NHL: Montreal Canadiens zagrają w finale Pucharu Stanleya!

• Dodał: Krzysztof Dunaj
  • Data publikacji: 25.06.2021, 09:51

Montreal Canadiens w szóstym spotkaniu pokonali Vegas Golden Knights 3:2. Dzięki dwóm zwycięstwom z rzędu wygrali serię meczów 4:2 i awansowali do finału Pucharu Stanleya. Kanadyjczycy w finale zmierzą się z New York Islanders lub Tampa Bay Lightning. Ponadto w piątkową noc polskiego czasu Montreal Canadiens po raz pierwszy zdobyli Puchar Clarence'a S. Campbella.

Wynik spotkania w 15. minucie otworzyli hokeiści Montreal Canadiens. Na listę strzelców wykorzystując grę w przewadze, wpisał się Shea Weber. Na odpowiedź Vegas Golden Knights nie trzeba było długo czekać. Zaledwie 48 sekund po straconej bramce po raz kolejny na tablicy widniał remis. Reilly Smith świetnie wykorzystał podanie Shea Theodore, kierując krążek do pustej bramki. W 30. minucie spotkania gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. W tej sytuacji Cole Caufield będąc sam na sam z bramkarzem, pewnie pokonał 29-letniego Szweda. W drugiej odsłonie oprócz gola oglądaliśmy trzy kary mniejsze. Trzecia tercja znakomicie rozpoczęła się dla gości. Już na samym początku „Złoci Rycerze” strzelili na 2:2. W protokole meczowym zapisał się obrońca Alec Martinez. Do końca regulaminowego czasu gry żadna drużyna nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. W konsekwencji do rozstrzygnięcia wyniku była potrzebna dogrywka, w której lepsi okazali się miejscowi. Bramkę dającą awans do dalszej fazy rozgrywek zdobył Artturi Lehkonen.

Montreal Canadiens - Vegas Golden Knights 3:2 (1:1, 1:0, 0:1, 1:0) po dogrywce