Tenis - Wimbledon: Kawa poza turniejem

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 24.06.2021, 13:50

Katarzyna Kawa zakończyła swoją tegoroczną przygodę z Wimbledonem. W drugiej rundzie kwalifikacji do turnieju głównego Polka musiała uznać wyższość niżej notowanej w rankingu Rosjanki Witaliji Djaczenko, przegrywając 5:7 1:6.

Spotkanie obie tenisistki rozpoczęły od pewnego wygrania swoich gemów serwisowych. W piątej odsłonie doszło do pierwszego przełamania, którego autorką, po wyrównanej walce, była Rosjanka. Późniejsze utrzymywanie własnych podań przybliżało Djaczenko do zwycięstwa w tej partii, jednak odrobienie przez Kawę straty przełamania w dziesiątym gemie przedłużyło jej szanse w tym secie i pozwoliło wyrównać wynik na 5:5. Dwie kolejne odsłony zapisała jednak na swoim koncie jej rywalka, która, wykorzystując drugą piłkę setową, ponownie odebrała serwis Polce i wygrała partię 5:7.

Wyrównana gra utrzymywała się jedynie na początku drugiej odsłony do stanu 1:1. Później warunki na korcie zaczęła dyktować prowadząca Rosjanka, wygrywając pięć kolejnych gemów. Niestety Kawa nie była w stanie postawić się przeciwniczce, pozwalając jej dwukrotnie przełamać swoje podanie. Djaczenko tym samym pewnie zwyciężyła w tym secie 1:6, tryumfując w całym spotkaniu 0:2 i meldując się w finałowej rundzie kwalifikacji.

Katarzyna Kawa (POL) [25] - Witalija Djaczenko (RUS) 5:7 1:6

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.