Siatkówka - VNL mężczyzn: Francja vs. Polska [ZAPIS RELACJI LIVE]

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 23.06.2021, 14:39

Po wczorajszym zwycięstwie nad reprezentacją Iranu podopieczni Vitala Heynena mogą się cieszyć z awansu do Final Four siatkarskiej Ligi Narodów. Dziś ostatni mecz fazy zasadniczej - z reprezentacją Francji.

Francja vs. Polska 3:2 (25:22, 21:25, 22:25, 25:20, 15:11)

Relacja na żywo

15:11 - Koniec meczu! Francja jest trzecią drużyną po Słowenii i Brazylii, która pokonuje reprezentację Polski w tegorocznej edycji Ligi Narodów. My czekamy na półfinał, w którym zmierzymy się ze Słowenią.

14:11 Ładnie chciał Bieniu wbić szpilę zagrywką, ale nie trafił. Meczbol dla Francji.

13:10 Francuzi blisko wygranej. Trevor Clevenot po zaciętej akcji wybija piłkę po bloku Polaków.

12:9 VItal Heynen bierze jeszcze czas i ma nadzieję na odwrócenie losów tego meczu.

10:8 Michał Kubiak w czasie akcji przekracza linię środkową boiska. Znowu Francuzi mają minimalną przewagę.

8:8 Wracamy na remis. Błąd Tillie na skrzydle daje nam ósmy punkt.

8:6 Zły atak Kubiaka ląduje w aucie. Przegrywamy dwoma punktami i znowu trzeba gonić.

6:5 Zacięta walka po obu stronach. Nicolas Le Goff z przesuniętej krótkiej kończy akcję Francuzów.

4:4 I już remis. Boyer dwa razy zatrzymał Leona, ale tym samym odwdzięczył mu się w bloku Nowakowski.

4:3 Myli się Trevor Clevenot i lekko wracamy do tego tie-breaka.

4:1 Vital Heynen prosi o czas. Drugi raz zablokowany Wilfredo Leon.

3:1 Rozpędzają się Francuzi, a my jesteśmy trochę zbyt pasywni. N'Gapeth kończy piłkę na kontrze.

1:1 Ależ Boyer zatrzymał Leona na skrzydle. Świetny blok Francuza i mamy remis.

25:20 - Najwyższe zwycięstwo w pojedynczym secie dzisiejszego meczu. Pewni Francuzi doprowadzają do tie-breaka.

23:18 Francuzi bardzo spokojnie zmierzają do końca. U nas roszady, zmiany, ale na tie-breaka wróci pewnie podstawowa szóstka.

22:16 Chinyeze ze środka. Nie sprawiamy w ogóle Francuzom żadnych problemów swoją grą.

20:15 Walczymy jeszcze. Znakomity atak Mateusza Bieńka. Może uda się odwrócić losy tej partii?

18:13 Blok na Kurku. Tego seta wygrać raczej się już nie uda. Będziemy grali piątego seta.

16:12 Gramy punkt za punkt, ale w tej sytuacji nas to w ogóle nie ratuje. Cztery punkty przewagi Francuzów.

14:10 Na świetny poziom w obronie weszli Francuzi i idą na tie-breaka. Prowadzenie czterema punktami naszych rywali.

12:10 Mieliśmy prowadzenie i nagle.. tracimy trzy oczka z rzędu. Nie wygląda to zbyt dobrze.

9:10 Zniwelowaliśmy przewagę, a teraz nawet skromnie prowadzimy. Brawo dla naszych za odrobienie strat.

8:7 Odrabiamy straty i to jest dobra informacja. Prowokujemy Francuzów do błędu i został im tylko punkt przewagi.

8:5 Francuzi mają sporą przewagę w tym secie. My trochę stanęliśmy i dajemy im grać. N'Gapeth atakuje i wyprowadza obie ekipy na przerwę techniczną.

6:3 Teraz lekka przewaga Francuzów, która wynika jednak bardziej z naszej słabości. Blok N'Gapetha daje prowadzenie "Trójkolorowym".

2:2 Wyrównany początek seta. Teraz Kurek psuje kontrę atakiem w aut, choć była szansa na wyższe prowadzenie.

22:25 - Kolejny pewnie wygrany set. Co też najważniejsze toczony był on na bardzo wysokim poziomie. Kończy atakiem Bartosz Kurek

20:23 Cudowna obrona Muzaja dała okazję do kontry, a później kapitalnie zaatakował Michał Kubiak! Blisko zwycięstwa w trzecim secie.

20:21 Będzie bardzo zacięta końcówka. Atakuje z prawego skrzydła N'Gapeth kapitalnie wciskając piłkę obok bloku.

18:20 Dobry atak Wilfredo Leona. Blisko linii końcowej, ale też nie do obrony dla Francuzów. Trzymajmy dwa punkty przewagi.

17:18 Prowadzimy jednym punktem, ładny poziom gry obu drużyn. Nikt nie odstaje i nie schodzi poniżej dobrego poziomu.

15:16 Sporo trudności, ale znowu wracamy na prowadzenie po znakomitym bloku Mateusza Bieńka.

14:14 Teraz możemy grać na remisie, ale wypadałoby odskoczyć jeszcze od Francuzów na kilka punktów.

13:13 Wszedł na boisko Trevor Clevenot i teraz zaatakował, kończąc piłkę na remis. Vital Heynen prosi o czas.

10:13 Bardzo dobry atak Bartosza Kurka, który nie dał szans broniącym Francuzom. Nasze skrzydła dziś naprawdę spisują się bardzo dobrze.

8:10 Lekko tracimy przewagę. Teraz błąd Fabiana Drzyzgi przy rozegraniu i nie zdążył do piłki Mateusz Bieniek.

5:9 Bijemy Francuzów blokiem i to się nam bardzo podoba. Kapitalny blok na Tilliem.

5:8 I przerwa techniczna przy zdecydowanym polskim prowadzeniu. Nie skończyliśmy przechodzącej piłki, ale pomylili się Francuzi.

4:6 Bardzo dobry mecz Michała Kubiaka. O ile na początku VNL jego forma mogła niepokoić, teraz wraca na bardzo dobre tory.

3:4 Ależ gramy rewelacyjnie blokiem. Przy odbiciu piłki od ziemi w czułe miejsce cios otrzymał Michał Kubiak.

2:1 Raz nam N'Gapeth przeszedł na skrzydle, ale tyle wystarczy. Kapitalna gra blokiem Polaków.

1:0 Dobrze zaczyna trzeciego seta Earvin N'Gapeth, obijając ręce Bartosza Kurka.

21:25 - Koniec seta. Pewne zwycięstwo Polaków, a więc wracamy do gry w tym meczu i wyrównujemy. Oby na fali zagrać w kolejnych setach.

20:24 Mamy piłkę setową. Ta końcówka seta trochę nierówna w naszym wykonaniu, ale ważne, że trzymamy wynik.

18:22 Mamy kontrowersję. Na drugą stronę Michał Kubiak piłkę posłał specyficznym blokiem, a sędzia uznał, że piłka była niesiona.

17:21 Strzela zagrywką Wilfredo Leon, a to znakomity znak na to, że zmierzamy do końca seta.

17:19 Źle gramy dziś zagrywką. Można nawet powiedzieć, że bardzo źle. Teraz myli się Bartosz Kurek.

14:17 Pewne akcje Polaków. Kończy ze środka fantastycznie dysponowany Mateusz Bieniek.

13:16 Odrobili Francuzi dwa punkty, ale na tym zatrzymał się ich licznik. Prowadzimy na drugiej przerwie technicznej i miejmy nadzieję, że uda się to dotrzymać do końca.

11:15 Ależ gramy blokiem. Najpierw bez szans Patry, później Tillie. Znakomity fragment Polaków.

11:13 Wychodzimy na prowadzenie po bloku Bieńka. Chwilę później bardzo długa akcja wygrana po błędzie Francuzów. Wreszcie zmuszamy Lurena Tillie do wzięcia czasu.

11:11 Gramy równo z Francuzami, bo oni też popełniają sporo błędów.

10:9 Nie możemy na razie wyjść na prowadzenie. Nie pomaga w tym duża liczba zepsutych zagrywek - teraz zrobił to Kurek.

8:8 Francuzi mieli prowadzenie na przerwie technicznej, ale po niej pewnym atakiem "uciszył ich" Bartosz Kurek.

7:7 Kapitalnie zamknął kierunek Leon swojemu rywalowi po drugiej stronie siatki - Patry'emu. Wreszcie wyrównujemy.

6:5 Lepiej grają Francuzi w wielu elementach. Teraz korzystamy na błędzie Jeana Patry'ego, który próbował atakować, ale piłka zatrzymała się na siatce.

4:4 Małe kłopoty zdrowotne Kurka, który oberwał... w nos. Ale nasz atakujący wraca na boisko.

3:3 Wreszcie dał znakomitą zagrywkę Leon. Później Francuzi mieli inicjatywę, ale kapitalny blok Kubiaka na Tillie.

2:1 Kapitalny atak ze środka Chinyeze. Bardzo pewnie grają nasi rywale.

1:0 Toniutti serwuje, my nie przyjmujemy. Bardzo złe zagranie Leona i Francuzi już prowadzą.

25:22 - Kończy się ten set błędem Piotra Nowakowskiego. Pod koniec seta nasi siatkarze w krótkim odstępie czasu zepsuli cztery zagrywki. To nie mogło pomóc w odrobieniu strat.

23:20 Psujemy zagrywkę... Drugi z rzędu taki serwis daje Francuzom zdecydowaną przewagę i darmowe punkty.

22:19 Trzy punkty to dystans do odrobienia, ale bardzo pewnie wyglądają Francuzi w końcówce.

20:18 Wreszcie mamy kontrę i możemy odrobić punkt. Znakomita obrona Wojtaszka, potem pewny atak Leona.

19:16 Kolejna akcja kontrująca po naszej stronie. Duży błąd Damiana Wojtaszka, który dostarcza piłkę za darmo Francuzom, a ci kończą i zdobywają punkt.

18:15 Miał w górze kontrę Kamil Semeniuk. Uderzył mocno, ale prosto w ręce blokujących.

17:14 Heynen zaczyna martwić się o wynik i znowu bierze czas. Francuzi wracają do trzech punktów przewagi.

16:14 Błąd przyjęcia spowodował, że na pierwszej przerwie technicznej Francuzi pewnie prowadzą dwoma punktami.

14:14 Ładna płynna akcja, zakończona atakiem ze środka Piotra Nowakowskiego.

13:13 Męczą Polacy zagrywką swoich rywali, ale teraz wyszli oni z podbramkowej sytuacji. Po chwili w kolejnej akcji Francuzi wpadają w siatkę. Ciągle utrzymuje się remis.

11:11 W słabej formie dziś Earvin N'Gapeth. Wyrzucił go Grebennikov wystawą do antenki, a tam czekał świetnie ustawiony polski blok.

10:9 Odrabiamy. Dobra zagrywka Drzyzgi, później wreszcie mogliśmy zagrać kontrę i "Trójkolorowi" mają już tylko punkt na swoją korzyść.

10:7 Punktują nas Francuzi. Trzy punkty z rzędu zdobywają dzięki udanym atakom i kontrom. U nas tych dwóch elementów na ten moment brakuje.

8:7 Przerwa techniczna przy prowadzeniu Francuzów. Nie dali rady obronić ataku Patry'ego nasi zawodnicy.

7:6 Kurek zatrzymany na bloku przez Tillie. Drugi błąd Bartosza w dzisiejszym meczu.

5:5 Wynik nadal na styku. Pojawiło się trochę błędów w ataku po obu stronach.

4:4 Toniutti zagrywa w siatkę. Na razie jednak z obu stron obserwujemy dobry, twardy mecz.

2:3 Cudowny blok dwójki Kurek / Nowakowski na N'Gapecie. Pięknie odrzucona od siatki gwiazda reprezentacji Francji.

2:1 Kolejne dwie akcje dla Francji. Po ostatniej nasi siatkarze zgłaszają nieuprawnione przebicie, ale chyba niewiele to da.

0:1 Jean Patry atakuje w aut. Mamy pierwszy punkt.

Chinyeze, Patry, Toniutti, Tillie, N'Gapeth, Le Goff - Grebennikov - Francja Nowakowski, Kurek, Leon, Drzyzga, Kubiak, Bieniek - Wojtaszek - Polska

Oba zespoły już na boiskowej rozgrzewce, a więc do początku spotkania pozostało kilka minut.

Mecz Polski z Francją opóźni się z racji na przedłużony poprzedni mecz. Być może poczekamy jeszcze nawet około pół godziny na rozpoczęcie spotkania.

Starcia z reprezentacją Francji zawsze dają bardzo dużo emocji. Nie inaczej będzie w tym przypadku, bo "Trójkolorowi" mogą sobie zapewnić udział w turnieju finałowym, który odbędzie się w sobotę i w niedzielę.