Copa America 2021: Argentyna w ćwierćfinale. Remis w hicie kolejki Urugwaj - Chile
©Tomas Faquini, Brazilian Government/Wikimedia Commons

• Dodał: Rafał Judka
  • Data publikacji: 22.06.2021, 10:52

W Copa America 2021 przyszedł czas na kolejne mecze grupy A. W hitowym starciu tej serii spotkań Urugwaj zremisował z Chile, po bramce Vargasa i samobójczej Vidala. Z kolei w drugim starciu Argentyna po słabym spotkaniu pokonała Paragwaj 1:0. Jedyną bramkę strzelił Gomez.

Urugwaj nadal bez zwycięstwa.

Urugwajczycy bezskutecznie próbują przerwać swoją serię czterech meczów bez zwycięstwa. Lecz trafił im się trudny przeciwnik do pierwszej od dawna wygranej. I po pierwszej połowie wydawało się, że te plany odłożyć trzeba będzie na kolejne spotkanie. W 26. minucie wynik spotkania otworzył Vargas po asyście Breretona.To Urugwaj stwarzał sobie wiecej sytuacji. Najlepszą z nich miał w 10. minucie De Arrascaeta, ale jego strzał świetnie obronił bramkarz. Druga połowa to kolejne ataki Urugwaju w pogoni za remisem. Po jednym z kolejnych groźnych uderzeń (66. minuta - Torres) i rzucie rożnym Urugwajczyków wyręczył Vidal, który wpakował piłkę do własnej bramki. Obie ekipy miały jeszcze szansę na podwyższenie wyniku za sprawą sytuacji sam na sam Arriagady lub strzale głową Cavaniego, ale do końca spotkania rezultat się nie zmienił.

Chile dzięki temu punktowi jest już pewne awansu do kolejnej rundy Copa America. W swoim ostatnim meczu grupowym zmierzą się z Paragwajem, który może mieć chrapkę na przeskoczenie Chilijczyków w tabeli, a zarazem lepsze rozstawienie w ćwierćfinale. Za Urugwajem dwa najtrudniejsze mecze grupowe. Teraz przyjdzie czas na zdecydowanego outsidera, czyli Boliwię i Paragwaj.

Urugwaj - Chile 1:1 (0:1)
Bramki: 66’ Vidal (sam.) - 26’ Vargas

Argentyna bez błysku, ale z trzema punktami

Argentyna punktuje najlepiej w swojej grupie, ale w żadnym ze spotkań nie strzelili więcej niż jednej bramki, a ich mecze ogląda się z małą przyjemnością. Po wymęczonym remisie z Chile i niewielkim zwycięstwie z Urugwajem spodziewano się, że w spotkaniach ze słabszymi rywalami Albicelestes w końcu się obudzą i zaczną grać efektowniej. Kiedy w 10. minucie Di Maria obsłużył świetnym podaniem prostopadłym Gomeza, a ten otworzył wynik spotkania, wydawało się, że tak się właśnie stanie. Lecz kolejne minuty usypiały widzów przed telewizorami. Pod koniec pierwszej połowy Argentyna mogła wyjść na dwubramkowe prowadzenie, kiedy to Alonso próbował zablokować podanie i skierował piłkę do własnej bramki. Gola nie uznał jednak VAR, który zasygnalizował spalonego kilka chwil wcześniej. Albicelestes mieli korzystny dla siebie wynik i nie atakowali z wielką ochotą bramki Paragwaju. Ci z kolei utrzymywali się przy piłce, wymieniali więcej podań, ale brakowało im jakości piłkarskiej, żeby przedrzeć się przez obronę rywali i wyrównać.

Argentyna dzięki trzem punktom jest tak jak Chile pewna awansu do ćwierćfinału. Do rozegrania pozostał im jeszcze mecz ze słabiutką Boliwią i kibice na pewno liczyć będą na lepszą grę niż w poprzednich spotkaniach. Paragwaj z kolei najprawdopodobniej również wyjdzie z grupy, ale muszą jeszcze wyjść na boisko z Chile i Urugwajem. Punkty urwane którejś z tych drużyn mogą dać im lepszą niż czwarta pozycję w tabeli, a co za tym idzie teoretycznie łatwiejszego przeciwnika w ćwierćfinale.

Argentyna - Paragwaj 1:0 (1:0)
Bramki: 10’ Gomez

W Copa America 2021 następuje dzień przerwy. Kolejne emocje czekają nas w nocy ze środy na czwartek, kiedy to Ekwador zmierzy się z Peru, a Brazylia z Kolumbią w ramach meczów grupy B.