NHL: zwycięstwo Vegas Golden Knights po dogrywce

• Data publikacji: 21.06.2021, 09:30

W Montrealu rozegrano czwarty mecz finału Konferencji Zachodniej. Vegas Golden Knights wygrali 2:1 po dogrywce z Montreal Canadiens i doprowadzili do remisu 2:2 w serii.

W lepszej sytuacji przed dzisiejszym meczem byli Montreal Canadiens. To oni prowadzili 2:1 w serii i czwarte spotkanie rozgrywali u siebie. Zespół z Kanady na początku meczu grał bardzo ofensywnie. W pierwszej tercji nie przeniosło się to na bramki. Wynik pod koniec drugiej części meczu otworzył Paul Byron i gospodarze objęli prowadzenie.

Vegas Golden Knights wyrównali na niecałe dziesięć minut przed końcem podstawowego czasu gry. Carey Price popełnił błąd przy strzale Brayden McNabba. Do końca trzeciej tercji nie padła już żadna bramka. Więcej strzałów oddali hokeiści z Montrealu, ale po 60 minutach był remis 1:1. Doszło do dogrywki, która zakończyła się bardzo szybko. Już w drugiej minucie spotkanie strzałem z bliskiej odległości zakończył Nicolas Roy. Golden Knights zwyciężyli 2:1 i w serii finałowej na Zachodzie jest remis 2:2.

Montreal Canadiens - Vegas Golden Knights 1:2 (0:0, 1:0, 0:1, 0:1) 2:2 w serii