EURO 2020: Włochy - Walia [Zapis LIVE]
President.az/Wikimedia Commons

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 20.06.2021, 19:50

Włosi, którzy imponowali w pierwszych dwóch spotkaniach wygrywanych różnicą trzech bramek i którzy są pewni awansu do 1/8 finału podejmą w Rzymie Walię. Zespół z Wysp Brytyjskich również nie powinien martwić się o awans, ale punkt w starciu z faworytami do mistrzostwa może być całkiem cenny.

Włochy - Walia - 1:0

Relacja na żywo

KONIEC Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na jutro!

KONIEC - Spokojny mecz i zasłużone zwycięstwo Włochów. Walijczycy mimo porażki również awansują do fazy pucharowej. Nerwowe oczekiwanie na wyniki innych grup przed Szwajcarami, ale cztery punkty powinny wystarczyć.

1:0 - Koniec meczu! Włosi kończą fazę grupową z kompletem punktów i z bilansem bramkowym 7:0!

1:0 - Słaby strzał z dystansu Cristante próbował skierować do siatki Belotii, ale znów czujny Ward.

1:0 - Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

1:0 - Niecodzienna sytuacja. Chce dać poczuć chyba każdemu ze zmienników smak turnieju i to, że są częścią drużyny Robert Mancini. Dokonał bowiem zmiany w bramce. Za Gianluigiego Donnarummę wszedł Salvatore Sirigu.

1:0 - Uderzał z szesnastu metrów potężnie Belotti, ale pewny w bramce Ward.

1:0 - Roszada też u Włochów. Strzelec bramki Matteo Pessina zastąpiony przez Gaetano Castrovilliego. Co ciekawe podobnie jak Pessina, dołączył on do składu w wyniku kontuzji innego włoskiego piłkarza.

1:0 - Trzy zmiany w reprezentacji Walii. Za Garetha Bale'a David Brooks, za Neco Williamsa Ben Davis, a za Joe Allena Dylan Levitt.

1:0 - Atakują wciąż Włosi, ale nie mogą podwyższyć prowadzenia.

1:0 - Po dośrodkowaniu z woleja uderzał Gareth Bale, ale wysoko nad bramką. Donnarumma wciąż niepokonany na tym EURO.

1:0 - Kolejna zmiana w zespole Walii. Harry Wilson za Daniela Jamesa. Dwie roszady u Włochów. Za Jorginho Bryan Cristante, a za Bernardeschiego Giacomo Raspadori.

1:0 - Wymienili kilka podań Włosi, Jorginho wycofał piłkę do stojącego przed bramką Emersona, ale strzał zablokowany.

1:0 - Chiesa dogrywał do Belottiego z linii końcowej, ale uderzenie snajpera Torino obronił pewnie Ward.

1:0 - Prosto na głowę włoskiego obrońcy dośrodkował Daniel James.

1:0 - Okazja z wolnego po prawej stronie pola karnego dla Walii.

1:0 - Zmiana w ekipie Walii. Morella zastąpił Kiefer Moore.

1:0 - Znalazł sobie miejsce na oddanie strzału Chiesa, ale nie trafił czysto w piłkę.

1:0 - Bardzo ostry faul Ampadu na Bernardeschim i czerwona kartka dla młodego walijskiego obrońcy!

1:0 - Poważny błąd Acerbiego przed własną bramką, piłkę przejął Aaron Ramsey, ale... Nie bardzo wiedział co z nią zrobić.

1:0 - Bardzo sprytny manewr, strzał po ziemi Bernardeschiego, nie miał szans Ward, ale zatrzymał piłkę słupek.

1:0 - Będzie okazja dla Włoch z rzutu wolnego. Faul Joe Allena na Belottim, za który Walijczyk dostał żółtą kartkę. To pierwsza kara indywidualna w tym meczu.

1:0 - Włosi wyszli z szatni z jedną zmianą Leonardo Bonucciego zmienił Francesco Acerbi.

1:0 - Wracamy do Rzymu, gdzie za chwilę rozpocznie się druga połowa spotkania Włoch z Walią. Gospodarze prowadzą od 39' minuty dzięki bramce Matteo Pessiny.

PRZERWA - Spokojne tempo tego spotkania, czego można było się spodziewać, biorąc pod uwagę sytuację grupową obu drużyn. Zasłużenie prowadzą jednak Włosi, którzy znacznie aktywniej szukali bramki.

1:0 - Nie doliczył nawet sekundy do tej połowy sędzia. Włosi schodzą do szatni ze skromnym prowadzeniem.

1:0 - Bliski samobója był interweniujący po rzucie rożnym Rodon, ale czujnie zachował się Ward. A w końcu samobójów na tym turnieju nie brakuje.

1:0 - Rozochocili się włosi! Dośrodkowanie Verattiego z lewej strony prawie przeciął Pessina. Nie sięgnął jednak futbolówki.

1:0 - Co ciekawe Pessina pierwotnie nie miał brać udziału w tym turnieju. Na kilka dni przed meczem otwarcia zastąpił jednak kontuzjowanego Stefano Sensiego.

1:0 - Ależ sprytnie! Krótkie dogranie Verattiego do Matteo Pessiny, a ten strącił piłkę na dalszy słupek obok bezradnego Warda!

0:0 - Będzie okazja dla Włochów. Rzut wolny z okolic prawego narożnika pola karnego.

0:0 - Znów próbowali Włosi podania z głębi pola na Belottiego, ale znów trochę za mocno.

0:0 - Po dośrodkowaniu Jamesa z rzutu wolnego strzał głową oddał Joe Rodon. Było to jednak uderzenie bardzo słabe, wyłapane przez Donnarummę ze spokojem.

0:0 - Dużo szczęścia Walijczyków! Chiesa uderzył z ostrego kąta z woleja, ale tuż przed linią bramkową strzał ten zablokował Ampadu.

0:0 - W odpowiedzi Veratti w świetnym stylu wyminął kilku rywali dryblingiem, ale uderzył bardzo niedobrze.

0:0 - Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego na głowę Chrisa Guntera i bardzo niewiele zabrakło walijskiemu obrońcy do szczęścia.

0:0 - Bardzo bliski teraz Belotti. Otrzymał prostopadłe podanie w okolice linii piątego metra, ale z ostrego kąta uderzył niecelnie.

0:0 - Pierwszy od dawna atak Walijczyków. Próbowali wymieniać kilkakrotnie nieco podań w pobliżu pola karnego Włochów. Jednakże za każdym razem kończyło się to dość prostą stratą.

0:0 - Dwadzieścia minut za nami, a na tablicy wyników wciąż bez bramek. Raczej spokojne jest tempo tego spotkania.

0:0 - Blisko gola Włosi! Toloi uderzył zza pola karnego i nie był to dobry strzał, ale piłka odbiła się od Pessiny, i zmierzała w kierunku bramki. Nie dał się jednak zaskoczyć Ward.

0:0 - Dzięki ostremu pressingowi bliski odzyskania piłki pod polem karnym rywali był Gareth Bale, ale czujnie asekurował Gigi Donnarumma.

0:0 - Włosi opanowali chaos z pierwszych minut. Próbują teraz cierpliwym atakiem pozycyjnym budować sobie okazje do bramki.

0:0 - Było groźnie pod bramką Warda! Kapitalnie za linię obrony dośrodkował Bastoni, ale Belottiemu zabrakło paru centymetrów do tego, by strącić piłkę do siatki.

0:0 - Przypominamy, że równolegle trwa starcie Szwajcarii z Turcją, gdzie wydarzyło się w pierwszych dziesięciu minutach więcej, niż w Rzymie. Relacja dostępna tutaj.

0:0 - Próbował z prawej strony w pole karne dograć Bernardeschi, ale bardzo niedokładnie.

0:0 - Póki co nie dzieje się wiele. Rozpoczęła się czwarta minuta i czekamy na pierwsze dogodniejsze okazje.

Aczkolwiek ostatnie starcie tych zespołów miało miejsce aż 18 lat temu. We wrześniu 2003 roku w eliminacjach EURO 2004 Italia triumfowała u siebie aż 4:0.

Bilans spotkań tych dwóch reprezentacji przemawia zdecydowanie na korzyść gospodarzy. Włosi triumfowali siedmiokrotnie, a przegrali tylko dwa spotkania. Nigdy nie padł remis.

Po raz pierwszy w tym turnieju na murawę wybiegną Alessandro Bastoni, Emerson Palmieri i Marco Veratti. Co ciekawe szkoleniowiec Walijczyków również postanowił dokonać kilku roszad. Na murawie pojawi się chociażby nieoglądany dotąd Chris Gunter, a także Neco Williams, który wszedł na ostatnich kilkadziesiąt sekund meczu z Turcją.

Jak można było się spodziewać, Włosi wyjdą na ten mecz dość rezerwowym składem. W porównaniu z wyjściową jedenastką z meczu ze Szwajcarią Roberto Mancini dokonał aż ośmiu zmian.

Ostatnie minuty dzielą nas od pierwszego gwizdka sędziego na Stadio Olimpico w Rzymie. Mecz poprowadzi Rumun Ovidiu Hategan.

Relacja rozpocznie się ok. 17:50.