Kajakarstwo górskie - PŚ: trzy finały w Markklebergu

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 20.06.2021, 19:16

Trzy miejsca w czołowej dziesiątce padły łupem polskich kajakarzy i kajakarek górskich podczas drugiego weekendu Pucharu świata, który zakończył się w niedzielne popołudnie w Markklebergu. Najwyżej sklasyfikowaną reprezentantką Polski była szósta Aleksandra Stach.

Zawodniczka KKK Kraków zajęła wysokie miejsce w swojej koronnej konkurencji, kanadyjce. Zakwalifikowała się do finału dopiero z dziewiątym czasem, jednak w stojącym na dosyć niskim poziomie decydującym wyścigu zajęła szóste. Co ciekawe reprezentantka Polski odnotowała w finale wyższą lokatę mimo iż zanotowała w nim prawie dwa razy większą stratę niż we wcześniejszej rywalizacji półfinałowej. Na dziewiątej pozycji zawody zakończyła inna z naszych reprezentantek, Klaudia Zwolińska. Zwyciężczyni konkursu kajaków sprzed tygodnia, w ten weekend znacznie lepiej prezentowała się w kanadyjkach. W finale ominęła jednak bramkę numer 16, co ostatecznie przekreśliło jej szanse na wyższe lokaty.

W K-1 znacznie lepsza od Zwolińskiej była Natalia Pacierpnik. Niespełna 33-letnnia zawodniczka z Końskich po doskonałym drugim miejscu w Pradze, w niemieckich zawodach nie zdołała zakwalifikować się do czołowej dziesiątki. Sklasyfikowana została ostatecznie na 12. miejscu, co plasuje ją na razie na czwartej lokacie w klasyfikacji generalnej cyklu. Pozycje niżej jest w nim Zwolińska, która w sobotę w Markklebergu była dopiero 19.

Podobnie jak u pań, u panów również lepiej poszło nam w kanadyjkach. W finale męskiej rywalizacji mieliśmy nawet Kacpra Sztubę, jednak ten w trakcie decydującej o ewentualnym medalu próbie ominął jedną z ostatnich bramek i tym sposobem uplasował się dopiero na dziewiątej lokacie. Na półfinale zakończył swoje występy Grzegorz Hedwig, a w eliminacyjnych seriach z rywalizacji odpadł Szymon Zawadzki.

Daleko od czołowych pozycji kończyli również zawody nasi kajakarze. Michał Pasiut i Mateusz Polaczyk startowali co prawda w półfinałach, ale zajęli w nich dalekie 27. oraz 28. miejsce. Na 49. pozycji rywalizację zakończył Krzysztof Majerczak.