ATP: zwycięstwa Berrettiniego i Humberta w niedzielnych finałach
sirobi 2018

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 20.06.2021, 21:00

W finałach równolegle rozgrywanych turniejów ATP w Halle oraz Londynie zwycięscy okazali się Ugo Humbert oraz Matteo Berrettini.

ATP Halle:

W turnieju rangi ATP 500 w niemieckim Halle, w finale mierzyli się ze sobą rozstawiony z numerem czwartym Andriej Rublow z Rosji oraz reprezentujący Francję Ugo Humbert. W starciu rówieśników zdecydowanym faworytem był Rosjanin, zajmujący miejsce w czołowej dziesiątce rankingu. Francuz rozpoczął jednak bez kompleksów utrzymując swoje podanie. Wyrównana walka toczyła się aż do stanu 4:3 dla Humberta, wtedy to właśnie swoje podanie utracił Rublow, przegrywając do 15. W ostatnim gemie francuz potrzebował czterech piłek setowych, broniąc przy tym dwóch break pointów, aby zakończyć set wygraną 6:3. W drugim secie nie obejrzeliśmy żadnych szans na przełamanie, w związku z czym o wszystkim decydował tie-break. W nim o zwycięstwie Humberta zadecydowało jedno przełamanie przy stanie 4:4. Od tego momentu Francuz wygrał trzy piłki z rzędu i zakończył mecz zwycięstwem 6:3, 7:6(4) wygrywając tym samym swój pierwszy turniej tej rangi.

ATP Londyn:

W finałowym starciu turnieju ATP 500 w Londynie mierzyli się ze sobą Matteo Berrettini oraz reprezentujący gospodarzy Cameron Norrie. Oczywistym faworytem spotkania był rozstawiony z numerem jeden Włoch. Berrettini przełamał rywala już w piątym gemie pierwszego seta i przewagę przełamania dowiózł do końca seta, wygrywając 6:4. W secie numer dwa zawodnicy bardzo pewnie serwowali, w efekcie czego o wyniku seta zadecydować musiał tie-break. W nim sukces odniósł Cameron Norrie, który dobrze serwował i zdołał ugrać punkt przy serwisie rywala, dzięki czemu wygrał set 7:6(5). W ostatnim secie oglądaliśmy wyrównaną walkę, aż do stanu 4:3, wówczas Włoch przełamał Brytyjczyka, a następnie obronił swój serwis, wygrywając 6:3. Był to pierwszy sukces Matteo Berrettiniego na kortach trawiastych.