Orlen Wisła Płock uzupełnia stawkę pólfinalistów PGNiG Superligi

• Data publikacji: 09.05.2018, 21:46

Szczypiorniści Orlen Wisły Płock w drugim ćwierćfinałowym meczu Superligi pokonali zawodników Wybrzeża Gdańsk 37:32 (17:13).

Płocczanie wyszli dziś na boisko z przewagą 11 bramek, które udało im się zdobyć w pierwszym ćwierćfinale, w którym pokonali zawodników z Gdańska 36:25. "Nafciarze" jako pierwsi trafili piłką do bramki i nie oddali prowadzenia w meczu ani na chwilę, to oni kontrolowali wydarzenia na boisku i z łatwością wykorzystywali błędy popełnianie przez gości. Gdańszczanie przebudzili się w końcówce pierwszej połowy i nieco dogonili rywali, ale nie na tyle, by odmienić losy całego spotkania.

W drugiej połowie znów zawodnicy z Płocka kierowali grą, a główne role w tym występie odgrywali Michał Daszek i Igor Żabić, którzy trafili do bramki rywali odpowiednio 7 i 8 razy. Najwięcej celnych rzutów do bramki gospodarzy oddali Paweł Salacz oraz Krystian Wołowiec (oboje po 5), nie pozwoliło to jednak awansować gdańszczanom do półfinału.
W ostatniej minucie meczu doszło do ostrego spięcia oraz rękoczynów między Duarte a Kostrzewą, obaj zostali ukarani czerwoną kartką, a chwilę później zabrzmiała ostatnia syrena w Orlen Arenie.

Mecz zakończył się bez niespodzianki, to gospodarze zmierzą się z KPR Gwardią Opole w walce o medale PGNiG Superligi (pierwszy mecz - 16.05.2018).