NHL: Tampa Bay Lightning rozbija New York Islanders, to był prawdziwy pogrom!
Elliot [CC BY 2.0]/Wikimedia Commons/Flickr

• Dodał: Krzysztof Dunaj
  • Data publikacji: 22.06.2021, 10:13

Tampa Bay Lightning na własnym lodowisku pokonali New York Islanders aż 8:0. Dzięki wygranej „Błyskawice” również prowadzą w serii 3:2. Po raz ósmy z rzędu Brayden Point zdobył bramkę w play-offach. Ponadto jego drużynowy kolega, Nikita Kucherov asystuje w ósmym meczu z rzędu. Tym samym 28-latek wyrównał klubowy rekord, który w 2018 roku ustanowił Victor Hedman.

Tampa Bay Lightning objęli prowadzenie już w 45. sekundzie spotkania. Gola z bliskiej odległości zdobył kapitan Błyskawic” Steven Stamkos. 11 minut później prowadzenie podwyższył Yanni Gourde. Kolejne trafienie po sporym zamieszaniu przy bramce rywala dołożył Alexander Killorn.  W pierwszej tercji gospodarze oddali 19 strzałów, natomiast goście zaledwie pięć. Po raz kolejny w tym meczu dał o sobie znać Steven Stamkos. 31-latek wykorzystał grę w przewadze, strzelając na 4:0. Z minuty na minutę „Wyspiarze” grali coraz bardziej agresywnie. Tylko w drugiej tercji aż sześciu zawodników New York Islanders musiało powędrować na ławkę kar. Natomiast miejscowi dalej bezlitośnie punktowali rywala. Bramkę na 5:0 uderzając z dystansu, zdobył Ondrej Palat. W 38. minucie drugie trafienie w tym spotkaniu zanotował Alexander Killorn. Na początku trzeciej tercji krążek do siatki przeciwnika po składnej akcji skierował Brayden Point. Ostateczny cios zadał obrońca Luke Schenn. Pod koniec rywalizacji sędzia ponownie miał sporo pracy. Hokeiści obu zespołów schodzili m.in. za nadmierną ostrość w grze oraz za walkę na pięści.

Choć świetny występ zaliczyła cała drużyna Tampa Bay Lightning, to jedną z wyróżniających się postaci był Nikita Kucherov, który trzykrotnie asystował. Dzięki trzem kluczowym zagraniom Rosjanin ma na koncie 13. asyst. Co więcej, wszystkie zdobył w ostatnich ośmiu spotkaniach.

Tampa Bay Lightning - New York Islanders 8:0 (3:0, 3:0, 2:0)