Tenis - WTA Eastbourne: Ostapenko nie dała szans Kontaveit

• Data publikacji: 26.06.2021, 14:43

Jelena Ostapenko (43. WTA) zwyciężczynią WTA Eastbourne, turnieju poprzedzającego start wielkoszlemowego Wimbledonu. W finale Łotyszka po raz pierwszy w karierze pokonała wyżej rozstawioną Anett Kontaveit (27. WTA) 6:3, 6:3.

W turnieju obie zawodniczki straciły po dwa sety, choć warto zaznaczyć, że Kontaveit nie rozgrywała meczu półfinałowego z powodu rezygnacji Camili Giorgi. Z kolei Ostapenko otrzymała od organizatorów dziką kartę i na razie wykorzystywała ją w stu procentach. Finałowe starcie młodsza z zawodniczek również rozpoczęła bardzo dobrze i po przegraniu pierwszego gema wygrała pięć kolejnych, dwukrotnie przełamując w tym czasie serwis rywalki. Kontaveit spróbowała jeszcze wrócić do walki, wygrywając przy własnym podaniu, a następnie odłamując po raz pierwszy podanie rywalki do zera. W dziewiątym gemie Ostapenko nie pozwoliła jednak rywalce na nawiązanie kontaktu i przełamała ją po raz trzeci, kończąc tym samym pierwszego seta.

Druga odsłona również nie rozpoczęła się najlepiej dla Estonki, która już w pierwszym gemie serwisowym musiała się bronić przed przełamaniem. Tutaj ta sztuka jeszcze jej się udała, ale ledwie parę minut później Jelena okazała się zbyt mocna i Łotyszka objęła prowadzenie 4:1. Od tego momentu tenisistki raczej spokojnie wygrywały przy własnym podaniu i doczekaliśmy się serwisu Ostapenko przy stanie 5:3. 24-latka nie pozostawiła złudzeń i pewnie wygrała gema, sięgając tym samym po czwarte zwycięstwo w singlowym turnieju w rozgrywkach WTA.

Jelena Ostapenko (LAT) [WC] - Anett Kontaveit (EST) 6:3, 6:3