Tenis - Wimbledon: porażka Kacpra Żuka
Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 23.06.2021, 17:10

Kacper Żuk na drugiej rundzie zakończył przygodę z kwalifikacjami do Wimbledonu. Polak przegrał w dwóch setach 6:7(1), 4:6 z Denisem Kudlą.

Środowy dzień zaczął się dość udanie dla polskich tenisistów biorących udział w kwalifikacjach do Wimbledonu. Awans wywalczyły Urszula Radwańska, Katarzyna Kawa i Magda Fręch. Swojej rywalce nie sprostała tylko Maja Chwalińska. Jako kolejny na korcie pojawił się Kacper Żuk. Jego przeciwnikiem był rozstawiony z szóstką Denis Kudla. Amerykanin w poprzednich tygodniach był między innymi w finale challengera w Nottingham.

Pierwszy set przebiegał w spokojnym tempie. Obaj tenisiści pilnowali swojego podania i żaden z nich nie wypracował choćby jednej szansy na przełamanie. W tie breaku wyszło jednak doświadczenie Kudli, który pozwolił rywalowi zdobyć ledwie punkt.

Druga partia przyniosła startę serwisu przez Żuka w czwartym gemie. Ten dążył do odrobienia strat i ostatecznie dopiął swego w gemie dziewiątym. Niestety serwując na pozostanie w meczu, przy stanie 40:40 podjął dwie nieudane próby pójścia do siatki. Dwa skuteczne passing shoty Amerykanina zakończyły mecz.

Denis Kudla (USA) [6] - Kacper Żuk (POL): 7:6(1), 6:4