Tenis - WTA Bad Homburg: pierwszy tryumf Kerber od trzech lat

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 26.06.2021, 14:40

W odbywającym się w niemieckim Bad Homburg turnieju WTA najlepsza okazała się Angelique Kerber. Zawodniczka gospodarzy w pokonanym polu zostawiła Katerinę Siniakovą, pokonując ją 6:3 6:2. Jest to pierwszy tytuł Kerber od 2018 roku i wielkoszlemowego tytułu na kortach Wimbledonu.

Finałowe spotkanie rozpoczęły dwa gemy wygrane przez zawodniczki serwujące. Choć w kolejnej odsłonie Czeszka dosyć łatwo odebrała podanie rywalce, turniejowa "czwórka" od razu odrobiła stratę przełamania, notując wygraną w najdłuższym i najbardziej wyrównanym gemie całej partii. Po obronionym serwisie przez Kerber, panie zaliczyły trzy przełamania, co przełożyło się na prowadzenie Niemki 5:3. W kolejnym gemie prowadząca, broniąc po drodze trzy breakpointy, zdołała wykorzystać atut własnego podania i wykorzystać pierwszą piłkę setową, wygrywając seta 6:3.

Rozpędzona Niemka polskiego pochodzenia już na otwarcie drugiej partii odebrała serwis swojej przeciwniczce, by broniąc swoje podanie wyjść na 2:0. Siniakova nie miała ochoty oddawać łatwo tego meczu, wygrywając wyrównaną batalię przy własnym serwisie i odrabiając stratę przełamania. Przełożyło się to na remis, ale jak się okazało więcej Czeszka nie była w stanie zrobić. Kerber zapisała na swoim koncie cztery kolejne gemy, notując po drodze dwa kolejne przełamania i wykorzystując przy swoim serwisie trzecią piłkę meczową. Dało jej to końcowy tryumf 6:2 w tym secie, a w całym pojedynku 2:0. Jest to pierwszy tytuł powracającej do dobrej dyspozycji Niemki od trzech lat i tryumfu w 2018 roku na kortach Wimbledonu, a 13 w całej karierze. Biorąc pod uwagę fakt, że trzeci turniej wielkoszlemowy startuje już w poniedziałek, jest to dla niej dobry prognostyk.

Angelique Kerber (GER) [4] - Katerina Siniakova (CZE) 6:3 6:2

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.