Lekkoatletyka - MP: Dzień 3. [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Liwia Waszkowiak
  • Data publikacji: 26.06.2021, 16:00

Przed nami trzeci, ostatni dzień rywalizacji na mistrzostwach Polski w lekkoatletyce w Poznaniu. Dziś rozdane zostaną ostatnie medale i rozstrzygnięte ostatnie konkurencje. Zapraszamy na naszą relację live. Startujemy o godzinie 11:45.

 

Plan minutowy: 

 

11:50 skok w dal K
11:55 200 m K
12:10 200 m M
12:20 skok o tyczce K
12:35 100 m ppł K (eliminacje)
13:35 100 m ppł K (finał)
13:40 skok w dal M
13:50 110 m ppł M (bieg dodatkowy)
14:20 rzut młotem K
14:55 110 m ppł M (finał)
15:20 800 m K
15:30 800 m M
15:40 sztafeta 4x400 m M
15:50 sztafeta 4x400 m K

Relacja na żywo

Na tym kończą się 97. PZLA Mistrzostwa Polski! Emocji z pewnością nie zabrakło, a my już nie możemy doczekać się rywalizacji naszych lekkoatletów na igrzyskach olimpijskich. Serdecznie dziękujemy, że byliście z nami!

Natomiast w sztafecie kobiet ze złotego medalu cieszyły się zawodniczki AZS-u UMCS Lublin - Alicja Wrona, Wiktoria Drozd, Agata Wasiluk oraz Małgorzata Hołub-Kowalik. Jako druga na mecie zameldowała się ekipa RLTL Optima Radom, a brąz wywalczył zespół AZS AWF Kraków.

W sztafecie męskiej najlepsi okazali się zawodnicy z AZS-u Poznań w składzie: Jakub Olejniczak, Jakub Krzewina, Tymoteusz Zimny i Robert Bryliński. Na drugim miejscu uplasowała się sztafeta AZS-u UMCS Lublin, a brąz przypadł biegaczom z AZS-AWF Katowice.

Do zakończenia tegorocznych mistrzostw Polski pozostały już tylko biegi sztafetowe 4x400 metrów.

800 m M: Patryk Dobek na dystansie 800 metrów jest w tym sezonie nie do pokonania! Znany z płotków zawodnik MKL-u Szczecin z czasem 1:48.21 zdobył swój pierwszy złoty medal mistrzostw Polski w tej konkurencji. Srebrny krążek wywalczył Mateusz Borkowski (1:49.10), a podium uzupełnił Patryk Sieradzki (1:49.43).

800 m M: Fenomenalne widowisko szykuje się też w biegu na dwa okrążenia panów, a tam o złoto powalczą między innymi Patryk Dobek i Mateusz Borkowski.

Rzut młotem K: Znamy już wyniki rzutu młotem! Mistrzynią Polski została Malwina Kopron, która w swojej najlepszej próbie osiągnęła 75.42! Srebro w ostatniej próbie wywalczyła Anita Włodarczyk, która uzyskała najlepszy wynik w tym sezonie - 74.06. Tym samym na trzecie miejsce spadła Joanna Fiodorow - 72.31.

800 m K: Świetny bieg mogliśmy oglądać w wykonaniu naszych zawodniczek! Nową mistrzynią Polski z czasem 2:00.28 została Angelika Sarna! O srebro do ostatnich metrów powalczyła Anna Wielgosz (2:00.57), a brąz przypadł Joannie Jóźwik (2:00.73), dla których są to najlepsze wyniki w tym sezonie. Świetną pracę wykonała też Aneta Lemiesz, która poprowadziła ten bieg dla swoich koleżanek.

Rzut młotem K: W piątej kolejce swój wynik poprawiła Włodarczyk, ale odległość 72.14 wciąż plasuje ją na najniższym stopniu podium. Liderka konkursu - Kopron rzuciła w piątej próbie 71.22, a Joanna Fiodorow spaliła swoją próbę. Do zakończenia konkursu pozostaje więc ostatnia kolejka i wydaje się, że Malwina Kopron jest dziś poza zasięgiem rywalek.

800 m K: Za kilka minut w biegu na dwa okrążenia powalczą najlepsze polskie zawodniczki. Żadna z nich nie ma jeszcze minimum olimpijskiego, które wynosi 1:59.50, jednak może zmieni się to właśnie dziś. Na starcie staną między innymi: Joanna Jóźwik, Angelika Sarna, Angelika Cichocka i Anna Wielgosz.

Rzut młotem K: Czwarta kolejka nie przyniosła zmian na podium, które przedstawia się następująco: Kopron, Fiodorow, Włodarczyk.

Rzut młotem K: Za nami już trzecia kolejka rzutu młotem kobiet, a w niej swoją odległość jeszcze poprawiła Malwina Kopron! Rzut na 75.42 jest jej najlepszym wynikiem w tym sezonie! W minionej kolejce poprawiła się też Joanna Fiodorow, która uzyskała odległość 72.31, natomiast swoją próbę spaliła Włodarczyk.

110 m ppł M: Niewiele do minimum olimpijskiego zabrakło Damianowi Czykierowi, który z czasem 13.37 s obronił tytuł mistrza Polski! Podium uzupełnili Olgierd Michniewski (14.02 s) i Dominik Staśkiewicz (14.53 s). Biegu nie ukończył natomiast jeden z kandydatów do medalu - Krzysztof Kiljan, który potknął się na jednym z płotków.

110 m ppł M: Za moment rozpocznie się finał biegu przez płotki panów! Niestety nie wystąpi w nim Artur Noga, który po biegu rozgrzewkowym zrezygnował z rywalizacji.

Skok w dal M: W skoku w dal wszystko jest już jasne! Broniący tytułu Mateusz Jopek kończy dzisiejszą rywalizację z brązowym medalem (7.67), a srebro na swojej szyi zawiesi Tomasz Jaszczuk (7.71). Dla obu tych zawodników są to najlepsze wyniki w sezonie. Nowym mistrzem Polski został natomiast fenomenalnie skaczący dziś Andrzej Kuch, który w swojej ostatniej próbie jeszcze poprawił swój rekord życiowy, przekraczając granicę ośmiu metrów - 8.05!

Skok w dal M: Piąta kolejka skoku w dal nie przyniosła zmian w czołowej trójce, a na czele z nowym rekordem życiowym pozostaje Andrzej Kuch. Do zakończenia konkursu pozostała już tylko ostatnia runda.

Rzut młotem K: Rozkręca się nam konkurs rzutu młotem. Po drugiej kolejce bez zmian na czele pozostaje Malwina Kopron, jednak nie poprawiła ona swojego wyniku z pierwszej rundy. Znacznie lepiej niż w pierwszych próbach spisały się natomiast Fiodorow (71.58) i Włodarczyk (71.14).

Skok w dal M: Niewiele zabrakło do złamania granicy ośmiu metrów Andrzejowi Kuchowi, który w czwartej kolejce skoczył 7.96! Na pozostałych miejscach podium niezmiennie utrzymują się Jaszczuk i Jopek. Obrońca tytułu poprawił jednak swój wynik, skacząc 7.67 w minionej kolejce.

Rzut młotem K: Fantastycznie konkurs rozpoczęła Malwina Kopron, która w swojej pierwszej próbie uzyskała odległość 74.78! Drugą pozycję z rzutem na 69.73 zajmuje broniąca tytułu sprzed roku Katarzyna Furmanek, a trzecia jest Anita Włodarczyk (67.97). Natomiast swoją pierwszą próbę spaliła Joanna Fiodorow.

Skok w dal M: Dzieje się w skoku w dal! Andrzej Kuch jeszcze poprawił swoją odległość i w trzeciej kolejce osiągnął 7.86. Swój wynik poprawił też Tomasz Jaszczuk, który skoczył 7.71. Na trzeciej pozycji pozostaje Mateusz Jopek (7.56), jednak zarówno plasujący się na czwartym miejscu Piotr Tarkowski (7.56), jak i piąty Mateusz Różański (7.55) mocno pracują, żeby dostać się na podium. W kolejnych trzech kolejkach o medale będzie walczyć już tylko najlepsza ósemka.

Rzut młotem K: Już za kilka minut rozpocznie się rywalizacja w rzucie młotem kobiet, a tam możemy spodziewać się wspaniałej rywalizacji pomiędzy Malwiną Kopron, Anitą Włodarczyk oraz Joanną Fiodorow. Przypomnijmy też, że wszystkie wymienione zawodniczki mają już kwalifikację olimpijską.

Skok w dal M: Świetny skok oddał w 2. kolejce Andrzej Kuch i dzięki odległości 7.82 wysunął się na prowadzenie. Na drugą pozycję spadł Tomek Jaszczuk, a podium zamyka obrońca tytułu - Mateusz Jopek.

Skok o tyczce: Niestety nowej mistrzyni Polski nie udało się zaliczyć wysokości 4.21, ale i tak skok na 4.10 jest jej najlepszym wynikiem w tym sezonie.

Skok o tyczce K: Kamila Przybyła dwukrotnie atakowała już wysokość 4.21, ale dwukrotnie niestety strąciła poprzeczkę.

Skok w dal M: Po pierwszej kolejce dzięki odległości 7.65 prowadzi Tomasz Jaszczuk. Drugi jest Mateusz Jopek (7.56) , a podium uzupełnia Piotr Tarkowski (7.46).

Skok o tyczce K: Wysokość 4.10 okazała się w zasięgu tylko Kamili Przybyły i już wiadomo, że to zawodniczka Zawiszy Bydgoszcz zdobyła złoto tegorocznych Mistrzostw Polski! Srebro wywalczyła Emilia Kusy, a brąz przypadł Annie Łyko, które zakończyły dzisiejsze zmagania na wysokości 4.00.

110 m ppł M: Za około godzinę czeka nas bieg finałowy na 110 metrów przez płotki Panów, przed nim jednak został zorganizowany bieg rozgrzewkowy, który z czasem 13.50 s zwyciężył Damian Czykier. Żaden z naszych płotkarzy nie ma jeszcze minimum olimpijskiego, które wynosi 13.32 s.

Skok o tyczce K: Kamila Przybyła świetnie zaprezentowała się na wysokości 4.10, którą jako jedyna zaliczyła w pierwszej próbie.

Skok w dal M: W tej konkurencji nie mamy jeszcze reprezentanta na igrzyska, a minimum olimpijskie wynosi 8.22.

Skok w dal M: Rywalizację w skoku w dal za moment rozpoczną Panowie, a tytułu mistrza Polski będzie bronił Mateusz Jopek.

100 m ppł K: Bardzo cieszy świetna dyspozycja naszych płotkarek i przypomnijmy, że zarówno Skrzyszowską, jak i Siciarz zobaczymy na igrzyskach olimpijskich.

Skok o tyczce K: Wysokość 4.00 pokonały też Anna Łyko, Agnieszka Kaszuba i rozpoczynająca konkurs Kamila Przybyła. Z rywalizacją natomiast pożegnała się Victoria Kalitta.

100 m ppł K: Ależ to była walka do ostatnich metrów! Nową mistrzynią Polski została fenomenalna Pia Skrzyszowska, która uzyskała świetny czas - 12.85 s. Tuż za nią z wynikiem 12.92 s uplasowała się Klaudia Siciarz, a podium dopełniła Kludia Wojtunik (13.19 s).

100 m ppł K: Przed nami finał Pań na 100 metrów przez płotki. Tutaj możemy być świadkami bardzo ciekawego widowiska i walki pomiędzy naszymi najlepszymi płotkarkami, czyli Pią Skrzyszowską i Klaudią Siciarz.

Skok o tyczce K: Tylko Emilii Kusy udało się pokonać wysokość 4.00 w pierwszej próbie i to ona wychodzi na prowadzenie w konkursie.

Skok o tyczce K: Victoria Kalitta pewnie pokonała swoją pierwszą wysokość czyli 3.90. Ta sztuka udała się też Emilii Kusy, Agnieszce Kaszubie i Annie Łyko. Wszystkie te zawodniczki nie mają jeszcze ani jednej zrzutki w konkursie. Z rywalizacji natomiast odpadły Milena Lipińska i Maja Chamot, które zmagania zakończyły na wysokości 3.80.

Skok o tyczce K: Oprócz wymienionej wcześniej trójki wysokość 3.80 zaliczyły również Maja Chamot i Milena Lipińska i to ta piątka pozostaje w rywalizacji, do której w kolejnych próbach dołączą jeszcze Przybyła i Kalitta.

Skok w dal K: I znamy już wyniki po ostatniej kolejce konkursu. Adrianna Szóstak swoim ostatnim skokiem (6.39) pobiła swój rekord życiowy i wywalczyła złoty medal! Na drugim miejscu uplasowała się młodziutka Anna Matuszewicz (6.33), natomiast podium zamknęła Karolina Kucharczyk (6.24), która również pobiła swoją życiówkę.

Skok o tyczce K: W tej konkurencji pierwsze zawodniczki zaliczyły już wysokość 3.80. Są to Emilia Kusy, Agnieszka Kaszuba i Anna Łyko, które do tej pory skaczą bezbłędnie i prowadzą w konkursie. Żadnych prób nie oddały jeszcze główne kandydatki do medali - Kamila Przybyła i Victoria Kalitta.

Skok w dal K: I mamy kolejne roszady po 5. kolejce! Co prawda na prowadzeniu wciąż utrzymuje się Anna Matuszewicz, jednakże po kapitalnym skoku na odległość 6.29 na pozycję wiceliderki wskoczyła Adrianna Szóstak! Karolina Młodawska spadła na trzecie miejsce, a swoje ostatnie dwa skoki spaliła.

Skok w dal K: Po 4. kolejce na prowadzeniu utrzymywała się Anna Matuszewicz. Ani Karolina Młodawska, ani Adrianna Szóstak nie poprawiły swoich wyników, czołówka pozostawała zatem niezmienna.

Z małym "q" do finału awansowały Julia Ziembicka oraz Marika Majewska.

100 m pł K: Drugi bieg eliminacyjny zdecydowanie wygrała Klaudia Siciarz (13.17). Za nią na mecie zameldowała się Klaudia Wojtunik (13.35), trzecia natomiast była Weronika Nagięć z czasem 13.59. To właśnie one wystąpią w biegu finałowym.

Skok w dal K: Po trzeciej kolejce mamy kolejną zmianę liderki! Prowadzenie odzyskała Anna Matuszewicz ze świetnym skokiem na odległość 6.33! Druga świetnie skacząca Karolina Młodawska, drugi raz z rzędu skoczyła 6.23. Swoją trzecią próbę Adrianna Szóstak spaliła, ale żadna z pozostałych zawodniczek nie dała rady jej przeskoczyć.

100 m pł K: Pierwszy bieg eliminacyjny wygrała bez zaskoczenia Pia Skrzyszowska (13.03). Druga była Monika Kiepura (13.38), trzecia natomiast Zuzanna Hulisz z czasem 13.69. Te panie zobaczymy w biegu finałowym.

Niebawem odbędą się również biegi eliminacyjne na 100 m przez płotki kobiet.

Skok w dal K: Po drugiej kolejce prowadzenie przejęła Karolina Mołdawska! Swoim skokiem na odległość 6.23 wyrównała wynik Anny Matuszewicz. Trzeci najlepszy póki co skok oddała Adrianna Szóstak (6.21).

Za chwilę rozpocznie się także skok o tyczce kobiet. Tutaj również nie mamy jeszcze swojej reprezentantki, a minimum olimpijskie wynosi 4.70.

200 m M: Pierwszy na metę wpadł Adrian Brzeziński z czasem 20.99 i to właśnie on zgarnął złoty medal! Srebro powędrowało do Oliwera Wdowika (21.05), brązowy medal natomiast zabierze Łukasz Żok (21.07).

Nasi sprinterzy wystartują już za moment! Stawka prezentuje się dość wyrównanie.

Skok w dal K: Po pierwszej kolejce na prowadzenie wysunęła się Anna Matuszewicz, która skoczyła 6.23. Na drugim miejscu uplasowała się Karolina Młodawska (6.22), trzecia natomiast była Roksana Jędraszak (6.17).

Niebawem w finale na 200 m pobiegną również panowie.

200 m K: Złoto zdobyła Marlena Gola z czasem 23.39! Na drugim miejscu po kapitalnej walce znalazła się Paulina Guzowska (23.41), podium zamknęła Wiktoria Grzyb (23.53). Ponadto zarówno Guzowska jak i Grzyb ustanowiły swoje nowe rekordy życiowe.

Ponadto za chwilę wystartują również sprinterki i rozstrzygnięty zostanie bieg na 200 m.

Przed nami skok w dal pań. Co prawda nie mamy jeszcze reprezentantki w tej konkurencji na igrzyska, a minimum olimpijskie wynosi 6.82, ale być może właśnie dzisiaj poznamy nazwisko zawodniczki, która uda się wraz z resztą lekkoatletów do Tokio.

W Poznaniu pogoda nad stadionem nie najgorsza, miejmy nadzieję, że pozwoli na odbycie się całych zawodów.

Start kolejnych konkurencji, w tym przypadku skoku w dal kobiet, zaplanowany jest na godzinę 11:50 i to właśnie wtedy wrócimy do Państwa by relacjonować przebieg zawodów. Do zobaczenia!

W przypadku mężczyzn triumfował Aleksander Wiącek (14:05.20) i to właśnie on otrzyma złoty medal. Patryk Kozłowski z czasem 14:12.16 znalazł się na drugim miejscu i do niego należy srebro. Stawkę na podium zamknął Artur Olejarz (14:16.50).

W biegu kobiet najszybsza okazała się Beata Topka , która na mecie pojawiła się z czasem 16:03.91 i tym samym zdobyła złoty medal! Po srebro sięgnęła Izabela Paszkiewicz (16:05.50), po brąz natomiast Monika Jackiewicz (16:05.95).

Za nami już dwie pierwsze konkurencje: bieg na 5000 m kobiet i mężczyzn.

Zapraszamy serdecznie na ostatni dzień rywalizacji na mistrzostwach Polski w Poznaniu. Ostatnie rozstrzygnięcia nastąpią już niebawem!

Kinga Filipek, Liwia Waszkowiak

Liwia Waszkowiak

20-letnia studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, aspirująca na dziennikarkę sportową. Od dzieciństwa pasjonatka żużla i piłki nożnej, związana niegdyś z siatkówką, tańcem, a także przez dłuższą chwilę z lekkoatletyką.