Skoki do wody - MEJ: 16. pozycja Filipa Jachima na trampolinie jednometrowej
Martin Rulsch, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 23.06.2021, 20:52

Za nami kolejny dzień mistrzostw Europy juniorów w skokach do wody. W rywalizacji na trampolinie jednometrowej w kategorii A Filip Jachim zajął 16. miejsce.

Podczas trzeciego dnia zmagań w Rijece na skoczni zaprezentował się jeden Polak. Filip Jachim wziął udział w eliminacjach na trampolinie jednometrowej w kategorii A (roczniki 2004, 2003, 2002). Spośród dziesięciu wykonanych przez Jachima skoków najwięcej punktów otrzymał za zaprezentowanie 2 1/2 salta delfina w pozycji kucznej oraz  2 1/2 salta w przód w pozycji łamanej. Niestety słabsze wykonanie 2 1/2 salta Auerbacha w pozycji kucznej pozbawiło Polaka szansy na awans do finału. Ostatecznie Jachim zajął 16. miejsce, a do finału zabrakło nieco ponad 20 punktów. W całej rywalizacji w finale triumfował Tyler Humphreys z Wielkiej Brytanii, który o 10 oczek pokonał Danylo Konowalowa. Brązowy medal wywalczył Adrian Garcia.

W rywalizacji juniorek z kategorii A na platformie bardzo przekonujący triumf odniosła Jekaterina Beliajewa. Rosjanka w finale bardzo dobrze wykonała między innymi 3 1/2 salta w przód w łamanej i 2 salta ze stania na rękach z 1 1/2 śruby w pozycji dowolnej. Bielajewa drugą Maie Biginelli wyprzedziła o blisko 50 punktów. Włoszka o srebro walczyła do ostatniej kolejki. W niej nieźle wykonała 2 1/2 salta w tył z 2 1/2 śruby w pozycji łamanej. Dzięki tej próbie udało się jej wyprzedzić Pauline Pfeif z Niemiec, która zdobyła brązowy krążek.

Na zakończenie trzeciego dnia zmagań rozegrano konkurs synchroniczny juniorek na platformie w kategorii A/B. Udział w zmaganiach wzięło tylko pięć par. Najwyższą liczbę punktów spośród nich zdobyły Alina Aferewa oraz Polina Saekowa. Rosjankom cały czas stąpały po piętach Elettra Neroni i Maia Biginelli, ale ostatecznie Włoszkom do złota zabrakły nieco ponad dwa punkty. Na najniższym stopniu podium stanęły Angelica Muscalu i Ioana Carcu.