoda, bo Magda Stysiak wykonała tak dobrą zagrywkę, że dala naszym paniom szansę na udaną kontrę.

2:5 Trzymają Polki przewagę. Teraz mogła ona zostać powiększona do pięciu punktów, ale Magda Stysiak atakuje w aut. Mimo wszystko, trzeba pochwalić nasze skrzydła w tym tie-breaku - dobrze chodzą w kontakcie z rozgrywającą.

0:3 Zaczynają Polki od trzech punktów przewagi. Brawo dla Polek. Magda Stysiak kończy kolejny atak. Do niej absolutnie nie można mieć dziś pretensji!

25:22 - SIATKARSKI KRYMINAŁ! Polki prowadząc 16:9 przegrywają partię do 22. Mamy tie-breaka

23:20 Fedorovtseva atakuje pewnie w okolice 9 metra. Rosjanki idą ku wygraniu przegranego już jakiś czas temu seta...

21:19 Rosjanki obejmują prowadzenie. Koszmarna gra Biało-Czerwonych.

18:18 Z 16:9 zaliczają Polki serię 2:9 i już są równo z Rosjanki. To jest olbrzymi problem naszej gry. Przestoje, błędy, oddanie inicjatywy i nic nie gra.

16:18 Topnieje przewaga Polek. I to dość znacznie. Dwa punkty zostały tylko z przewagi naszych pań.

13:18 Fenomenalny atak Stysiak po skosie. Wcześniej Polki dwa razy nie skończyły akcji po swojej stronie, ale ważne, że w końcu się to udało.

12:16 Trzy punkty z rzędu Rosjanek i już została prawie połowa z osiągniętej wcześniej przewagi. Fajnie by było się odbić.

9:16 Agnieszka Kąkolewska daje dziś bardzo dużo. Teraz blokuje na środku jedną z Rosjanek i Polki mogą odetchnąć. Siedem punktów przewagi to jest duża zaliczka. Oby się ją udało dotrzymać do końca.

8:12 Mało kto jest w stanie oprzeć się blokowi Kąkolewska / Stysiak. Fedorovtseva nie zdołała skończyć ataku.

7:10 Polki jako pierwsze mają dwucyfrowy wynik na koncie w czwartym secie. Dobra gra skrzydłami daje nam stabilizację i bezpieczną przewagę.

6:8 Dwa punkty przewagi na korzyść Biało-Czerwonych. Znowu nieźle wygląda gra Polek w czwartym secie.

3:5 Oba zespoły miały dużą szansę na zdobycie punktu w tej akcji. Ostatecznie jednak nasz potrójny blok na środku siatki nie daje szans jednej z Rosjanek.

1:4 Dobrze zaczynają Polki. Przewaga trzech punktów i trener Rosjanek musiał poprosić o czas.

0:2 Od solidnego błędu zaczynają Rosjanki i wychodzimy na prowadzenie dwoma oczkami.

16:25 - Bardzo ładny set Polek - porównywalny do pierwszego, a może nawet jeszcze lepszy. Punkt za mecz z Rosją jest pewny. Fajnie byłoby to wygrać za 3 punkty.

15:21 Myli się Magda Stysiak, gdy jest zatrzymana blokiem, ale w kolejnej chwili Katarzyna Wenerska daje jej piłkę na przełamanie i nasza siatkarka kończy atak. Zbliżamy się do końca seta.

13:20 Nasze panie włączyły tryb gry: "punkt za punkt". To się może podobać, bo znowu kontrolujemy sytuację. Teraz punkt zdobyty przez Magdalenę Stysiak.

12:17 Łukasik zatrzymana blokiem. Odrabiają Rosjanki, ale po chwili dają nam punkt błędem serwisowym.

10:16 Dobrze grają Polki. Potężny atak Magdy Stysiak daje nam 16 punkt i prowadzenie na przerwie technicznej aż sześcioma oczkami.

9:11 Tracą Polki przewagę. Teraz kapitalnie wystawiona piłka na drugą linię do Magdy Stysiak, ale ta atakuje daleko w aut.

6:10 Powoli widzimy obrazek z pierwszego seta, a to nas cieszy. Regularny atak, dobrze działające skrzydła i mające mało do powiedzenia Rosjanki. O to właśnie chodzi!

5:8 Niedawno na boisku pojawiła się Agnieszka Kąkolewska. Tuż przed przerwą techniczną wykonuje udany pierwszy atak.

3:7 Fenomenalny atak Magdaleny Stysiak z sytuacyjnej piłki. Bardzo agresywnie przebiła piłkę na drugą stronę i wyszło to bardzo dobrze.

2:5 Dobry fragment Polek. Najpierw Rosjanki przymuszone do popełnienia błędów, później udany atak Stysiak.

1:1 Od zdobycia punktu zaczynają obie drużyny. Czekamy na rozwój sytuacji w tej partii. Oby on był lepszy, jak w poprzednim secie.

25:20 - Pewny atak Fedorovtsevej kończy drugą partię. Miały w niej Polki dobre momenty, ale tym razem to było za mało. Gramy od nowa. W tym meczu może dojść nawet do tie-breaka.

22:19 Od jakiegoś czasu na boisku Martyna Czyrniańska. I to była bardzo dobra zmiana. Uczestniczyła w kilku akcjach, zdobyła punkty, ale tego seta chyba nie uratujemy.

20:16 Wracają Polki do czterech punktów straty. Może uda się jeszcze podgonić...

19:14 Poprawiają przewagę Rosjanki. W tym secie strat już chyba odrobić się nie uda.

17:14 Ładny atak Magdy Stysiak. Przy dobrej wystawie Wenerskiej naprawdę widać, że Polki mogą zrobić różnicę w ataku.

16:12 Druga przerwa techniczna przy czterech punktach przewagi Rosjanek. Jeszcze można to odwrócić.

15:11 Dobra obrona w ostatniej akcji. Dobra, choć sytuacyjna piłka do Magdy Stysiak i ona pewnie kończy. Jeszcze jest nadzieja na pogonienie Rosjanek w tej partii.

13:8 Voronkova zdobywa punkt. Duża poprawa w tym secie wszystkich reprezentantek Rosji odpowiedzialnych za element ataku.

11:6 Atak desperacji Magdy Stysiak z sytuacyjnej piłki. Znakomite uderzenie młodej atakującej, która w reprezentacji czasem odgrywa rolę przyjmującej...

10:5 Rosjanki grają podobnie, jak Polki w pierwszym secie. Punktują mocno nasze rywalki - u nas niedokładne rozegranie, nieskończone ataki i rywalki oddalają się...

8:5 Fedorovtseva ustrzela Polki zagrywką tuż przed przerwą techniczną. Dziewczyny muszą próbować odrobić straty.

5:4 Brawo dla Magdy Stysiak. Trudną dostała piłkę od Wenerskiej, ale wygrała pojedynek na siatce z podwójnym rosyjskim blokiem.

5:2 Odrobiły Polki, a później szybko znowu straciły trzy punkty. Zablokowana na lewym skrzydle Zuzanna Górecka.

2:0 Dobrze zaczynają Rosjanki. Odczytały one naszą kontrę na 2:0 i Alagierska zablokowana na środku.

17:25 - Błąd po stronie Rosjanek. Złe dogranie piłki, która ląduje na polskiej stronie, a tam atak kończy dobrze dziś dysponowana Zuzanna Górecka. Po bardzo pewnym pierwszym secie Polki prowadzą 1:0.

16:23 Bardzo ładna zagrywka z polskiej strony, która później pozwoliła na kontrę. Zuzanna Efimienko-Młotkowska atakuje ze środka i daje Polkom 23 punkt.

15:19 Teraz pora na błędy Polek. Nie jest to widowisko najwyższych lotów. Obie drużyny mają problem z organizacją gry.

13:19 Katarzyna Wenerska z zagrywki posyła piłkę daleko w aut. Nadal jednak Polki bezpieczne w tym secie.

12:18 Znowu mylą się Rosjanki i przez ich błędy podopieczne Jacka Nawrockiego wracają do sześciu oczek przewagi.

12:16 Cztery punkty z rzędu reprezentacji. Lazareva zatrzymuje Łukasik i Rosjanki zbliżają się na trzy punkty. Tuż przed przerwą techniczną kończy piłkę Stysiak.

8:15 Dominacja Polek w pierwszym secie trwa. Dużo błędów po stronie rosyjskiej - teraz Lazareva atakuje po antence.

7:13 - Dobrze Polki grają na kontrach. Teraz dopiero pierwsza nieskończona akcja w tym elemencie. Po chwili jednak sytuacyjną piłkę wykorzystuje Zuzanna Górecka, plasując tuż za siatkę.

6:11 Dotknięcie siatki po polskiej stronie, ale nasze siatkarki na razie wyraźnie kontrolują ten mecz.

5:9 Efimienko-Młotkowska i Górecka blokują Lazarevą. Bardzo dobrze Polki wyglądają dziś w tym elemencie.

5:8 Wychodzą Polki na pierwsze prowadzenie w tym meczu. Niedokładność w rozegraniu po rosyjskiej stronie i polski blok zdobywa punkt. Po chwili udana kontra i na przerwie technicznej Polki prowadzą trzema punktami.

5:5 Kończy kontrę Stysiak, choć rywalki dostarczyły na tacy łatwą piłkę. Na razie sporo chaosu po obu stronach.

3:3 - Znakomita akcja Polek. Walka ambicja i same dziewczyny pozwoliły Rosjankom popełnić błąd. Dobry fragment naszych dziewczyn.

2:1 Stysiak najpierw zostaje zablokowana na prawym skrzydle, ale później ładnym atakiem poprawia wynik tego meczu.

1:0 Znakomita kontra Rosjanek i Voronkova kończy atak ze skrzydła.

Cóż, oby to była dobra końcówka naszych dziewczyn. Zaczynają Rosjanki.

Jak podaje na Twitterze komentator Polsatu - Adrian Brzozowski ten mecz Polki rozpoczną w następującym składzie: Wenerska, Stysiak, Alagierska, Efimienko-Młotkowska, Łukasik, Górecka, Stenzel, Jagła.

Oba zespoły już na boisku. Mecz opóźnił się dużo bardziej, niż się zapowiadało, ale niedługo zaczynamy.

Mecz Polek lekko się opóźni. Obie reprezentacje swoje spotkanie zaczną chwilę po godzinie 16. Trzymamy kciuki za reprezentację Jacka Nawrockiego.

"To już jest koniec, nie ma już nic" - będą mogły zaśpiewać nasze siatkarki po tym spotkaniu. Oby to było pozytywne zakończenie. Czekamy na godzinę 16 i początek spotkania!

Radosław Kępys – Poinformowani.pl

Radosław Kępys

Mam 30 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wcześniej od 2015 roku pisałem dla igrzyska24.pl. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo, pływanie, siatkówkę i siatkówkę plażową, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.