LoL - LCS: perfekcyjny weekend CLG, fatalna gra Cloud9
Riot Games, Inc.

• Data publikacji: 22.06.2021, 13:30

Trzeci tydzień letnich rozgrywek LCS już za nami i po raz kolejny mieliśmy wiele zaskakujących wyników. Perfekcyjny weekend zaliczyli TSM oraz bardzo niespodziewanie Counter Logic Gaming, którzy dzięki temu wskoczyli na 8. pozycję w tabeli. Fatalnie zaprezentowali się z kolei Cloud9, którzy po 3:0 w drugim tygodniu tym razem nie wygrali nawet jednej mapy.

IgNar Rell 0/4/4 2/2/14 Rakan Smoothie

Początek rozgrywki był lepszy ze strony Evil Geniuses, a pierwszą krew już w 3. minucie w walce 1 vs 1 zdobył Impact na górnej alei. Finn zdołał się jednak zrewanżować już dwie minut później, a do tego zabójstwo zgarnął również Pobelter, a Broxah zdobył dla zespołu górskiego smoka. W kolejnych minutach nie mieliśmy zbyt wielu walk, a kolejne neutralne obiekty - Rift Herald oraz drugi smok - trafiały na konto CLG. W 17. minucie EG podjęli w końcu walkę o trzeciego smoka i zrobili to w bardzo dobrym stylu, wygrywając walkę trzy za zero i zdobywając pierwszego smoka. Sześć minut później walka wokół czwartego smoka była już jednak kompletną dominacją ze strony Counter Logic Gaming, którzy zrobili ace'a nie tracąc żadnego gracza. Dzięki temu zdobyli nie tylko smoka, ale również Barona Nashora i zwiększyli przewagę do 4,000 złota.

W 29. minucie EG podjęli jeszcze jedną walkę, próbując powstrzymać przeciwników przed zdobyciem duszy, ale nic z tego nie wyszło. CLG zdobyli czwartego smoka, a także drugiego Barona, by następnie wejść do bazy przeciwników i zakończyć mecz w 33. minucie.

huhi Sett 2/1/18 1/6/6 Braum CoreJJ

Gra rozpoczęła się od bardzo intensywnej wymiany na dolnej alei, z której lepiej wyszli gracze 100 Thieves, zdobywając nie tylko pierwszą krew, ale łącznie dwa zabójstwa kosztem jednego. Dodatkowo Złodzieje zaskoczyli rywali zmianą roli, ponieważ na górną aleję poszedł Abbedagge, natomiast na środku pojawił się Ssumday. W ciągu następnych czterech minut Thieves zdobyli po jednym killu na każdej z linii, dzięki czemu już w 8. minucie prowadzili 5:2 oraz mieli blisko 2,500 przewagi w złocie. W 14. minucie 100 Thieves mieli na koncie pierwszego smoka, Rift Heralda oraz pierwszą wieżę, a ich przewaga urosła już do przeszło czterech tysięcy.

Trzy minuty mieliśmy wielką walkę na dolnej alei. Na początku wydawać się mogło, że wygląda ona lepiej dla drużyny niebieskiej, a potrójne zabójstwo zgarnęła Diana. Swoje zrobił jednak Viego, dzięki czemu cała wymiana okazała się korzystna dla Team Liquid czterech za trzech. Dwie minuty później kolejna walka została już wygrana przez Thieves trzy za zero, a chwilę później na konto zespołu trafił drugi smok. Zaraz po nim kolejne potrójne zabójstwo zdobył Closer, co oznaczało łatwego barona dla jego drużyny. Ze wzmocnieniem Thieves otworzyli bazę rywali, a chwilę później zwyciężyli w ostatniej walce, po której zakończyli rozgrywkę w 31. minucie.

SwordArt Lulu 0/1/9 0/3/2 Nautilus Vulcan

Na samym początku rozgrywki Cloud9 spróbowało we trójkę zaatakować Lee Sina na górnej alei i choć zdobyli przeciwko niemu pierwszą krew, to Jayce nie zdążył uciec spod wieży i wymiana skończyła się jeden za jednego. W następnych minutach drużyny wymieniły się zabójstwami, a także obiektami na mapie - Rift Herald trafił do TSM, a C9 pokonali smoka. Przez kolejne dziesięć minut znowu wydarzyło się kilka pojedynczych zabójstw, a także równy podział smoków, dzięki czemu w 25. minucie TSM prowadzili w zabójstwach 7:5, ale mieli minimalną stratę w złocie. Fatalny błąd popełnił wtedy Perkz, który został wyłapany od razu po teleporcie, przez co Cloud9 nie podjęli nawet próby zatrzymania Barona Nashora, który trafił na konto przeciwników.

Ze wzmocnieniem TSM otworzyli bazę Chmurek na topie oraz midzie, a także zniszczyli inhibitor na środkowej alei, a następnie zgarnęli smoka w drodze powrotnej do bazy. Ich przewaga wynosiła wtedy blisko 4,000 złota, co drużyna chciała wykorzystać w walce o kolejnego Nashora. Kiedy ta nastąpiła, TSM nie dali najmniejszych szans rywalom, deklasując ich w wymianie cztery za zero, dzięki czemu już w 33. minucie mogli skończyć grę zwycięstwem.

MVP kolejki: Broxah (Counter Logic Gaming)