Tenis - WTA: premierowe zwycięstwa Jabeur i Samsonowej
sirobi 2018

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 20.06.2021, 19:25

Niedziela przyniosła rozstrzygnięcia w dwóch turniejach cyklu WTA na trawie. W Birmingham najlepsza okazała się Ons Jabeur, a w Berlinie Ludmiła Samsonowa. Dla obu tenisistek były to pierwsze zwycięstwa zawodów głównego cyklu w karierze.

W finałowym spotkaniu zmagań w Birmingham Ons Jabeur rywalizowała z Darią Kasatkiną. Rozstawiona z numerem 2. Tunezyjka w pierwszej partii stoczyła wyrównaną walkę z rywalką. Choć prowadziła ona już 5:3 i później przy swoim serwisie miała trzy okazje na zamknięcie partii, Rosjanka zdołała doprowadzić do wyrównania po 5. Dwa kolejne gemy zapisała już na swoim koncie Jabeur, wygrywając seta 7:5 i obejmując prowadzenie. Prowadząca zanotowała mocne otwarcie drugiego seta, przełamując dwukrotnie rywalkę i wychodząc na 4:0. Kasatkina starała się gonić rywalkę, ale zakończyło się jedynie na odrobieniu straty jednego przełamania. Wygrywane później podania przez serwujące doprowadziło do zwycięstwa w tej odsłonie Tunezyjki 6:4, a w całym meczu  2:0. Trofeum zdobyte w Birmingham jest jej pierwszym tytułem w dotychczasowej karierze.

Premierowy występ w finale turnieju cyklu WTA zwieńczony pierwszym tytułem zanotowała na trawie w Berlinie Ludmiła Samsonowa. Z pewnością nie była ona faworytką w starciu z rozstawioną z numerem 5. Belindą Bencić, co pokazał też wysoko wygrany przez Szwajcarkę pierwszy set 1:6. Rosjanka nie zamierzała jednak łatwo oddać tego spotkania, rewanżując się prowadzącej partią wygraną w takim samym stosunku i doprowadzając do wyrównania. Samsonowa już na otwarcie trzeciej odsłony zaliczyła przełamanie i z taką przewagą, przy później wygrywanych gemach przez tenisistki serwujące, zbliżała się ona do zwycięstwa w turnieju. Stało się ono faktem po drugim odebraniu podania Szwajcarce w dziewiątym gemie i wykorzystaniu drugiej piłki meczowej, co dało jej wygraną 6:3, a w całym pojedynku 2:1.

Wyniki niedzielnych finałów turniejów WTA:

Birmingham

Ons Jabeur (TUN) [2] - Daria Kasatkina (RUS) [4] 7:5 6:4

Berlin

Ludmiła Samsonowa (RUS) - Belinda Bencić (SUI) [5] 1:6 6:1 6:3

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.