EURO 2020: Ukraina - Austria [ZAPIS RELACJI]

• Dodał: Rafał Judka
  • Data publikacji: 21.06.2021, 19:50

W grupie C wiele już wiadomo przed ostatnią serią spotkań. Holandia jest już pewna awansu z pierwszego miejsca, a Macedonia jedzie do domu. Ukraina natomiast walczyć będzie z Austrią o zajęcie drugiego miejsca w grupie, dającego pewny awans do fazy pucharowej. Naszym wschodnim sąsiadom wystarczy do tego remis. Austriacy również liczą na punkty, bo cztery punkty powinny umożliwić awans wśród drużyn z trzecich miejsc. Czy obie drużyny zadowolą się remisem, czy jednak powalczą o bycie drugą siłą grupy C i pokazać dobrą formę przed dalszą częścią turnieju?

Ukraina - Austria 0:1

Relacja na żywo

Ukraina - Austria 0:1 Dziękujemy za śledzenie naszej relacji. A już o 21:00 czekają nas kolejne emocje. Zapraszamy!

Ukraina - Austria 0:1 Mecz nie stał na wysokim poziomie. Widać było doskonale, że żadna z ekip nie ma "noża na gardle". Nie zmienia to jednak faktu, że Austria zaprezentowała się lepiej i zasłużenie zwyciężyła

Ukraina - Austria 0:1 Ukraina kończy zmagania grupowe na trzecim miejscu i musi czekać na rozstrzygnięcia w innych grupach

Ukraina - Austria 0:1 Austria wychodzi z grupy z drugiego miejsca. W fazie pucharowej czekają na nich już Włosi.

Ukraina - Austria 0:1 KONIEC SPOTKANIA!

Ukraina - Austria 0:1 Kontra Austrii. Sabitzer przebiegł pół boiska, ale na koniec niedokładnie podawał do kolegi

Ukraina - Austria 0:1 Zryw Ukraińców w ostatnich minutach.

Ukraina - Austria 0:1 Ukraińcy próbowali zagrozić z rzutu wolnego, ale zarówno pierwsze jak i ponowione po kilkunastu sekundach dośrodkowanie nie znalazło adresata

Ukraina - Austria 0:1 Sędzia doliczył trzy minuty

Ukraina - Austria 0:1 Ładna kombinacyjna akcja Schlagera i Sabitzera, ale sędzia odgwizdał spalonego

Ukraina - Austria 0:1 W końcu groźna sytuacja. Jaremczuk oddawał strzał z ostrego kąta i wcale nie był daleko od zdobycia bramki. Piłka jednak poza boiskiem

Ukraina - Austria 0:1 Bardzo spokoje tempo gry w ostatnich minutach. A do końca spotkania pozostało 5 minut

Ukraina - Austria 0:1 Ukraińcy chyba pogodzili się już z porażką. Od kilku minut nie podeszli bliżej bramki Austrii niż na 30 metr.

Ukraina - Austria 0:1 Ukraińcy udanie powstrzymali Austriaków i konstruują atak pozycyjny

Ukraina - Austria 0:1 Sabitzer uderza z linii pola karnego, ale trafia w obrońcę i będzie rzut rożny

Ukraina - Austria 0:1 Rzut wolny dla Ukrainy, ale atakujący za mocno przepychali się z obrońcami i sędzia odgwizdał faul

Ukraina - Austria 0:1 Do końca spotkania pozostało 15 minut. Czy ekipa Szewczenki zaatakuje jeszcze tak jak na początku drugiej części spotkania? Trzy punkty mogą nie dać im wyjścia z grupy z trzeciego miejsca

Ukraina - Austria 0:1 Od kilku minut nie widzimy żadnych konkretów na stadionie w Bukareszcie. Ukraina ma problemy z dostaniem się w pole karne Austrii, a ta z kolei w ogóle nie kwapi się do zaatakowania przeciwnika

Ukraina - Austria 0:1 Kolejne dośrodkowanie do Jaremczuka, Bachmann piąstkuje

Ukraina - Austria 0:1 Chwila spokoju na boisku. Ukraińcy przy piłce na własnej połowie. Austria spokojnie czeka na przeciwnika

Ukraina - Austria 0:1 Świetna okazja Ukraińców. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Laimer tak niefortunnie próbował wybijać piłkę głową, że o mało nie pokonał Bachmanna. Bramkarz był jednak czujny i wybił piłkę zmierzającą w światło bramki

Ukraina - Austria 0:1 Ukraińcy od dłuższego czasu utrzymują się przy piłce, ale nie idzie to w parze ze zdobywaniem terenu. Austriacy uważni w obronie

Ukraina - Austria 0:1 Najpierw groźną szybką akcję środkiem boiska przeprowadzili Ukraińcy, a dokładniej Tsygankov, ale ostatnie podanie zostało przejęte. Austria z kolei wyprowadziła kontrę, po której strzelać próbował Schlager, lecz uderzył obok bramki

Ukraina - Austria 0:1 Kolejne dośrodkowanie z prawej strony. Tym razem to Jarmolenko szukał partnerów w środku, ale przeciągnął dośrodkowanie i żaden z Ukraińców nie sięgnął piłki

Ukraina - Austria 0:1 Ukraińcy kolejny raz atakują prawą stroną boiska. Jarmolenko jednak nie przyjmuje dokładnie piłki od kolegi i piłka wychodzi jedynie na rzut rożny

Ukraina - Austria 0:1 Schlager oddaje pierwszy celny strzał Austrii w drugiej połowie. Uderzenie było jednak za słabe żeby zaskoczyć bramkarza

Ukraina - Austria 0:1 Widać, że Ukraińcy zaczęli bronić wyżej. W pierwszej części spotkania czekali przy własnym polu karnym. Teraz próbują odebrać piłkę już środkowym obrońcom rozgrywającym piłkę na swojej połowie

Ukraina - Austria 0:1 Hinteregger leży w polu karnym po przepychankach z Jaremczukiem

Ukraina - Austria 0:1 Ukraińcy zaczęli z werwą. Jarmolenko próbuje atakować prawą stroną, ale jest skutecznie zatrzymywany przez obrońców

Ukraina - Austria 0:1 Ukraińcy z jedną zmianą. Tsygankov zmienił Malinovskiego

Ukraina - Austria 0:1 Drużyny już na boisku. Zaczynamy drugą połowę!

Ukraina - Austria 0:1 Austria wygląda w tym spotkaniu zdecydowanie lepiej. Prowadzą grę i stworzyli więcej groźnych sytuacji. Nie boją się zająć drugiego miejsca w grupie i meczu z Włochami w kolejnej fazie. Ukraińcy od początku meczu nastawili się na kontry. W utracie bramki zaatakowali śmielej, ale nadal nie na tyle, aby realnie myśleć o remisie. Czy Szewczenko natchnie swoich piłkarzy do walki w drugiej połowie? Przekonamy się za ok. 15 minut

Ukraina - Austria 0:1 Koniec pierwszej części spotkania

Ukraina - Austria 0:1 Kolejna świetna kontra Austrii. Sabitzer przyjął długie podanie od obrońcy i został jedynie z jednym obrońcom pomiędzy nim a bramką. W ostatniej chwili jednak się poślizgnął i udało mu się jedynie trącić piłkę w kierunku Arnautovicia, ale ten nieczysto uderzył i akcja zakończyła się niepowodzeniem

Ukraina - Austria 0:1 Jaremczuk dostał dobre podanie w polu karnym, ale niedokładnym przyjęciem przesunął się w boczny sektor gdzie stracił piłkę

Ukraina - Austria 0:1 Sędzia dolicza trzy minuty

Ukraina - Austria 0:1 Arnautovic marnuje znakomitą okazję na podwyższenie wyniku! Po szybkiej kontrze dostał świetną piłkę na wolne pole, ale w sytuacji sam na sam źle uderzył piłkę, a ta minęła bramkę o kilka metrów

Ukraina - Austria 0:1 Bushchan pewnie łapie piłkę, ale przy próbie szybkiego kontrataku prawą stroną piłka wyszła poza linię boczną

Ukraina - Austria 0:1 Leimer znalazł miejsce na strzał z pola karnego, ale Bushchan świetnie broni i wybija na rzut rożny

Ukraina - Austria 0:1 Austria wraca do gry. Z lewej strony bardzo aktywny jest Alaba, który co chwilę szuka dośrodkowaniami Arnautovicia

Ukraina - Austria 0:1 Z boiska schodzi strzelec bramki Baumgartner. Austriak nie miał kontaktu z żadnym przeciwnikiem przed zejściem. Możliwe, że odczuwa jeszcze skutki zderzenia głowami sprzed kilkunastu minut

Ukraina - Austria 0:1 Austria oddała po strzeleniu bramki pole przeciwnikowi. W ostatnich minutach to Ukraińcy sprawiają lepsze wrażenie.

Ukraina - Austria 0:1 Ukraina coraz bliżej pola karnego przeciwnika. Najpierw Shaparenko celnie uderzał na bramkę, a do odbitej przez bramkarza piłki próbował dopaść Jarmolenko, ale nie sięgnął futbolówki

Ukraina - Austria 0:1 Ukraina przejęła piłkę i próbuje skonstruować atak pozycyjny. Jednak Austriacy dobrze organizują obronę od razu po przekroczeniu linii środkowej boiska przez rywali

Ukraina - Austria 0:1 Ciekawe, jak na te wydarzenia zareagują Ukraińcy. W tym momencie spadają na trzecią pozycję w grupie, a trzy punkty na ich koncie niekoniecznie mogą wystarczyć do awansu

Ukraina - Austria 0:1 Alaba dośrodkował z rzutu rożnego. W centralnej części pola karnego Baumgartner urwał się spod krycia Zabarnyiemu i skierował piłkę do siatki nogą w lekkim wykroku

Ukraina - Austria 0:1 GOL DLA AUSTRII! BAUMGARTNER!

Ukraina - Austria 0:0 Piłkarze już wstali po interwencji medycznej. Zaraz wrócą na boisko

Ukraina - Austria 0:0 Zderzenie głowami dwóch zawodników. Zabarnyi i Baumgartner leżą na boisku

Ukraina - Austria 0:0 Kolejna kontra Jaremczuka i Jarmolenki. Ten pierwszy wywalczył rzut rożny

Ukraina - Austria 0:0 Dobre dośrodkowanie z lewej strony Alaby. Niewiele zabrakło aby Dragovic doszedł to tej piłki i oddał strzał głową

Ukraina - Austria 0:0 Arnautovic strzela z 30 metrów, ale piłka po rykoszecie wyszła poza boisko

Ukraina - Austria 0:0 Karavayev dostał dobre podanie na wolne pole na prawym skrzydle. Jednak nie zdecydował się na dośrodkowanie. Próbował wejść w pole karne, ale obrońca poradził sobie z przeciwnikiem i przerwał atak

Ukraina - Austria 0:0 Dragovic doszedł do pozycji strzeleckiej po rzucie rożnym, ale samo uderzenie było już mniej udane

Ukraina - Austria 0:0 Austria kontroluje póki co to spotkanie. Utrzymują się przy piłce i próbują dostać się pod pole karne rywali atakiem pozycyjnym. Ukraińcy z kolei czekają cofnięci pod swoje pole karne i liczą na szybkie kontry

Ukraina - Austria 0:0 Kolejna próba Sabitzera, ale wysoko nad bramką

Ukraina - Austria 0:0 Sabitzer próbował strzału z narożnika pola karnego, lecz strzał został zablokowany przez obrońców

Ukraina - Austria 0:0 Szybka akcja po wrzucie z autu Jarmolenki prawym skrzydłem, lecz nie miał partnerów w środku do dogrania

Ukraina - Austria 0:0 Dobra wrzutka Alaby, ale zagranie ręką jednego z Austriaków przerywa akcję

Ukraina - Austria 0:0 Schlager indywidualnie prawą stroną, dobrze dograł do środka do Laimera, ale ten źle przyjął piłkę i nie zdołał oddać strzału. Rzut rożny

Ukraina - Austria 0:0 Cüneyt Çakır rozpoczyna właśnie spotkanie w Bukareszcie!

Ukraina - Austria: Sytuacje w grupie C jest dość skomplikowana dla obu ekip. Zwycięstwo lub remis da Ukrainie drugie miejsce w grupie, czyli pewny awans. Jednak w kolejnej fazie czekałaby na nich reprezentacja Włoch. Austria może nie chcieć awansować, a w przypadku remisu zakończą fazę grupową na trzecim miejscu z czterema punktami, co prawodpodobnie da awans jako jednej z drużyn z trzecich miejsc. Mamy nadzieję, że nie zobaczymy meczu nastawionego od początku na remis

Ukraina - Austria: Obie ekipy wchodzą już na murawę. Za chwilę usłyszymy hymny narodowe

Ukraina - Austria: A oto składy obu drużyn. Ukraina: Bushchan - Karavaev, Zabarnyi, Matviienko, Mykolenko - Zinchenko, Sydorchuk, Shaparenko - Yarmolenko, Yaremchuk, Malinovsky. Austria: Bachmann - Lainer, Dragovic, Hinteregger, Alaba - Schlager, Laimer, Grillisch - Baumgartner, Sabitzer - Arnautovic

Ukraina - Austria: Zapraszamy na naszą relację chwilę przed 18:00