EURO 2020: Portugalia - Francja [ZAPIS LIVE]
Attila Károly Nagy/Wikimedia

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 23.06.2021, 22:15

W jednym z dwóch ostatnich meczów fazy grupowej na Puskas Arenie w Budapeszcie dojdzie do rewanżu za finał sprzed pięciu lat. Portugalia zmierzy się z Francją. Podczas paryskiego finału to podopieczni Fernando Santosa okazali się lepsi po trafieniu Edera w dogrywce. Czy Francuzi pokażą dziś siłę po remisie z Węgrami? Czy to Portugalczycy zmyją plamę po porażce z Niemcami? Relacja na żywo rozpocznie się kilka minut przed 21:00.

Portugalia - Francja [2:2]

Relacja na żywo

Na kolejne relacje zapraszamy już w sobotę. Życzymy miłego wieczoru!

2:2 - Koniec! Portugalia remisuje z Francją 2:2. Obie drużyny awansują do 1/8 finału. Trójkolrowi wygrywają grupę, a Portugalia wychodzi z trzeciego miejsca.

2:2 - Nikt nie próbuje atakować. Widać, że obu drużynom odpowiada ten remis.

2:2 - Sytuacja była sprawdzana przez VAR, ale gramy dalej.

2:2 - Leży Coman w polu karnym Portugalczyków, ale gwizdek Mateu Lahoza milczy.

2:2 - Pięć minut zostało doliczonych do drugiej połowy meczu.

2:2 - Portugalscy obrońcy wymieniają teraz podania między sobą, a bramkarzem, ale Francuzi nie wychodzą do pressingu.

2:2 - Mamy kolejne zmiany. Za Griezmanna wchodzi Sissoko, a Renato Sanchesa zmienia Sergio Oliveira.

2:2 - Coman wyłożył piłkę Griezmannowi przed pole karne, ale Francuz wysoko na bramką.

2:2 - Bardzo aktywny teraz w ofensywie Bruno Fernandes. To on napędzał ostatnie dwa ataki reprezentacji Portugalii.

2:2 - Żółtą kartkę za faul na Ronaldo obejrzał przed chwilą Kimpembe.

2:2 - Portugalczycy teraz walczą o zwycięskiego gola. Przed chwilą dobrą szanse miał Renato Sanches, ale nie zdecydował się na strzał.

2:2 - Nelson Semedo opuszcza boisko. W jego miejsce wchodzi Diogo Dalot.

2:2 - Leży na boisku kolejny z zawodników. Tym razem to Nelson Semedo, który próbuje rozciągnąć skurcz.

2:2 - Strzałem z dystansu próbował teraz zaskoczyć Griezmann, ale blokuje go Nelson Semedo.

2:2 - Dwie zmiany w drużynie Portugalii. Schodzą z boiska Bernardo Silva oraz Joao Moutinho, a zastępnują ich Bruno Fernandes i Ruben Neves.

2:2 - Spróbował strzału z dystansu Pahlinha, ale ta próba bardzo niecelna.

2:2 - Teraz w natarciu Francuzi, ale akcja zakończona złą wrzutką Benzemy.

2:2 - Fantastyczna okazja Francuzów. Najpierw Pogba z dystansu przymierzył pod poprzeczkę, potem dobijał jeszcze Griezmann. W obu przypadkach świetnie interweniował Rui Patricio.

2:2 - Zmiana w drużynie Francji. Za Corentina Tolisso wchodzi Kingsley Coman.

2:2 - Fatalna centra Bernardo Silvy. Od bramki wznowi Lloris.

2:2 - Będzie rzut wolny dla Portugalczyków na wysokości pola karnego.

2:2 - Tym razem kapitam Portugalii strzelił bliżej rogu bramki, a Lloris rzucił się w przeciwną stronę.

2:2 - Gol! Ronaldo ponownie pokonuje Llorisa z jedenastu metrów.

1:2 - Kolejny rzut karny dla Portugalii. Ronaldo próbował dośrodkować, ale piłka trafiła w rękę Julesa Kounde.

1:2 - Francuzi w ataku pozycyjnym, Portugalczycy czekają na błąd i okazję do kontrataku.

1:2 - Portugalczycy są zmuszeni do forsowania ataków, ale nie przynoszą one póki co żadnych efektów.

1:2 - Niespełna sześć minut zagrał obrońca Evertonu. Zastępuje go Adrien Rabiot.

1:2 - Leży teraz przy linii bocznej Lucas Digne, który został wprowadzony przed chwilą. Może być to kontuzja mięsniowa.

1:2 - Przy takich wynikach w grupie Portugalia zajmuje ostatnie miejsce i odpada z turnieju.

1:2 - Gol! Jednak pozycji spalonej nie było, ponieważ linię złamał Ruben Dias. Warto podkreślić, że piłkar po strzale Francuza odbiła się od słupka i dopiero wpadła do bramki.

1:1 - Piłkę do bramki po podaniu prostopadłym wpakował Karim Benzema, ale arbiter liniowy podniósł chorągiewskę i gol nie został uznany, ale mamy jeszcze interwencję VAR-u.

1:1 - Już pierwsza akcja Portugalczyków, ale od odbioru zaczął Digne.

1:1 - Rozpoczęli Portugalczycy drugie 45 minut.

1:1 - Dwie zmiany w przerwie. Lucas Digne zmienia Lucasa Hernandeza, a w ekipie Portugalii zamiast Danilo będzie grał Joao Palhinha.

1:1 - Wracamy na drugą połowę. Piłkarze są już na boisku.

1:1 - Trzy minuty były doliczone do pierwszej połowy i Mateu Lahoz zaprasza pilkarzy do szatni. W Budapeszcie oglądamy bardzo dobre spotkanie. Wracamy z relacją za niespełna 15 minut.

1:1 - Podobnie jak w przypadku jedenastki dla Portugalczyków bramkarz został zmylony, a strzał napastnika Francji był bardzo mocny.

1:1 - Gol! Karim Benzema zamienia rzut karny na gola i mamy remis!

1:0 - Rzut karny dla Francuzów. Protestują Portugalczycy, ale wydaje się, że był faulowany Kylian Mbappe.

1:0 - Kolejny faul Francuzów w środku pola. Przewinił Lucas Hernandez, który ma już żółtą kartkę. Mateu Lahoz odpuścił karę indywidualną, ale pokazał Hernandezowi, by ten miał się na baczności.

1:0 - Kolejny faul Francuzów w środku pola, tym razem Griezmann został upomnainy słownie, ale za swój gest ręką w stosunku do sędziego otrzymał żółtą kartkę.

1:0 - Próbowali się teraz odegrać Trójkolorowi, ale Griezmann po długim podaniu oddał abrdzo niecelny strzał.

1:0 - Portugalczycy absolutnie dominują od momentu zdobycia bramki, a Francuzi ratują się faulami. Teraz żółtą kartkę obejrzał Lucas Hernandez.

1:0 - Portugalczycy dalej w natarciu. Teraz strzał z dystansu oddawał Moutinho, ale ta próba była niecelna.

1:0 - Nie miał szans zmylony Hugo Lloris na skuteczną interwencję. Danilo wraca na boisko i będzie kontynuował grę.

1:0 - Gol! Pewnie jedenastkę wykorzystuje Cristiano Ronaldo strzelając w lewy róg bramki.

0:0 - Danilo wstaje i dostaje oklaski od trybun, ale nie wiadomo, czy będzie mógł kontynuować grę.

0:0 - Cały czas Danilo nie podniósł się z murawy. Oby to nie było nic poważnego.

0:0 - Rzut karny dla Portugalczyków. Joao Moutinho dośrodkował piłkę w pole karne, a Danilo został staranowany przez wychodzącego z bramki Hugo Llorisa. Żółtą kartkę za ten faul otrzymał bramkarz Francuzów.

0:0 - Teraz długi fragment gry w środku pola bez większych ataków żadnej z drużyn.

0:0 - Francuzi w ataku pozycyjnym po raz pierwszy od dłuższego czasu.

0:0 - Błąd Varane’a i po jego główce piłka spadła na nogę Ronaldo, jednak strzał Portugalczyka był niecelny.

0:0 - Portugalczycy teraz zdecydowanie przenieśli grę na połowę Trójkolorowych.

0:0 - Genialna okazja Kyliana Mbappe po prostopadłym podaniu. W sytuacji jeden na jednego górą był jednak Patricio.

0:0 - Francuzi po raz kolejny przerywają akcję rywali poprzez faul w środku pola.

0:0 - Kolejna próba posłania prostopadłej piłki do Mbappe, ale ponownie zbyt mocne podanie i łapie Rui Patricio.

0:0 - Świetny powrót do defensywy Griezmanna, który skasował akcję Diogo Joty.

0:0 - Teraz już zdecydowanie lepsze podanie w pole karne Sanchesa niż przed kilkoma minutami i strzał głową oddawał Cristiano Ronaldo, ale bez problemów interweniował Lloris.

0:0 - Faul Pogby na Ronaldo w środku pola przerywa próbę kontrataku Portugalczyków.

0:0 - Pierwsza ofensywna alcja Portugalczyków za nami, ale złe podanie w wykonaniu Renato Sanchesa.

0:0 - Długim podaniem do Tolisso próbowali teraz zaskoczyć Francuzi, ale piłkę łapie wychodzący Patricio.

0:0 - Mamy pierwszy gwizdek hiszpańskiego arbitra i Francuzi rozpoczynają mecz.

Czas na hymny drużyn. Najpierw "Marsylianka", a po chwili odegrany zostanie hymn Portugalii.

Już za niespełna 10 minut początek meczu na Ferenc Puskas Arena w Budapeszcie.

Zawody poprowadzi hiszpański sędzia - Anthony Mateu Lahoz.

Francja: Lloris - Kounde, Varane, Kimpembe, Hernandez - Pogba, Kante, Tolisso - Griezmann, Benzema, Mbappe

Portugalia: Patricio - Semedo, Dias, Pepe, Guerreiro - Moutinho, Danilo, Sanches - Silva, Ronaldo, Jota

Znamy już składy obu drużyna na to spotkanie.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.