Tenis - Wimbledon: Chwalińska żegna się z londyńskimi kortami
JCtennis.com/ Wikimedia

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 23.06.2021, 15:32

Maja Chwalińska zakończyła udział w kwalifikacjach Wimbledonu. 19-letnia Polka w dwóch setach przegrała ze swoją rówieśniczką - Clarą Burel. Piąta rakieta reprezentacji Polski musi poczekać na swój debiut w seniorskim turnieju wielkoszlemowym minimum do września.

Pojedynek Mai Chwalińskiej z jej rówieśniczką - Clarą Burel, rozpoczął się od serii pewnie wygranych gemów serwisowych. W decydującym momencie jednak to Francuzka przełamała swoją rywalkę i stanęła przed szansą zamknięcia pierwszego seta przy swoim podaniu. 20-latka nie wykorzystała okazji na przypieczętowanie inauguracyjnej partii, a chwilę później Polka wygrywając drugiego gema z rzędu, objęła prowadzenie 6:5. Ostatecznie o rozstrzygnięciu tego seta zadecydował tie-break, gdzie już na początku gema Burel zdołała wypracować sobie czteropunktową przewagę. Reprezentantka Polski zdołała odrobić część strat, ale finalnie to rozstawiona z numerem 31. zapisała pierwszą partię na swoje konto.

Druga odsłona spotkania nie rozpoczęła się po myśli Mai Chwalińskiej. Coraz więcej zagrań kończących trafiało na konto trzykrotnej uczestniczki turniejów wielkoszlemowych. W przeciwieństwie do Burel, słabiej spisywała się Polka, co dorowadziło do prowadzenia 3:0 na korzyść siódmej rakiety Francji. W kolejnej fazie to Chwalińska przejęła inicjatywę na korcie, a w wyniku dobrej gry zdołała wyrównać stan drugiego seta. Jednakże, ostatnie słowo należało do Francuzki. Clara Burel wygrała ostatnie dwa gemy tego meczu i po blisko 90 minutach walki, awansowała do kolejnej rundy eliminacji.

Clara Burel (FRA)[31] - Maja Chwalińska (POL) - 7:6(5), 6:4