EURO 2020: Niemcy – Węgry [Zapis LIVE]
Steffen Prößdorf/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 23.06.2021, 22:56

W Monachium w ostatnim meczu grupowym reprezentacja Niemców podejmie Węgrów. Czy podopieczni Marco Rossiego postawią się ekipie Jurgena Loewa tak jak Francuzom? Czy może zostaną rozmontowani tak jak przez Portugalczyków? Do awansu goście potrzebują zwycięstwa. Gospodarzom wystarczy, żeby nie przegrali zbyt wysoko.

Niemcy – Węgry 2:2

Relacja na żywo

KONIEC - Dziękujemy za śledzenie naszej relacji z tego arcyciekawego spotkania. Równolegle kończy się jeszcze mecz Portugalii z Francją. Natomiast jutro i w piątek czeka nas przerwa od piłkarskich emocji. Od soboty będzie natomiast trwać faza pucharowa.

2:2 - Koniec! Wyratowali się Niemcy i awansują do 1/8 finału. Węgrzy walczyli do upadłego, ale ten remis eliminuje ich z turnieju.

2:2 - Mogli dobić Węgrów Niemcy. W trójkę biegli na osamotnionego w polu karnym Gulacsiego. Ale Sane katastrofalnie podawał.

2:2 - Trzymają piłkę w narożniku boiska przy polu karnym rywali Niemcy. Kradną cenne sekundy.

2:2 - Rzucają Węgrzy wszystko co mają najlepszego w ataku na szalę. Czy to wystarczy? Doliczone 4 minuty, a będzie rożny dla Niemców.

2:2 - Teraz to Węgrzy muszą się rzucić do ataku, bo ten wynik daje awans Niemcom, a eliminuje z turnieju walecznych piłkarzy z Europy centralnej.

2:2 - Wszedł Jamal Musiala i od razu są efekty! Podanie z głębi pola karnego do Goretzki, ten do Wernera. Strzał Napastnika Chelsea zablokowany, ale piłka wraca do Goretzki, który potężnie i skutecznie uderza!

1:2 - Piękną akcję przeprowadził Toni Kross! Zagrał klepkę z Gosensem, strzelił z ostrego kąta, ale chybił.

1:2 - Wróciliśmy w zasadzie do standardowych obrazków w tym spotkaniu. Niemcy utrzymują się przy piłce, ale Węgrzy nie pozwalają im stworzyć zagrożenia.

1:2 - Niesamowity jest przebieg meczu w Monachium. Niemcy w szoku. Znów mają teraz problem ze stwarzaniem okazji.

1:2 - Kapitalnie podał w pole karne Szalaia, a Schafer wyprzedził dwóch obrońców i głową skierował piłkę tak, by zmylić Neuera!

1:2 - CO TU SIĘ DZIEJE?! Węgrzy znów na prowadzeniu! Schafer bohaterem swojej reprezentacji! Kilka sekund po wznowieniu!

1:1 - Remis! Błąd Gulacsiego! Nieudane wyjście z bramki, piłka strącona wprost na głowę Havertza przez Hummelsa po dośrodkowaniu z bardzo odległego rzutu wolnego i zawodnik Chelsea z najbliższej odległości trafia do siatki.

0:1 - Znów rzut wolny zlewej strony pola karnego Niemców i słupek!

0:1 - Dośrodkowanie Sane z rzutu rożnego podsumowuje to spotkanie w wykonaniu gospodarzy. Piłka leciała wiele metrów nad murawą i poszybowała w aut.

0:1 - Udaerzył z wolnego z bardzo ostrego kąta Kleinhesler i zmusił Neuera do interwencji! Próbowali jeszcze dobijać Nego i Fiola, ale bardzo słabo.

0:1 - Zmiana w niemieckiej kadrze. Goretzka wchodzi za bardzo niewidocznego i niedokładnego dziś Gundogana.

0:1 - Niebezpieczne zderzenie Gundogana i Schafera w polu karnym Węgrów. Potrzebowali pomocy medycznej, ale będą mogli wrócić do gry.

0:1 - Próbował mocnego uderzenia z woleja zza pola karnego po świetnym przyjęciu Havertz. Pewnie jednak chwycił piłkę Gulacsi.

0:1 - Obraz gry się nie zmienia. Niemcy utrzymują się przy piłce – i co z tego? Nie mają pomysłu jak zagrozić bramce rywali.

0:1 - Bezbłędni są dziś w obronie Attila Szalai i Attila Fiola.

0:1 - Wychodzą już z szatni obydwa zespoły. Czy Niemcy się podniosą?

PRZERWA - Zdecydowanie zawiedli swoich kibiców w tych 45 minutach Niemcy. Mało ruchu, mało kreatywności, dużo niecelności. Tymczasem Węgrzy konsekwentnie w obronie i skutecznie w ataku. Dzięki temu to goście prowadzą i na ten moment mają awans.

0:1 - Koniec pierwszej połowy w Monachium! Na razie zanosi się na sensację!

0:1 - Próbował uderzać Havertz, ale najpierw zablokowany, a później mocno niecelnie.

0:1 - Nie zanosi się na to, by do przerwy uległ zmianie. Zdecydowanie zawodzą Niemcy, a bardzo konsekwentni są Węgrzy.

0:1 - Zmuszony do interwencji Neuer, ale zrobił to spokojnie. Znów bezradni w ataku Niemcy.

0:1 - Bardzo pewnie radzi sobie póki co Attila Fiola z Kimmichem.

0:1 - Znów leje na Allianz Arenie i to mocniej, niż na początku spotkania.

0:1 - Wciąż skutecznie bronią się Węgrzy. Wydaje się, że brakuje szybkości w akcjach Niemców.

0:1 - Przestał padać deszcz w Monachium. Czy zamiast niego padać będą kolejne gole?

0:1 - Stopniowo coraz groźniej wyglądają ofensywne poczynania Niemców.

0:1 - Poprzeczka Hummelsa! Świetnie z rzutu rożnego dośrodkował Joshua Kimmich, a Mats Hummels mocno uderzył głową, ale zabrakło centymetrów! Kilkadziesiąt sekund później z bliska uderzał Ginter, ale trafił prosto w bramkarza.

0:1 - Ależ blisko byli teraz Niemcy! Wstrzelili piłkę w pole bramkowe Gulacsiego, golkiper Węgrów nie przeciął tej piłki, ale nie zrobił też tego żaden z niemieckich piłkarzy.

0:1 - Niemcy wymieniają podania na połowie rywali, ale w zasadzie nie są w stanie zagrozić bramce Gulacsiego.

0:1 - Przy tym wyniku Węgrzy wywalczyliby awans do fazy pucharowej. Natomiast Niemcy pożegnaliby się z turniejem.

0:1 - Niedokładność Niemiec, kontra Węgrów i gol Adama Szalaia! Perfekcyjne dośrodkowanie Rolanda Sallaia na głowe kapitana swojej reprezentacji i Neuer pokonany!

0:0 - Póki co nie dzieje się wiele. Niemcy próbują się utrzymywać przy piłce.

0:0 - Węgrzy próbowali sprytnego rozegrania rzutu rożnego. Egzekucja? Fatalna.

0:0 - Zaczynamy!

W Monachium deszczowo. Aura kompletnie odmienna od upalnego Petersburga. Którego dobrze wspominać nie będziemy...

W składach obu drużyn nie ma raczej niespodzianek.

Sędzią tego spotkania będzie Rosjanin Siergiej Karasew.

Już za 10 minut na boisko w Monachium wyjdą piłkarze Niemiec i Węgrów. To może być ciekawe spotkanie. Gospodarze mają wiele do udowodnienia, a Węgrzy są w tym turnieju niezwykle waleczni. Czy owa waleczność wystarczy do sprawienia niespodzianki?

Relację zaczniemy około 20:50.