Triathlon - ME: brytyjska sztafeta ze złotem

• Dodał: Kinga Marchela
  • Data publikacji: 20.06.2021, 19:40

W dniach 19-20 czerwca w austriackim Kitzbühel odbywają się Mistrzostwa Europy w Triathlonie. Drugiego dnia zmagań o medale walczyły sztafety.

Złoty medal w sztafecie dorosłych zdobyła grupa z Wielkiej Brytanii. Zespół w składzie: Sian Rainsley, Samuel Dickinson, Olivia Mathias i Gordon Benson pokonał trasę w czasie 01:09:18. Tuż za nimi znaleźli się Niemcy. Laura Lindemann, Lasse Lührs, Lisa Tertsch i Jonas Breinlinger uzyskali wynik 01:09:36, tym samym wyprzedzając Rosjan. Reprezentujący go Valentina Riasova, Ilya Prasolov, Yuliya Golofeeva i Grigory Antipov pokonali austriacką trasę w czasie 01:10:08. Niewiele do podium zabrakło drużynie z Francji w składzie: Leonie Periault, Arthur Berland, Lea Coninx i Paul Georgenthum. Polska drużyna zajęła miejsce jedenaste. Paulina Klimas, Michał Oliwa, Magdalena Suwak i Maciej Bruździak uzyskali wynik 01:11:09.

Wyniki

W sztafetach juniorów najlepsza okazała się drużyna z Niemiec. Grupa w składzie: Julia Bröcker, Justus Töpper, Jule Behrens i Henry Graf uzyskała wynik 01:11:55. Srebrny medal, z czasem 01:12:32, zdobyli reprezentanci Francji (Ilona Hadhoum, Briac Tence, Candice Denizot, Gaspard Tharreau). Na trzecim miejscu znalazł się zespół z Hiszpanii. Natalia Castro Santos, Juan Gonzalez Garcia, Maria Casals Mojica i Esteban Basanta Fouz pokonali trasę w czasie 01:12:49. Reprezentanci naszego kraju w składzie: Weronika Ptaszyńska, Marcin Stanglewicz, Józefina Młynarska i Maksymilian Kopiczko uzyskali wynik 01:17:04 zajmując tym samym 16. miejsce.