Tenis - Challenger w Nottingham: Majchrzak uległ w finale

• Data publikacji: 20.06.2021, 15:42

Nie będzie pierwszego tytułu Kamila Majchrzaka w tym sezonie. Polak uległ w finale turnieju rangi ATP Challenger Tour 6:4, 4:6, 3:6 kwalifikantowi Alexowi Boltowi.

Majchrzak już w poprzednim tygodniu sygnalizował dobrą formę w Notthingham, docierając do półfinału, w którym odpadł po meczu z Denisem Kudlą. W drugim turnieju na brytyjskiej trawie natomiast w drodze do finału zwyciężał z Yuichim Sugitą, Ramkumarem Ramanathanem, wspominanym Kudlą i Benjaminem Bonzim. Bolt z kolei wyeliminował Thiago Seybotha Wilda, Aidana McHugh, Richarda Gasquet oraz Mackenziego McDonalda.

Mecz o tytuł między Polakiem a Australijczykiem rozpoczął się od pewnie wygranych swoich gemów serwisowych przez obu zawodników. Przy stanie 3:2 dla Bolta i podaniu Majchrzaka Australijczyk miał dwie szanse na przełamanie, ale piotrkowianin wyszedł z opresji. Potem partia zmierzała ku tie-breakowi, jednak przy wyniku 4:4 Polak wykorzystał drugiego break pointa, przełamując rywala. W kolejnym gemie Majchrzak serwował na zwycięstwo w secie, którego udało mu się zamknąć już za pierwszym razem.

Drugą odsłonę spotkania od utrzymania podania rozpoczął Bolt. Następny gem był bardzo wyrównany, mogliśmy oglądać w nim 11 akcji, ale Australijczyk nie doszedł do okazji na przełamanie. Po ciężkim gemie serwisowym polski tenisista poszedł za ciosem, zdobywając przewagę breaka, jednak chwilę później ją stracił. Potem zawodnicy grali gem za gem, aż przy stanie 5:4 dla Bolta Majchrzak stracił atut swojego podania, przegrywając tym samym partię 4:6.

Decydujący set pojedynku na początku stał pod znakiem triumfów obu tenisistów przy swoich serwisach. Panowie grali tak do rezultatu 3-2 dla Bolta, kiedy starcie zostało przerwane przez opady deszczu. Po powrocie na kort Polak utrzymał własne podanie, Australijczyk – także. W kolejnym gemie Majchrzak obronił trzy break pointy, jednak przy czwartej szansie dla przeciwnika skapitulował. Moment później Bolt wykorzystał pierwszą piłkę meczową, odnosząc wiktorię w całym turnieju.

Alex Bolt (AUS) [Q] – Kamil Majchrzak (POL) 4:6, 6:4, 6:3