Fortuna 1 Liga: Górnik Łęczna w PKO BP Ekstraklasie!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 20.06.2021, 22:42

Finałowe spotkanie barażowe o awans do PKO BP Ekstraklasy pomiędzy ŁKS-em Łódź a Górnikiem Łęczna zakończyło się zwycięstwem gości i to oni awansowali do PKO BP Ekstraklasy. Po golu Krykuna padł wynik 1:0.

Zawodnicy „Dumy Lubelszczyzny” w sezonie zasadniczym zajęli czwartą lokatę, a w półfinale barażów pokonali po serii rzutów karnych GKS Tychy, zaś piłkarze „Rycerzy Wiosny” uplasowali się na piątej pozycji, a w półfinale barażów skromnie 1:0 zwyciężyli w Gdyni z miejscową Arką. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie padł wynik 2:0 dla Górnika, zaś w rewanżu ŁKS triumfował 3:1. W tym spotkaniu było z kolei bardzo ciężko o wskazanie faworyta.

Obaj trenerzy mogli skorzystać w tym meczu praktycznie ze wszystkich zawodników ze swoich kadr.

Spotkanie rozpoczęło się świetnie dla łęcznian, bowiem już w 12. minucie wyszli oni na prowadzenie. Dośrodkowanie Michała Maka celnym uderzeniem wykończył Serhij Krykun. Kolejne minuty to delikatna przewaga ŁKSu, z której nie wynikało jednak zbyt dużo.

Od początku drugich 45 minut ŁKS ruszył do ataku i chciał jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Blisko szczęścia byli m.in. Ricardinho, Michał Trąbka, czy Piotr Janczukowicz. W 63. i 64. minucie bardzo blisko gola był jednak Górnik, ale świetne okazje zmarnował Przemysław Banaszak. Już do końcowego gwizdka arbitra mecz był bardzo ciekawy i dynamiczny, z wieloma okazjami na gole obu zespołów, ale wynik już się nie zmienił i to Górnik triumfował 1:0.

Wynik ten spowodował, że Górnik zalicza awans sezon po sezonie i po kilku latach przerwy wraca do PKO BP Ekstraklasy. Łodzianie z kolei marzenia o promocji do elity muszą przełożyć na kolejny sezon.

ŁKS Łódź – Górnik Łęczna 0:1 (0:1)

Bramki: 12’ Krykun

ŁKS: Arndt – Klimczak, Marciniak, Moros, Wolski – Rozwandowicz (77’ Tosik), Dominguez (77’ Sekuslki), Trąbka, Gryszkiewicz (59’ Janczukowicz), Pirulo – Ricardinho (83’ Rygaard)

Górnik: Gostomski – Leandro, Baranowski (70’ Pajnowski), Midzierski, Kukułowicz (75’ Goliński) – Krykun, Cierpka (60’ Kalinkowski), Tymosiak, Mak (75’ Matei) – Śpiączka (75’ Wojciechowski), Banaszak

Żółte kartki: 23’ Pirulo – 36’ Cierpka, 44’ Banaszak, 50’ Tymosiak

Sędzia: Jarosław Przybył